Konkursåpning 14.11.2024
Murmester Tormod Grahl-Madsen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 265 000 | 9 302 000 | 7 286 000 | 6 125 000 | 5 037 000 | 4 886 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 7 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 267 000 | 9 302 000 | 7 286 000 | 6 125 000 | 5 040 000 | 4 894 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 846 000 | 4 190 000 | 2 811 000 | 3 167 000 | 1 821 000 | 1 658 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 759 000 | 3 685 000 | 2 774 000 | 2 364 000 | 2 563 000 | 2 354 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 29 000 | 19 000 | 11 000 | 20 000 | 12 000 | 19 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 023 000 | 877 000 | 771 000 | 707 000 | 754 000 | 872 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 657 000 | 8 771 000 | 6 367 000 | 6 258 000 | 5 150 000 | 4 903 000 |
|
|
| Driftsresultat | 610 000 | 531 000 | 919 000 | -133 000 | -110 000 | -9 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 61 000 | 27 000 | 33 000 | 15 000 | 7 000 | 62 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 61 000 | 27 000 | 33 000 | 15 000 | 7 000 | 62 000 |
|
|
| Netto finans | -61 000 | -27 000 | -33 000 | -15 000 | -7 000 | -62 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 549 000 | 505 000 | 885 000 | -147 000 | -116 000 | -69 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 121 000 | 114 000 | 87 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 428 000 | 391 000 | 799 000 | -147 000 | -116 000 | -69 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 428 000 | 391 000 | 799 000 | -147 000 | -116 000 | -69 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 78 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 428 000 | 313 000 | 799 000 | -147 000 | -116 000 | -69 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 92 000 | 85 000 | 33 000 | 44 000 | 15 000 | 27 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 92 000 | 85 000 | 33 000 | 44 000 | 15 000 | 27 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 107 000 | 0 | 7 000 | 28 000 | 49 000 | 70 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 107 000 | 0 | 7 000 | 28 000 | 49 000 | 70 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 198 000 | 85 000 | 41 000 | 72 000 | 64 000 | 97 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 432 000 | 3 364 000 | 1 979 000 | 1 365 000 | 714 000 | 833 000 |
|
|
| Andre fordringer | 125 000 | 181 000 | 88 000 | 95 000 | 139 000 | 155 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 557 000 | 3 545 000 | 2 067 000 | 1 461 000 | 853 000 | 988 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 431 000 | 244 000 | 274 000 | 265 000 | 162 000 | 134 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 989 000 | 3 789 000 | 2 341 000 | 1 726 000 | 1 016 000 | 1 122 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 187 000 | 3 874 000 | 2 382 000 | 1 798 000 | 1 079 000 | 1 219 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 160 000 | 733 000 | 420 000 | -379 000 | -232 000 | -115 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 160 000 | 733 000 | 420 000 | -379 000 | -232 000 | -115 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 260 000 | 833 000 | 520 000 | -279 000 | -132 000 | -15 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 574 000 | 1 569 000 | 943 000 | 862 000 | 288 000 | 460 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 121 000 | 114 000 | 87 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 711 000 | 660 000 | 287 000 | 403 000 | 458 000 | 331 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 78 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 521 000 | 620 000 | 545 000 | 812 000 | 465 000 | 444 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 927 000 | 3 041 000 | 1 862 000 | 2 077 000 | 1 211 000 | 1 235 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 927 000 | 3 041 000 | 1 862 000 | 2 077 000 | 1 211 000 | 1 235 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 187 000 | 3 874 000 | 2 382 000 | 1 798 000 | 1 079 000 | 1 219 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,3% | 17,0% | 43,9% | -9,2% | -9,5% | |||
| Resultat av driften i % | 8,4% | 5,7% | 12,6% | -2,2% | -2,2% | -0,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 3,0 | 3,5 | 4,3 | 4,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 60,8% | 55,0% | 61,4% | 48,3% | 63,8% | 66,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,4% | 5,7% | 12,6% | -2,2% | -2,2% | -0,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 52,5% | 74,6% | 734,4% | 71,5% | 157,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 40,9% | 57,8% | 663,1% | 71,5% | 157,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,6 | 2,5 | 2,6 | 2,6 | 2,0 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,2 | 1,3 | 0,8 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,2 | 1,3 | 0,8 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | ||
| Egenkapitalandel i % | 39,5% | 21,5% | 21,8% | -15,5% | -12,2% | -1,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,3% | 9,0% | 7,1% | -4,6% | -2,6% | -0,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,1% | 0,1% | -0,3% | -0,5% | -6,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 3,7 | 3,6 | -7,4 | -9,2 | -82,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 60,5% | 78,5% | 78,2% | 115,5% | 112,2% | 101,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 631 000 | 637 000 | 470 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
