Mt-Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 266 601 000 | 179 417 000 | 215 903 000 | 209 014 000 | 180 147 000 | 140 395 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 365 000 | 403 000 | 219 000 | 531 000 | 280 000 | 279 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 266 966 000 | 179 820 000 | 216 122 000 | 209 545 000 | 180 427 000 | 140 674 000 |
|
|
| Varekostnad | 200 228 000 | 113 033 000 | 147 589 000 | 151 252 000 | 138 455 000 | 96 967 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 46 968 000 | 42 515 000 | 36 861 000 | 29 525 000 | 29 684 000 | 24 929 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 093 000 | 1 805 000 | 1 769 000 | 2 153 000 | 1 689 000 | 1 398 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 16 405 000 | 13 336 000 | 18 767 000 | 17 619 000 | 10 118 000 | 8 480 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 265 694 000 | 170 689 000 | 204 986 000 | 200 549 000 | 179 946 000 | 131 774 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 272 000 | 9 131 000 | 11 136 000 | 8 996 000 | 481 000 | 8 900 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 768 000 | 657 000 | 223 000 | 188 000 | 265 000 | 164 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 768 000 | 657 000 | 223 000 | 188 000 | 265 000 | 164 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 172 000 | 1 133 000 | 718 000 | 636 000 | 753 000 | 889 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 193 000 | 1 133 000 | 718 000 | 636 000 | 753 000 | 987 000 |
|
|
| Netto finans | -425 000 | -476 000 | -495 000 | -448 000 | -488 000 | -823 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 848 000 | 8 655 000 | 10 641 000 | 8 547 000 | -7 000 | 8 077 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 300 000 | 1 943 000 | 2 374 000 | 1 898 000 | 20 000 | 1 810 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 548 000 | 6 712 000 | 8 267 000 | 6 649 000 | -27 000 | 6 267 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 316 000 | 3 504 000 | 4 292 000 | 3 487 000 | -27 000 | 3 338 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 480 000 | 720 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 316 000 | 3 024 000 | 3 572 000 | 3 487 000 | -27 000 | 3 338 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 28 628 000 | 28 401 000 | 24 177 000 | 24 376 000 | 25 248 000 | 21 728 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 329 000 | 2 835 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 6 775 000 | 5 052 000 | 3 845 000 | 4 137 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 35 404 000 | 33 453 000 | 28 022 000 | 28 513 000 | 28 577 000 | 24 564 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 366 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 9 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 75 000 | 60 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 153 000 | 270 000 | 405 000 | 279 000 | 111 000 | 144 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 237 000 | 711 000 | 430 000 | 294 000 | 126 000 | 159 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 35 641 000 | 34 164 000 | 28 452 000 | 28 807 000 | 28 703 000 | 24 722 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 389 000 | 298 000 | 372 000 | 392 000 | 569 000 | 467 000 |
|
|
| Sum varelager | 389 000 | 298 000 | 372 000 | 392 000 | 569 000 | 467 000 |
|
|
| Kundefordringer | 34 010 000 | 34 802 000 | 19 717 000 | 39 746 000 | 13 398 000 | 33 402 000 |
|
|
| Andre fordringer | 29 683 000 | 10 034 000 | 12 330 000 | 15 076 000 | 4 409 000 | 5 168 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 63 693 000 | 44 836 000 | 32 048 000 | 54 822 000 | 17 807 000 | 38 570 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 39 548 000 | 33 113 000 | 27 741 000 | 25 054 000 | 33 369 000 | 16 887 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 103 630 000 | 78 247 000 | 60 161 000 | 80 269 000 | 51 745 000 | 55 924 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 139 270 000 | 112 410 000 | 88 612 000 | 109 076 000 | 80 448 000 | 80 646 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 260 000 | 260 000 | 260 000 | 260 000 | 260 000 | 260 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 9 528 