Myhre Anlegg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 150 723 000 | 148 823 000 | 150 150 000 | 136 677 000 | 158 713 000 | 154 530 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 9 669 000 | 5 687 000 | 2 728 000 | 2 399 000 | 2 593 000 | 3 367 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 160 392 000 | 154 510 000 | 152 878 000 | 139 076 000 | 161 306 000 | 157 897 000 |
|
|
| Varekostnad | 43 421 000 | 56 951 000 | 51 316 000 | 41 010 000 | 59 132 000 | 45 710 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 37 710 000 | 36 593 000 | 34 697 000 | 31 968 000 | 35 233 000 | 35 966 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 19 713 000 | 18 416 000 | 16 513 000 | 15 701 000 | 16 295 000 | 16 170 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 26 302 000 | 25 809 000 | 23 992 000 | 18 134 000 | 16 608 000 | 20 210 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 127 146 000 | 137 769 000 | 126 518 000 | 106 813 000 | 127 268 000 | 118 056 000 |
|
|
| Driftsresultat | 33 246 000 | 16 741 000 | 26 360 000 | 32 263 000 | 34 038 000 | 39 841 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 183 000 | 34 000 | 436 000 | 716 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 227 000 | 2 279 000 | 869 000 | 310 000 | 996 000 | 1 267 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | -973 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 410 000 | 2 313 000 | 1 305 000 | 1 026 000 | 23 000 | 1 267 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 754 000 | 443 000 | 382 000 | 541 000 | 0 | 962 000 |
|
|
| Netto finans | 3 656 000 | 1 870 000 | 923 000 | 485 000 | 23 000 | 305 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 36 903 000 | 18 611 000 | 27 283 000 | 32 748 000 | 34 061 000 | 40 146 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 8 371 000 | 4 238 000 | 5 908 000 | 7 049 000 | 7 512 000 | 8 842 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 28 532 000 | 14 373 000 | 21 375 000 | 25 699 000 | 26 549 000 | 31 303 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 28 532 000 | 14 373 000 | 21 375 000 | 25 699 000 | 26 549 000 | 31 303 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 10 000 000 | -10 000 000 | -5 000 000 | 10 000 000 | -10 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 18 532 000 | -4 373 000 | -16 375 000 | 15 699 000 | -6 549 000 | 21 303 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 827 000 | 1 654 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 827 000 | 1 654 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 452 000 | 12 002 000 | 12 508 000 | 8 218 000 | 8 690 000 | 7 797 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 53 762 000 | 42 308 000 | 29 057 000 | 32 863 000 | 41 175 000 | 49 636 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 082 000 | 9 342 000 | 8 957 000 | 8 675 000 | 6 134 000 | 5 268 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 72 295 000 | 63 652 000 | 50 522 000 | 49 756 000 | 56 000 000 | 62 701 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 3 489 000 | 3 555 000 | 3 521 000 | 0 | 1 200 000 | 1 258 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 3 085 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 1 600 000 | 2 400 000 | 3 200 000 | 4 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 091 000 | 5 957 000 | 6 721 000 | 7 085 000 | 1 200 000 | 1 258 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 78 213 000 | 71 263 000 | 57 243 000 | 56 842 000 | 57 200 000 | 63 958 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 351 000 | 756 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 351 000 | 756 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 24 076 000 | 31 547 000 | 42 877 000 | 40 729 000 | 23 348 000 | 27 156 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 323 000 | 1 220 000 | 217 000 | 1 154 000 | 2 800 000 | 187 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 250 000 | 0 | 250 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 25 649 000 | 32 767 000 | 43 344 000 | 41 883 000 | 26 149 000 | 27 343 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 168 217 000 | 157 571 000 | 146 793 000 | 127 825 000 | 145 059 000 | 125 870 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 194 217 000 | 191 094 000 | 190 137 000 | 169 708 000 | 171 207 000 | 153 212 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 272 430 000 | 262 357 000 | 247 380 000 | 226 550 000 | 228 407 000 | 217 171 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 208 860 000 | 190 329 000 | 185 955 000 | 169 581 000 | 152 712 000 | 146 163 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 208 860 000 | 190 329 000 | 185 955 000 | 169 581 000 | 152 712 000 | 146 163 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 209 061 000 | 190 529 000 | 186 156 000 | 169 781 000 | 152 913 000 | 146 363 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 7 107 000 | 4 936 000 | 6 557 000 | 9 576 000 | 8 328 000 | 4 700 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 7 107 000 | 4 936 000 | 6 557 000 | 9 576 000 | 8 328 000 | 4 700 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 12 165 000 | 7 196 000 | 2 954 000 | 6 468 000 | 11 690 000 | 18 196 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 19 272 000 | 12 132 000 | 9 511 000 | 16 044 000 | 20 018 000 | 22 896 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 12 165 000 | 7 196 000 | 2 954 000 | 6 468 000 | 11 690 000 | 18 196 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 402 000 | 21 961 000 | 20 004 000 | 16 866 000 | 14 297 000 | 11 659 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 6 200 000 | 5 859 000 | 8 927 000 | 5 801 000 | 3 884 000 | 7 760 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 7 612 000 | 6 333 000 | 9 292 000 | 7 425 000 | 6 807 000 | 6 739 000 |
|
|
| Utbytte | 10 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 883 000 | 25 543 000 | 13 491 000 | 10 633 000 | 30 489 000 | 21 754 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 44 097 000 | 59 696 000 | 51 714 000 | 40 725 000 | 55 477 000 | 47 912 000 |
|
|
| Sum gjeld | 63 369 000 | 71 828 000 | 61 225 000 | 56 769 000 | 75 495 000 | 70 808 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 272 430 000 | 262 357 000 | 247 380 000 | 226 550 000 | 228 407 000 | 217 171 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,1% | 7,5% | 11,7% | 14,6% | 15,3% | |||
| Resultat av driften i % | 20,7% | 10,8% | 17,2% | 23,2% | 21,1% | 25,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 71,2% | 61,7% | 65,8% | 70,0% | 62,7% | 70,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 23,5% | 12,3% | 18,1% | 23,9% | 21,1% | 26,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 18,5% | 9,9% | 15,3% | 20,3% | 22,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,3% | 7,6% | 12,0% | 15,9% | 17,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,3 | 4,2 | 4,4 | 4,4 | 4,6 | 4,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,4 | 3,2 | 3,7 | 4,2 | 3,1 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,4 | 3,2 | 3,7 | 4,2 | 3,1 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,8 | 2,6 | 2,8 | 3,1 | 2,6 | 2,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 123,7 | 75,3 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 4,6 | 2,4 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 76,7% | 72,6% | 75,3% | 74,9% | 66,9% | 67,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 130,3% | 123,3% | 121,8% | 122,1% | 94,8% | 92,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,3% | 5,9% | 6,4% | 3,5% | 3,8% | 3,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,4% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 42769,2% | 17380,7% | ||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,2% | 22,8% | 20,9% | 18,0% | 24,3% | 22,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,1% | 4,6% | 3,8% | 7,1% | 8,8% | 10,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 489 000 | 1 843 000 | 1 817 000 | 1 817 000 | 1 792 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
