Myklebust Verft Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 813 168 000 | 418 039 000 | 1 277 778 000 | 848 129 000 | 537 155 000 | 373 774 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 024 000 | 2 432 000 | 5 870 000 | 5 934 000 | 3 017 000 | 5 256 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 817 192 000 | 420 471 000 | 1 283 648 000 | 854 063 000 | 540 172 000 | 379 030 000 |
|
|
| Varekostnad | 646 286 000 | 248 139 000 | 1 019 209 000 | 801 396 000 | 414 477 000 | 221 677 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 118 787 000 | 106 887 000 | 122 448 000 | 111 827 000 | 87 507 000 | 91 054 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | -6 367 000 | 8 724 000 | 8 295 000 | 7 945 000 | 8 212 000 | 8 727 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 37 692 000 | 31 815 000 | 29 137 000 | 25 798 000 | 18 773 000 | 26 984 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 796 398 000 | 395 565 000 | 1 179 089 000 | 946 966 000 | 528 969 000 | 348 442 000 |
|
|
| Driftsresultat | 20 794 000 | 24 906 000 | 104 559 000 | -92 903 000 | 11 203 000 | 30 588 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -87 000 | -123 000 | 460 000 | 1 115 000 | 911 000 | 2 029 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 518 000 | 5 829 000 | 2 476 000 | 2 317 000 | 2 322 000 | 2 769 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 328 000 | 26 186 000 | 6 771 000 | 17 815 000 | 3 633 000 | 247 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 759 000 | 31 892 000 | 9 707 000 | 21 247 000 | 6 866 000 | 5 045 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 017 000 | 5 916 000 | 4 449 000 | 3 641 000 | 4 070 000 | 4 535 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 508 000 | 7 606 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 112 000 | 33 387 000 | 9 064 000 | 13 632 000 | 13 728 000 | 9 746 000 |
|
|
| Netto finans | -2 353 000 | -1 495 000 | 643 000 | 7 615 000 | -6 862 000 | -4 701 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 18 441 000 | 23 411 000 | 105 202 000 | -85 288 000 | 4 341 000 | 25 887 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 037 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 15 404 000 | 23 411 000 | 105 202 000 | -85 288 000 | 4 341 000 | 25 887 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 15 404 000 | 23 411 000 | 105 202 000 | -85 288 000 | 4 341 000 | 25 887 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 15 404 000 | 0 | 0 | 85 288 000 | 4 341 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 43 857 000 | 43 595 000 | 46 249 000 | 48 991 000 | 49 436 000 | 51 916 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 71 477 000 | 57 341 000 | 61 060 000 | 63 688 000 | 64 406 000 | 65 671 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 945 000 | 525 000 | 936 000 | 795 000 | 651 000 | 1 309 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 116 279 000 | 101 461 000 | 108 245 000 | 113 474 000 | 114 493 000 | 118 896 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 675 000 | 762 000 | 1 485 000 | 1 226 000 | 1 511 000 | 2 600 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 253 000 | 254 000 | 24 254 000 | 17 738 000 | 254 000 | 9 712 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 212 000 | 212 000 | 49 055 000 | 46 075 000 | 43 771 000 | 41 382 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 140 000 | 1 228 000 | 74 794 000 | 65 039 000 | 45 536 000 | 53 694 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 117 419 000 | 102 689 000 | 183 039 000 | 178 513 000 | 160 029 000 | 172 590 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 18 608 000 | 17 968 000 | 20 310 000 | 16 518 000 | 12 527 000 | 12 336 000 |
|
|
| Sum varelager | 18 608 000 | 17 968 000 | 20 310 000 | 16 518 000 | 12 527 000 | 12 336 000 |
|
|
| Kundefordringer | 99 006 000 | 26 014 000 | 386 263 000 | 348 171 000 | 198 793 000 | 19 631 000 |
|
|