000 | 9 528 000 | 9 528 000 | 9 528 000 | 9 528 000 | 9 528 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 9 788 000 | 9 788 000 | 9 788 000 | 9 788 000 | 13 131 000 | 9 788 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 14 942 000 | 14 626 000 | 11 122 000 | 6 830 000 | 0 | 3 288 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 19 858 000 | 19 626 000 | 16 898 000 | 13 643 000 | 3 281 000 | 3 363 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 14 942 000 | 14 626 000 | 11 122 000 | 6 830 000 | 0 | 3 288 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 19 858 000 | 19 626 000 | 16 898 000 | 13 643 000 | 3 281 000 | 3 363 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 44 589 000 | 44 041 000 | 37 808 000 | 30 261 000 | 16 412 000 | 16 439 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 4 404 000 | 4 134 000 | 2 202 000 | 2 839 000 | 1 277 000 | 1 513 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 404 000 | 4 134 000 | 2 202 000 | 2 839 000 | 1 277 000 | 1 513 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 724 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 25 422 000 | 20 825 000 | 18 642 000 | 20 704 000 | 29 639 000 | 10 419 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 29 826 000 | 24 959 000 | 20 844 000 | 23 543 000 | 30 916 000 | 11 932 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 25 405 000 | 20 809 000 | 18 627 000 | 19 333 000 | 20 289 000 | 17 724 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 33 563 000 | 20 800 000 | 15 604 000 | 41 292 000 | 27 552 000 | 19 598 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 30 000 | 11 000 | 3 011 000 | 335 000 | 257 000 | 2 234 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 401 000 | 6 751 000 | 4 053 000 | 2 416 000 | 1 647 000 | 5 930 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 480 000 | 720 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 664 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 27 862 000 | 15 369 000 | 6 571 000 | 11 229 000 | 0 | 6 789 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 64 856 000 | 43 411 000 | 29 959 000 | 55 272 000 | 33 120 000 | 52 275 000 |
|
|
| Sum gjeld | 94 682 000 | 68 370 000 | 50 803 000 | 78 815 000 | 64 036 000 | 64 207 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 139 270 000 | 112 410 000 | 88 612 000 | 109 076 000 | 80 448 000 | 80 646 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,6% | 9,7% | 11,5% | 9,7% | 0,9% | |||
| Resultat av driften i % | 0,5% | 5,1% | 5,2% | 4,3% | 0,3% | 6,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 1,8 | 2,2 | 2,2 | 2,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 24,9% | 37,0% | 31,6% | 27,6% | 23,1% | 30,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,8% | 5,4% | 5,3% | 4,4% | 0,4% | 6,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,9% | 21,1% | 31,3% | 36,6% | 0,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,7% | 8,6% | 12,6% | 14,9% | -0,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,7 | 4,2 | 5,9 | 7,1 | 6,1 | 5,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,8 | 2,0 | 1,5 | 1,6 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,8 | 2,0 | 1,4 | 1,5 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,8 | 0,9 | 0,5 | 1,0 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 514,7 | 379,3 | 396,7 | 385,8 | 243,3 | 207,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 0,6 | 1,1 | 0,9 | 1,1 | 1,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 32,0% | 39,2% | 42,7% | 27,7% | 20,4% | 20,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,7% | 24,5% | 17,5% | 14,4% | 9,1% | 11,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,2% | 2,7% | 2,4% | 3,4% | 2,1% | 5,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 9967,6% | 11689,9% | 8118,3% | 6376,8% | 3273,3% | 781,4% | ||
| Gjeldsgrad | 2,1 | 1,6 | 1,3 | 2,6 | 3,9 | 3,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 46,6% | 38,6% | 33,8% | 50,7% | 41,2% | 64,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 21,4% | 22,2% | 23,5% | 21,6% | 38,4% | 14,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 2 645 000 | 0 | 1 412 000 | 1 400 000 | 1 231 000 | 1 172 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
