Munken AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 821 000 | 5 244 000 | 4 687 000 | 4 129 000 | 2 258 000 | 3 540 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 216 000 | 228 000 | 200 000 | 380 000 | 810 000 | 424 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 037 000 | 5 472 000 | 4 887 000 | 4 509 000 | 3 068 000 | 3 964 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 499 000 | 1 392 000 | 1 340 000 | 1 252 000 | 743 000 | 1 143 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 053 000 | 1 815 000 | 1 672 000 | 1 506 000 | 746 000 | 995 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 45 000 | 55 000 | 36 000 | 20 000 | 49 000 | 15 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 719 000 | 1 638 000 | 1 645 000 | 1 458 000 | 1 374 000 | 1 725 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 316 000 | 4 900 000 | 4 693 000 | 4 236 000 | 2 912 000 | 3 878 000 |
|
|
| Driftsresultat | 721 000 | 572 000 | 194 000 | 273 000 | 156 000 | 86 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -2 000 | -1 000 | 0 | -1 000 | -2 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 719 000 | 572 000 | 193 000 | 273 000 | 154 000 | 85 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 159 000 | 126 000 | 43 000 | 35 000 | 40 000 | 39 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 561 000 | 446 000 | 151 000 | 238 000 | 115 000 | 47 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 561 000 | 446 000 | 151 000 | 238 000 | 115 000 | 47 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 338 000 | 570 000 | 403 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 238 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -16 000 | -124 000 | -252 000 | 238 000 | 115 000 | 47 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 34 000 | 32 000 | 29 000 | 30 000 | 19 000 | 19 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 34 000 | 32 000 | 29 000 | 30 000 | 19 000 | 19 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 40 000 | 75 000 | 74 000 | 56 000 | 0 | 15 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 40 000 | 75 000 | 74 000 | 56 000 | 0 | 15 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 74 000 | 107 000 | 103 000 | 86 000 | 19 000 | 34 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 739 000 | 617 000 | 430 000 | 342 000 | 234 000 | 176 000 |
|
|
| Sum varelager | 739 000 | 617 000 | 430 000 | 342 000 | 234 000 | 176 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 49 000 | 33 000 | 112 000 | 112 000 | 177 000 | 257 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 49 000 | 33 000 | 112 000 | 112 000 | 177 000 | 257 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 401 000 | 504 000 | 655 000 | 473 000 | 284 000 | 78 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 189 000 | 1 155 000 | 1 197 000 | 926 000 | 695 000 | 510 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 263 000 | 1 262 000 | 1 300 000 | 1 012 000 | 714 000 | 545 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 16 000 | 140 000 | 393 000 | 155 000 | 40 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 16 000 | 140 000 | 393 000 | 155 000 | 40 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 100 000 | 116 000 | 240 000 | 493 000 | 255 000 | 140 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 22 000 | 46 000 | 54 000 | 146 000 | 141 000 | 66 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 93 000 | 129 000 | 42 000 | 46 000 | 40 000 | 39 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 177 000 | 172 000 | 218 000 | 154 000 | 105 000 | 89 000 |
|
|
| Utbytte | 338 000 | 570 000 | 403 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 533 000 | 228 000 | 342 000 | 173 000 | 173 000 | 210 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 163 000 | 1 145 000 | 1 059 000 | 519 000 | 459 000 | 404 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 163 000 | 1 145 000 | 1 059 000 | 519 000 | 459 000 | 404 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 263 000 | 1 262 000 | 1 300 000 | 1 012 000 | 714 000 | 545 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 57,1% | 44,7% | 16,7% | 31,7% | 24,8% | |||
| Resultat av driften i % | 11,9% | 10,5% | 4,0% | 6,1% | 5,1% | 2,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,8 | 4,3 | 4,2 | 5,2 | 4,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 74,2% | 73,5% | 71,4% | 69,7% | 67,1% | 67,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,9% | 10,5% | 4,0% | 6,1% | 5,1% | 2,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 665,7% | 321,3% | 52,7% | 73,0% | 78,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 519,4% | 250,6% | 41,2% | 63,6% | 58,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 3,0 | 2,9 | 3,0 | 4,1 | 4,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,8 | 1,5 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 1,1 | 1,0 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,4 | 0,6 | 0,9 | 0,6 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,0 | 2,3 | 3,1 | 3,7 | 3,2 | 6,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 162,8 | 135,4 | 103,7 | 82,8 | 99,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 7,9% | 9,2% | 18,5% | 48,7% | 35,7% | 25,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1,7% | 2,1% | 4,9% | 10,9% | 8,3% | 3,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,9% | 0,4% | 0,2% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 3,5% | 1,5% | 31,9% | 119,0% | 100,9% | 60,2% | ||
| Gjeldsgrad | 11,6 | 9,9 | 4,4 | 1,1 | 1,8 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 92,1% | 90,7% | 81,5% | 51,3% | 64,3% | 74,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 127 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
