Mudo Gym Vestby AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 980 000 | 4 600 000 | 4 476 000 | 3 801 000 | 3 812 000 | 3 004 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 14 000 | 118 000 | 100 000 | 79 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 994 000 | 4 718 000 | 4 576 000 | 3 880 000 | 3 812 000 | 3 004 000 |
|
|
| Varekostnad | 431 000 | 539 000 | 557 000 | 294 000 | 191 000 | 112 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 469 000 | 1 338 000 | 1 193 000 | 990 000 | 668 000 | 578 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 92 000 | -151 000 | 128 000 | 127 000 | 163 000 | 29 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 870 000 | 2 636 000 | 3 142 000 | 2 452 000 | 2 673 000 | 2 552 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 862 000 | 4 362 000 | 5 020 000 | 3 864 000 | 3 695 000 | 3 271 000 |
|
|
| Driftsresultat | 132 000 | 356 000 | -444 000 | 16 000 | 117 000 | -267 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 10 000 | 13 000 | 33 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 1 000 | 11 000 | 13 000 | 33 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -1 000 | -1 000 | -11 000 | -13 000 | -32 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 131 000 | 355 000 | -455 000 | 2 000 | 84 000 | -267 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 31 000 | 78 000 | -100 000 | 1 000 | 19 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 100 000 | 277 000 | -355 000 | 2 000 | 66 000 | -267 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -58 000 |
|
|
| Årsresultat | 100 000 | 277 000 | -355 000 | 2 000 | 66 000 | -210 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 100 000 | 277 000 | -355 000 | 2 000 | 66 000 | -210 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 90 000 | 121 000 | 199 000 | 99 000 | 100 000 | 118 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 90 000 | 121 000 | 199 000 | 99 000 | 100 000 | 118 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 373 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 573 000 | 526 000 | 282 000 | 0 | 500 000 | 97 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 573 000 | 526 000 | 282 000 | 373 000 | 500 000 | 97 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 663 000 | 647 000 | 481 000 | 473 000 | 600 000 | 215 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 20 000 | 31 000 | 52 000 | 60 000 | 61 000 | 34 000 |
|
|
| Sum varelager | 20 000 | 31 000 | 52 000 | 60 000 | 61 000 | 34 000 |
|
|
| Kundefordringer | 191 000 | 239 000 | 236 000 | 231 000 | 225 000 | 141 000 |
|
|
| Andre fordringer | 61 000 | 55 000 | 44 000 | 37 000 | 70 000 | 24 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 252 000 | 294 000 | 280 000 | 267 000 | 295 000 | 165 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 56 000 | 33 000 | 53 000 | 30 000 | 292 000 | 30 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 327 000 | 358 000 | 385 000 | 358 000 | 648 000 | 228 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 991 000 | 1 006 000 | 866 000 | 830 000 | 1 247 000 | 443 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 229 000 | 229 000 | 229 000 | 229 000 | 229 000 | 229 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 97 000 | 97 000 | 97 000 | 97 000 | 97 000 | 97 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 325 000 | 325 000 | 325 000 | 325 000 | 325 000 | 325 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -406 000 | -506 000 | -783 000 | -428 000 | -430 000 | -496 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -406 000 | -506 000 | -783 000 | -428 000 | -430 000 | -496 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -81 000 | -181 000 | -458 000 | -103 000 | -105 000 | -170 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 407 000 | 452 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 352 000 | 389 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 382 000 | 407 000 | 452 000 | 660 000 | 954 000 | 389 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 382 000 | 407 000 | 452 000 | 660 000 | 954 000 | 389 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 33 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 301 000 | 480 000 | 563 000 | 112 000 | 196 000 | 115 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 78 000 | 67 000 | 66 000 | 61 000 | 44 000 | 50 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 310 000 | 232 000 | 242 000 | 100 000 | 158 000 | 60 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 689 000 | 779 000 | 871 000 | 273 000 | 398 000 | 225 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 071 000 | 1 186 000 | 1 323 000 | 933 000 | 1 352 000 | 614 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 991 000 | 1 006 000 | 866 000 | 830 000 | 1 247 000 | 443 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,2% | 38,0% | -52,4% | 1,4% | 13,8% | |||
| Resultat av driften i % | 2,6% | 7,5% | -9,7% | 0,4% | 3,1% | -8,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,0 | 5,0 | 5,4 | 3,7 | 4,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 91,3% | 88,3% | 87,6% | 92,3% | 95,0% | 96,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,6% | 7,5% | -9,7% | 0,4% | 3,1% | -8,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -100,0% | -111,1% | 162,2% | -1,9% | -61,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -76,3% | -86,7% | 126,6% | -1,9% | -48,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,4 | 3,5 | 3,8 | 3,9 | 5,7 | 5,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 1,3 | 1,6 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 1,1 | 1,5 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,7 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 21,6 | 17,4 | 10,7 | 4,9 | 3,1 | 3,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 21,3 | 27,7 | 36,2 | 74,1 | 89,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -8,2% | -18,0% | -52,9% | -12,4% | -8,4% | -38,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -1,6% | -3,8% | -10,0% | -2,7% | -2,8% | -5,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,8% | 2,9% | 2,9% | 1,4% | 1,4% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 2,2% | 2,9% | -80,2% | 0,8% | 0,7% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -1810,0% | -1358,1% | -936,5% | 140,0% | 408,2% | 11,8% | ||
| Gjeldsgrad | -13,2 | -6,6 | -2,9 | -9,1 | -12,9 | -3,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 69,5% | 77,4% | 100,6% | 32,9% | 31,9% | 50,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 38,5% | 40,5% | 52,2% | 79,5% | 76,5% | 87,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 202 000 | 0 | 0 | 277 000 | 283 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
