MX-Sport Leangen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 892 000 | 9 367 000 | 11 062 000 | 13 262 000 | 11 343 000 | 11 215 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 31 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 892 000 | 9 367 000 | 11 062 000 | 13 262 000 | 11 374 000 | 11 215 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 184 000 | 5 310 000 | 6 245 000 | 7 161 000 | 6 222 000 | 5 987 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 820 000 | 2 205 000 | 2 424 000 | 2 518 000 | 2 171 000 | 2 057 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 000 | 20 000 | 14 000 | 2 000 | 2 000 | 224 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 421 000 | 2 958 000 | 2 025 000 | 2 064 000 | 1 857 000 | 1 934 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 432 000 | 10 493 000 | 10 708 000 | 11 745 000 | 10 252 000 | 10 202 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 540 000 | -1 126 000 | 354 000 | 1 517 000 | 1 122 000 | 1 013 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 62 000 | 60 000 | 29 000 | 20 000 | 39 000 | 73 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 94 000 | 102 000 | 67 000 | 54 000 | 90 000 | 130 000 |
|
|
| Netto finans | -89 000 | -98 000 | -63 000 | -50 000 | -86 000 | -126 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 629 000 | -1 223 000 | 292 000 | 1 468 000 | 1 037 000 | 888 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 118 000 | 331 000 | 224 000 | 124 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 629 000 | -1 223 000 | 173 000 | 1 137 000 | 812 000 | 764 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 629 000 | -1 223 000 | 173 000 | 1 137 000 | 812 000 | 764 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 386 000 | 1 172 000 | 796 000 | 440 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 629 000 | -1 223 000 | -213 000 | -35 000 | 17 000 | 324 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 101 000 | 121 000 | 9 000 | 12 000 | 14 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 101 000 | 121 000 | 9 000 | 12 000 | 14 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 101 000 | 121 000 | 9 000 | 12 000 | 14 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 000 000 | 4 343 000 | 4 973 000 | 4 944 000 | 3 743 000 | 5 034 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 000 000 | 4 343 000 | 4 973 000 | 4 944 000 | 3 743 000 | 5 034 000 |
|
|
| Kundefordringer | 103 000 | 103 000 | 103 000 | 92 000 | 0 | 11 000 |
|
|
| Andre fordringer | 14 000 | 146 000 | 404 000 | 81 000 | 65 000 | 44 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 117 000 | 250 000 | 507 000 | 173 000 | 65 000 | 55 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 000 | 914 000 | 1 689 000 | 2 950 000 | 2 048 000 | 166 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 119 000 | 5 507 000 | 7 170 000 | 8 068 000 | 5 856 000 | 5 255 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 119 000 | 5 607 000 | 7 290 000 | 8 077 000 | 5 868 000 | 5 268 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 193 000 | -564 000 | 659 000 | 872 000 | 907 000 | 890 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 193 000 | -564 000 | 659 000 | 872 000 | 907 000 | 890 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -593 000 | 1 036 000 | 2 259 000 | 2 472 000 | 2 507 000 | 2 490 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 158 000 | 2 782 000 | 2 587 000 | 1 584 000 | 564 000 | 500 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 158 000 | 2 782 000 | 2 587 000 | 1 584 000 | 564 000 | 500 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 495 000 | 1 503 000 | 1 020 000 | 564 000 |
|
|
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 412 000 | 721 000 | 764 000 | 956 000 | 322 000 | 470 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 9 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 600 000 | 665 000 | 620 000 | 700 000 | 660 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 143 000 | 468 000 | 511 000 | 943 000 | 755 000 | 584 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 555 000 | 1 789 000 | 2 444 000 | 4 022 000 | 2 797 000 | 2 278 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 713 000 | 4 571 000 | 5 031 000 | 5 606 000 | 3 361 000 | 2 778 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 119 000 | 5 607 000 | 7 290 000 | 8 077 000 | 5 868 000 | 5 268 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -45,6% | -17,4% | 4,7% | 21,8% | 20,2% | |||
| Resultat av driften i % | -31,5% | -12,0% | 3,2% | 11,4% | 9,9% | 9,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,9 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 14,5% | 43,3% | 43,5% | 46,0% | 45,1% | 46,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | -31,4% | -12,0% | 3,2% | 11,5% | 9,9% | 9,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -735,4% | -74,2% | 12,3% | 59,0% | 41,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -735,4% | -74,2% | 7,3% | 45,7% | 32,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,0 | 4,2 | 4,6 | 5,3 | 5,2 | 5,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 3,1 | 2,9 | 2,0 | 2,1 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,2 | 1,2 | 1,3 | 1,4 | 1,7 | 1,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 229,9 | 315,8 | 285,8 | 218,4 | 253,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -53,0% | 18,5% | 31,0% | 30,6% | 42,7% | 47,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -12,1% | 11,1% | 20,4% | 18,6% | 22,0% | 22,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,6% | 1,9% | 3,5% | 6,0% | 5,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 56,5% | 85,6% | 95,0% | 81,9% | 81,7% | 59,1% | ||
| Gjeldsgrad | -2,9 | 4,4 | 2,2 | 2,3 | 1,3 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 49,6% | 31,9% | 33,5% | 49,8% | 47,7% | 43,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 103,5% | 49,6% | 35,5% | 19,6% | 9,6% | 9,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 693 000 | 599 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
