Murmester Stryken og Gudbrandsen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 58 477 000 | 61 477 000 | 60 934 000 | 50 125 000 | 62 685 000 | 73 355 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 85 000 | 423 000 | 215 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 58 477 000 | 61 562 000 | 61 357 000 | 50 340 000 | 62 688 000 | 73 355 000 |
|
|
| Varekostnad | 30 201 000 | 30 309 000 | 27 443 000 | 21 417 000 | 22 762 000 | 31 749 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 17 740 000 | 19 192 000 | 19 624 000 | 21 065 000 | 27 259 000 | 27 185 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 745 000 | 615 000 | 548 000 | 204 000 | 368 000 | 412 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 368 000 | 4 327 000 | 4 053 000 | 4 468 000 | 3 857 000 | 4 007 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 53 054 000 | 54 443 000 | 51 668 000 | 47 154 000 | 54 246 000 | 63 353 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 423 000 | 7 119 000 | 9 689 000 | 3 186 000 | 8 442 000 | 10 002 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 130 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 0 | 41 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 73 000 | 365 000 | 0 | 0 | 24 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 73 000 | 365 000 | 130 000 | 7 000 | 24 000 | 41 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 100 000 | 17 000 | 0 | 21 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 218 000 | 95 000 | 100 000 | 17 000 | 23 000 | 21 000 |
|
|
| Netto finans | -145 000 | 270 000 | 30 000 | -10 000 | 1 000 | 20 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 277 000 | 7 388 000 | 9 719 000 | 3 175 000 | 8 443 000 | 10 022 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 173 000 | 1 641 000 | 2 152 000 | 708 000 | 1 869 000 | 2 220 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 105 000 | 5 747 000 | 7 567 000 | 2 467 000 | 6 573 000 | 7 802 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 105 000 | 5 747 000 | 7 567 000 | 2 467 000 | 6 573 000 | 7 802 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 500 000 | -8 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 3 137 000 | 1 915 000 | 9 805 000 | 2 436 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 967 000 | 3 832 000 | -2 238 000 | 31 000 | 73 000 | 198 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 532 000 | 3 277 000 | 2 693 000 | 508 000 | 319 000 | 656 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 532 000 | 3 277 000 | 2 693 000 | 508 000 | 319 000 | 656 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 29 000 | 44 000 | 73 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 29 000 | 44 000 | 73 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 532 000 | 3 277 000 | 2 693 000 | 537 000 | 363 000 | 730 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 211 000 | 2 192 000 | 392 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 1 211 000 | 2 192 000 | 392 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 5 328 000 | 11 575 000 | 10 160 000 | 5 993 000 | 6 430 000 | 10 146 000 |
|
|
| Andre fordringer | 315 000 | 411 000 | 1 236 000 | 1 553 000 | 1 153 000 | 1 205 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 12 499 000 | 1 432 000 | 9 426 000 | 5 912 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 142 000 | 13 418 000 | 20 821 000 | 13 458 000 | 7 583 000 | 11 351 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 534 000 | 661 000 | 689 000 | 849 000 | 13 905 000 | 12 608 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 19 886 000 | 16 272 000 | 21 902 000 | 14 307 000 | 21 488 000 | 23 960 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 22 418 000 | 19 548 000 | 24 596 000 | 14 844 000 | 21 851 000 | 24 690 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 234 000 | 4 267 000 | 435 000 | 2 673 000 | 2 642 000 | 2 568 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 234 000 | 4 267 000 | 435 000 | 2 673 000 | 2 642 000 | 2 568 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 7 334 000 | 6 367 000 | 2 535 000 | 4 773 000 | 4 742 000 | 4 668 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 054 000 | 1 766 000 | 665 000 | 1 279 000 | 1 258 000 | 2 635 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 2 045 000 | 2 571 000 | 2 281 000 | 321 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 099 000 | 4 337 000 | 2 946 000 | 1 600 000 | 1 258 000 | 2 635 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 4 099 000 | 4 337 000 | 2 946 000 | 1 600 000 | 1 258 000 | 2 635 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 843 000 | 2 107 000 | 1 284 000 | 722 000 | 374 000 | 1 207 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 246 000 | 1 898 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 377 000 | 2 101 000 | 2 240 000 | 2 530 000 | 3 084 000 | 2 908 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 500 000 | 8 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 4 022 000 | 2 454 000 | 12 570 000 | 3 124 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 4 743 000 | 2 182 000 | 3 021 000 | 2 096 000 | 2 647 000 | 3 374 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 10 985 000 | 8 844 000 | 19 115 000 | 8 472 000 | 15 851 000 | 17 387 000 |
|
|
| Sum gjeld | 15 084 000 | 13 181 000 | 22 061 000 | 10 072 000 | 17 109 000 | 20 022 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 22 418 000 | 19 548 000 | 24 596 000 | 14 844 000 | 21 851 000 | 24 690 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 26,2% | 33,9% | 49,8% | 17,4% | 36,4% | |||
| Resultat av driften i % | 9,3% | 11,6% | 15,8% | 6,3% | 13,5% | 13,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 2,8 | 3,1 | 2,7 | 2,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 48,4% | 50,7% | 55,0% | 57,3% | 63,7% | 56,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,4% | 12,2% | 16,0% | 6,3% | 13,5% | 13,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 77,0% | 166,0% | 266,0% | 66,7% | 179,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 59,9% | 129,1% | 207,1% | 51,9% | 139,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,3 | 3,2 | 3,1 | 2,4 | 2,3 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,8 | 1,1 | 1,7 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 1,6 | 1,1 | 1,7 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,9 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 24,9 | 13,8 | 70,0 | |||||
| Lagertid i antall dager | 20,3 | 15,3 | 2,6 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 32,7% | 32,6% | 10,3% | 32,2% | 21,7% | 18,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 12,5% | 10,3% | 4,1% | 9,5% | 7,6% | 6,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,7% | 3,0% | 7,5% | 6,3% | 13,6% | 7,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,5% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 735,0% | 338,8% | 711,2% | |||||
| Gjeldsgrad | 2,1 | 2,1 | 8,7 | 2,1 | 3,6 | 4,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 49,0% | 45,2% | 77,7% | 57,1% | 72,5% | 70,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 18,3% | 22,2% | 12,0% | 10,8% | 5,8% | 10,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 204 000 | 1 198 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
