Music Angel Europe AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 22 000 | 0 | 35 000 | 164 000 | 133 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 22 000 | 0 | 35 000 | 164 000 | 133 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 2 000 | 71 000 | 71 000 | 74 000 | 326 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 145 000 | 137 000 | 74 000 | 189 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 93 000 | 43 000 | 47 000 | 58 000 | 73 000 | 91 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 382 000 | 285 000 | 295 000 | 298 000 | 469 000 | 574 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 620 000 | 467 000 | 487 000 | 616 000 | 616 000 | 991 000 |
|
|
| Driftsresultat | -620 000 | -445 000 | -487 000 | -581 000 | -452 000 | -858 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 680 000 | 398 000 | 109 000 | 78 000 | 85 000 | 60 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 192 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 680 000 | 398 000 | 109 000 | 78 000 | 277 000 | 60 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 000 | 39 000 |
|
|
| Netto finans | 680 000 | 398 000 | 109 000 | 78 000 | 255 000 | 21 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 60 000 | -47 000 | -378 000 | -503 000 | -198 000 | -836 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 60 000 | -47 000 | -378 000 | -503 000 | -198 000 | -836 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 60 000 | -47 000 | -378 000 | -503 000 | -198 000 | -836 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 60 000 | -47 000 | -378 000 | -503 000 | -198 000 | -836 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 371 000 | 171 000 | 186 000 | 233 000 | 291 000 | 364 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 371 000 | 171 000 | 186 000 | 233 000 | 291 000 | 364 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 371 000 | 171 000 | 186 000 | 233 000 | 291 000 | 364 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 520 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Sum varelager | 520 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 763 000 |
|
|
| Andre fordringer | 227 000 | 201 000 | 5 028 000 | 5 532 000 | 5 623 000 | 6 896 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 227 000 | 201 000 | 5 028 000 | 5 532 000 | 5 623 000 | 11 660 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 904 000 | 14 267 000 | 9 256 000 | 9 281 000 | 9 776 000 | 3 508 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 14 651 000 | 14 499 000 | 14 313 000 | 14 843 000 | 15 428 000 | 15 198 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 021 000 | 14 670 000 | 14 500 000 | 15 076 000 | 15 720 000 | 15 562 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 885 000 | 885 000 | 885 000 | 885 000 | 885 000 | 885 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 13 509 000 | 13 449 000 | 13 495 000 | 13 873 000 | 14 377 000 | 14 574 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 13 509 000 | 13 449 000 | 13 495 000 | 13 873 000 | 14 377 000 | 14 574 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 14 394 000 | 14 334 000 | 14 380 000 | 14 758 000 | 15 262 000 | 15 459 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 11 000 | 29 000 | 4 000 | 91 000 | 243 000 | 103 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 49 000 | 0 | 9 000 | 31 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 568 000 | 308 000 | 106 000 | 196 000 | 215 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 628 000 | 337 000 | 119 000 | 318 000 | 458 000 | 103 000 |
|
|
| Sum gjeld | 628 000 | 337 000 | 119 000 | 318 000 | 458 000 | 103 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 021 000 | 14 670 000 | 14 500 000 | 15 076 000 | 15 720 000 | 15 562 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,4% | -0,3% | -2,6% | -3,3% | -1,1% | |||
| Resultat av driften i % | -2022,7% | -1660,0% | -275,6% | -645,1% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 90,9% | -102,9% | 54,9% | -145,1% | ||||
| Overskuddsgrad i % | -213,6% | -1437,1% | -106,7% | -600,0% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,4% | -0,3% | -2,6% | -3,4% | -1,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,4% | -0,3% | -2,6% | -3,4% | -1,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,0 | 0,2 | 0,0 | 0,2 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 23,3 | 43,0 | 120,3 | 46,7 | 33,7 | 147,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 22,5 | 42,9 | 120,0 | 46,6 | 33,6 | 147,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 22,1 | 42,3 | 77,8 | 29,2 | 21,3 | 34,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,1 | 2,4 | 2,4 | 2,5 | 10,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 5400,0 | 152,1 | 152,1 | 145,9 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 95,8% | 97,7% | 99,2% | 97,9% | 97,1% | 99,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 65154,5% | 42165,7% | 9306,1% | 11623,3% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2696,7% | 47210,0% | 47313,3% | 48416,7% | 49903,3% | 50316,7% | ||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,2% | 2,3% | 0,8% | 2,1% | 2,9% | 0,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