| Andre fordringer | 392 562 000 | 46 641 000 | 9 272 000 | 106 032 000 | 131 433 000 | 105 153 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 491 568 000 | 72 655 000 | 395 535 000 | 454 203 000 | 330 226 000 | 124 784 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 37 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 37 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 297 634 000 | 182 579 000 | 7 627 000 | 42 468 000 | 39 976 000 | 30 725 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 807 810 000 | 273 202 000 | 423 472 000 | 513 189 000 | 382 729 000 | 167 882 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 925 229 000 | 375 891 000 | 606 511 000 | 691 702 000 | 542 758 000 | 340 472 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 47 175 000 | 47 175 000 | 47 175 000 | 47 175 000 | 314 500 000 | 314 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | -71 000 | -71 000 | -71 000 | -71 000 | -71 000 | -71 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 47 104 000 | 47 104 000 | 47 104 000 | 47 104 000 | 314 429 000 | 314 429 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 135 807 000 | 120 404 000 | 96 993 000 | -8 209 000 | -190 294 000 | -194 628 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 135 807 000 | 120 404 000 | 96 993 000 | -8 209 000 | -190 294 000 | -194 628 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 182 911 000 | 167 508 000 | 144 097 000 | 38 895 000 | 124 135 000 | 119 801 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 037 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 38 450 000 | 36 381 000 | 31 823 000 | 21 895 000 | 25 275 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 037 000 | 38 450 000 | 36 381 000 | 31 823 000 | 21 895 000 | 25 275 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 224 612 000 | 281 524 000 | 135 589 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 68 311 000 | 77 358 000 | 85 151 000 | 91 492 000 | 96 079 000 | 96 260 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 71 348 000 | 115 808 000 | 121 532 000 | 123 315 000 | 117 974 000 | 121 535 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 68 311 000 | 77 358 000 | 309 763 000 | 373 016 000 | 231 668 000 | 96 260 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 149 322 000 | 32 078 000 | 87 690 000 | 121 682 000 | 44 519 000 | 37 400 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 8 426 000 | 7 160 000 | 8 020 000 | 7 424 000 | 5 348 000 | 7 165 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 513 222 000 | 53 337 000 | 20 560 000 | 118 862 000 | 115 193 000 | 54 571 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 670 970 000 | 92 575 000 | 340 882 000 | 529 492 000 | 300 649 000 | 99 136 000 |
|
|
| Sum gjeld | 742 318 000 | 208 383 000 | 462 414 000 | 652 807 000 | 418 623 000 | 220 671 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 925 229 000 | 375 891 000 | 606 511 000 | 691 702 000 | 542 758 000 | 340 472 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,8% | 11,6% | 17,6% | -11,6% | 4,1% | |||
| Resultat av driften i % | 2,5% | 5,9% | 8,1% | -10,9% | 2,1% | 8,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 0,9 | 2,0 | 1,4 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 20,5% | 40,6% | 20,2% | 5,5% | 22,8% | 40,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,0% | 13,5% | 8,9% | -8,4% | 3,3% | 9,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,5% | 15,0% | 115,0% | -104,6% | 3,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,8% | 15,0% | 115,0% | -104,6% | 3,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,9 | 3,9 | 10,5 | 7,6 | 6,2 | 4,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 3,0 | 1,2 | 1,0 | 1,3 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 2,8 | 1,2 | 0,9 | 1,2 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 2,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 34,7 | 13,8 | 50,2 | 48,5 | 33,1 | 18,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 10,2 | 27,8 | 6,5 | 6,5 | 10,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 19,8% | 44,6% | 23,8% | 5,6% | 22,9% | 35,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 22,4% | 39,8% | 11,2% | 4,6% | 23,0% | 31,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 10,4% | 1,8% | 3,8% | 5,3% | 3,6% | 1,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,7% | 1,1% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 735,4% | 1005,3% | 406,6% | -98,7% | 655,2% | 557,3% | ||
| Gjeldsgrad | 4,1 | 1,2 | 3,2 | 16,8 | 3,4 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 72,5% | 24,6% | 56,2% | 76,5% | 55,4% | 29,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,7% | 30,8% | 20,0% | 17,8% | 21,7% | 35,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 2 032 000 | 0 | 0 | 1 543 000 | 1 523 000 | 1 513 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
