Murer Terje Schjelderup AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 887 000 | 1 553 000 | 1 415 000 | 1 534 000 | 1 060 000 | 1 378 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 11 000 | 4 000 | 5 000 | 9 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 898 000 | 1 557 000 | 1 420 000 | 1 544 000 | 1 060 000 | 1 378 000 |
|
|
| Varekostnad | 730 000 | 473 000 | 607 000 | 583 000 | 501 000 | 458 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 895 000 | 946 000 | 489 000 | 722 000 | 538 000 | 665 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 25 000 | 22 000 | 22 000 | 8 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 277 000 | 232 000 | 252 000 | 165 000 | 109 000 | 333 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 927 000 | 1 673 000 | 1 370 000 | 1 478 000 | 1 149 000 | 1 456 000 |
|
|
| Driftsresultat | -29 000 | -116 000 | 50 000 | 66 000 | -89 000 | -78 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | -1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | -1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 19 000 | 35 000 | 54 000 | 21 000 | 22 000 | 29 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 000 | 35 000 | 54 000 | 21 000 | 22 000 | 29 000 |
|
|
| Netto finans | -19 000 | -35 000 | -54 000 | -22 000 | -22 000 | -29 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -48 000 | -151 000 | -4 000 | 45 000 | -110 000 | -107 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | -74 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -48 000 | -151 000 | -4 000 | 119 000 | -110 000 | -107 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -48 000 | -151 000 | -4 000 | 119 000 | -110 000 | -107 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -48 000 | -151 000 | -4 000 | 119 000 | -110 000 | -107 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 74 000 | 74 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 74 000 | 74 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 415 000 | 415 000 | 415 000 | 415 000 | 415 000 | 415 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 32 000 | 57 000 | 80 000 | 102 000 | 15 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 447 000 | 472 000 | 494 000 | 516 000 | 430 000 | 415 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 447 000 | 472 000 | 568 000 | 590 000 | 430 000 | 415 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 11 000 | 11 000 | 17 000 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 11 000 | 11 000 | 17 000 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 95 000 | 18 000 | 69 000 | 58 000 | 22 000 | 89 000 |
|
|
| Andre fordringer | 96 000 | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 191 000 | 18 000 | 76 000 | 58 000 | 22 000 | 89 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 56 000 | 37 000 | 26 000 | 70 000 | 6 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 202 000 | 85 000 | 130 000 | 92 000 | 92 000 | 95 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 649 000 | 556 000 | 698 000 | 682 000 | 522 000 | 510 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -604 000 | -556 000 | -331 000 | -327 000 | -446 000 | -336 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -604 000 | -556 000 | -331 000 | -327 000 | -446 000 | -336 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -574 000 | -526 000 | -301 000 | -297 000 | -416 000 | -306 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 371 000 | 416 000 | 452 000 | 486 000 | 528 000 | 533 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 371 000 | 416 000 | 452 000 | 486 000 | 528 000 | 533 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 86 000 | 131 000 | 175 000 | 218 000 | 260 000 | 304 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 615 000 | 386 000 | 370 000 | 358 000 | 271 000 | 147 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 101 000 | 129 000 | 115 000 | 50 000 | 68 000 | 74 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 135 000 | 152 000 | 63 000 | 85 000 | 71 000 | 61 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 851 000 | 667 000 | 548 000 | 493 000 | 410 000 | 282 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 222 000 | 1 083 000 | 1 000 000 | 979 000 | 938 000 | 815 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 649 000 | 556 000 | 698 000 | 682 000 | 522 000 | 510 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -4,8% | -18,5% | 7,2% | 11,0% | -17,1% | |||
| Resultat av driften i % | -1,5% | -7,5% | 3,5% | 4,3% | -8,4% | -5,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,2 | 2,5 | 2,1 | 2,6 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,3% | 69,5% | 57,1% | 62,0% | 52,7% | 66,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,5% | -7,5% | 3,5% | 4,2% | -8,4% | -5,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,7% | 36,5% | 1,3% | -12,6% | 30,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,7% | 36,5% | 1,3% | -33,4% | 30,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,1 | 1,6 | 2,9 | 2,1 | 2,0 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 66,4 | 43,0 | 35,7 | 72,9 | ||||
| Lagertid i antall dager | 5,4 | 10,7 | 7,4 | 2,5 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -88,4% | -94,6% | -43,1% | -43,5% | -79,7% | -60,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -30,2% | -33,8% | -21,2% | -19,2% | -39,2% | -22,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,3% | 2,6% | 2,2% | 2,0% | 1,8% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | -2,2% | -4,3% | 3,8% | 3,1% | 3,8% | 1,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -5909,1% | -5290,9% | -2452,9% | -5012,5% | ||||
| Gjeldsgrad | -2,1 | -2,1 | -3,3 | -3,3 | -2,3 | -2,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 131,1% | 120,0% | 78,5% | 72,3% | 78,5% | 55,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 57,2% | 74,8% | 64,8% | 71,3% | 101,1% | 104,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 514 000 | 527 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
