Mur, Skifer & Betong AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 28 691 000 | 30 721 000 | 31 687 000 | 41 708 000 | 28 404 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 717 000 | 367 000 | 462 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 29 408 000 | 31 088 000 | 32 150 000 | 41 708 000 | 28 404 000 |
|
|
| Varekostnad | 13 195 000 | 14 531 000 | 15 245 000 | 21 993 000 | 12 519 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 15 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 11 271 000 | 11 913 000 | 10 788 000 | 10 521 000 | 8 556 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 920 000 | 1 062 000 | 1 119 000 | 961 000 | 778 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 962 000 | 2 537 000 | 3 013 000 | 3 076 000 | 3 011 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 28 348 000 | 30 043 000 | 30 180 000 | 36 551 000 | 24 864 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 060 000 | 1 045 000 | 1 970 000 | 5 157 000 | 3 540 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 32 000 | 19 000 | 19 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 5 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 31 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 37 000 | 24 000 | 20 000 | 32 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 37 000 | 64 000 | 35 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 450 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 803 000 | 277 000 | 185 000 | 91 000 | 25 000 |
|
|
| Netto finans | -766 000 | -253 000 | -165 000 | -59 000 | -23 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 295 000 | 792 000 | 1 805 000 | 5 098 000 | 3 517 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 200 000 | 144 000 | 397 000 | 1 122 000 | 774 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 95 000 | 648 000 | 1 408 000 | 3 977 000 | 2 742 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 95 000 | 648 000 | 1 408 000 | 3 977 000 | 2 742 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 300 000 | 300 000 | 0 | 900 000 | 750 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 193 000 | 120 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -398 000 | 229 000 | 1 408 000 | 3 077 000 | 1 992 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 142 000 | 172 000 | 219 000 | 130 000 | 46 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 142 000 | 172 000 | 219 000 | 130 000 | 46 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 302 000 | 5 393 000 | 5 662 000 | 5 934 000 | 346 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 647 000 | 1 262 000 | 1 841 000 | 1 392 000 | 652 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 135 000 | 269 000 | 446 000 | 635 000 | 1 340 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 9 084 000 | 6 924 000 | 7 949 000 | 7 961 000 | 2 338 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 1 850 000 | 2 300 000 | 800 000 | 500 000 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 251 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 350 000 | 2 810 000 | 1 310 000 | 761 000 | 10 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 11 577 000 | 9 906 000 | 9 477 000 | 8 852 000 | 2 394 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 758 000 | 3 251 000 | 3 515 000 | 3 828 000 | 6 403 000 |
|
|
| Andre fordringer | 168 000 | 99 000 | 150 000 | 123 000 | 588 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 906 000 | 853 000 | 406 000 | 406 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 833 000 | 4 202 000 | 4 072 000 | 4 358 000 | 6 991 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 723 000 | 6 855 000 | 6 258 000 | 7 291 000 | 4 612 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 555 000 | 11 058 000 | 10 330 000 | 11 664 000 | 11 618 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 23 132 000 | 20 964 000 | 19 807 000 | 20 516 000 | 14 012 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 6 452 000 | 6 452 000 | 6 452 000 | 6 452 000 | 6 452 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 6 542 000 | 6 542 000 | 6 542 000 | 6 542 000 | 6 542 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 353 000 | 5 751 000 | 5 522 000 | 4 114 000 | 1 038 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 353 000 | 5 751 000 | 5 522 000 | 4 114 000 | 1 038 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 11 894 000 | 12 292 000 | 12 064 000 | 10 656 000 | 7 579 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 5 570 000 | 3 667 000 | 3 830 000 | 3 028 000 | 672 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 5 570 000 | 3 667 000 | 3 830 000 | 3 028 000 | 672 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 570 000 | 3 667 000 | 3 830 000 | 3 028 000 | 672 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 196 000 | 1 386 000 | 177 000 | 860 000 | 1 320 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 82 000 | 64 000 | 486 000 | 1 206 000 | 849 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 920 000 | 2 067 000 | 1 611 000 | 2 784 000 | 2 070 000 |
|
|
| Utbytte | 300 000 | 300 000 | 0 | 900 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 169 000 | 1 187 000 | 1 640 000 | 1 081 000 | 1 522 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 667 000 | 5 004 000 | 3 914 000 | 6 831 000 | 5 761 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 237 000 | 8 671 000 | 7 744 000 | 9 859 000 | 6 433 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 23 132 000 | 20 964 000 | 19 807 000 | 20 516 000 | 14 012 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,0% | 5,2% | 9,9% | 30,1% | |||
| Resultat av driften i % | 3,6% | 3,4% | 6,1% | 12,4% | 12,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,5 | 1,6 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 54,0% | 52,7% | 51,9% | 47,3% | 55,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,7% | 3,4% | 6,2% | 12,4% | 12,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,4% | 6,5% | 15,9% | 55,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,8% | 5,3% | 12,4% | 43,6% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,6 | 2,6 | 3,0 | 4,0 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 2,2 | 2,6 | 1,7 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 2,2 | 2,6 | 1,7 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,4 | 1,6 | 1,1 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1466,2 | 834,6 | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 51,4% | 58,6% | 60,9% | 51,9% | 54,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 40,4% | 39,5% | 37,5% | 25,5% | 26,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,0% | 2,4% | 2,0% | 3,3% | 9,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 32213,3% | 39046,7% | |||||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,7 | 0,6 | 0,9 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,5% | 23,9% | 19,8% | 33,3% | 41,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 24,1% | 17,5% | 19,3% | 14,8% | 4,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 878 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
