Motor-Trade Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 832 989 000 | 1 087 863 000 | 934 846 000 | 930 556 000 | 965 228 000 | 625 999 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 19 722 000 | 11 163 000 | 127 217 000 | 107 591 000 | 4 674 000 | 69 543 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 852 711 000 | 1 099 026 000 | 1 062 063 000 | 1 038 147 000 | 969 902 000 | 695 542 000 |
|
|
| Varekostnad | 615 652 000 | 879 465 000 | 730 890 000 | 731 214 000 | 689 740 000 | 453 445 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 139 143 000 | 119 626 000 | 116 742 000 | 105 876 000 | 98 518 000 | 98 662 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 433 000 | 7 184 000 | 6 588 000 | 4 758 000 | 4 505 000 | 4 868 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 83 117 000 | 65 502 000 | 176 634 000 | 152 059 000 | 135 387 000 | 119 317 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 846 345 000 | 1 071 777 000 | 1 030 854 000 | 993 907 000 | 928 150 000 | 676 292 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 366 000 | 27 249 000 | 31 209 000 | 44 240 000 | 41 752 000 | 19 250 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | -5 063 000 | 249 000 | 0 | 0 | 77 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | -324 000 | 26 447 000 | 146 000 | -199 000 | 365 000 | 1 014 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 167 000 | 21 384 000 | 395 000 | -199 000 | 365 000 | 1 091 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 532 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 130 000 | 2 354 000 | 2 730 000 | 1 702 000 | 2 527 000 | 2 315 000 |
|
|
| Netto finans | -1 963 000 | 19 030 000 | -2 335 000 | -1 901 000 | -2 162 000 | -1 224 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 403 000 | 46 279 000 | 28 874 000 | 42 339 000 | 39 590 000 | 18 026 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 686 000 | 6 057 000 | 5 950 000 | 9 557 000 | 8 833 000 | 3 980 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 717 000 | 40 222 000 | 22 924 000 | 32 782 000 | 30 757 000 | 14 046 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 717 000 | 40 222 000 | 22 924 000 | 32 782 000 | 30 757 000 | 14 046 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 6 000 000 | 10 000 000 | 25 000 000 | 21 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 716 000 | 0 | 0 | 0 | 9 757 000 | 4 046 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 89 000 | 0 | 0 | 24 000 | 48 000 | 71 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 1 211 000 | 148 000 | 158 000 | 550 000 | 750 000 | 436 000 |
|
|
| Goodwill | 3 773 000 | 2 879 000 | 3 112 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 5 073 000 | 3 027 000 | 3 270 000 | 574 000 | 798 000 | 507 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 46 534 000 | 47 650 000 | 47 471 000 | 46 061 000 | 45 725 000 | 47 097 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 26 319 000 | 15 209 000 | 22 080 000 | 17 430 000 | 12 989 000 | 16 095 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 72 853 000 | 62 859 000 | 69 551 000 | 63 491 000 | 58 714 000 | 63 192 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 48 762 000 | 52 320 000 | 9 366 000 | 0 | 0 | 1 106 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 1 404 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 178 000 | 47 055 000 | 55 322 000 | 2 197 000 | 1 898 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 6 410 000 | 6 410 000 | 0 | 400 000 | 47 062 000 | 29 956 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 55 172 000 | 60 312 000 | 56 421 000 | 55 722 000 | 49 259 000 | 32 960 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 133 098 000 | 126 198 000 | 129 242 000 | 119 787 000 | 108 771 000 | 96 659 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 112 151 000 | 112 268 000 | 175 654 000 | 94 306 000 | 97 914 000 | 103 103 000 |
|
|
| Sum varelager | 112 151 000 | 112 268 000 | 175 654 000 | 94 306 000 | 97 914 000 | 103 103 000 |
|
|
| Kundefordringer | 19 583 000 | 35 101 000 | 29 402 000 | 31 864 000 | 30 647 000 | 39 987 000 |
|
|
| Andre fordringer | 18 603 000 | 17 212 000 | 66 465 000 | 12 405 000 | 5 824 000 | 14 413 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 38 186 000 | 52 313 000 | 95 867 000 | 44 269 000 | 36 471 000 | 54 400 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 14 998 000 | 4 419 000 | 50 321 000 | 26 404 000 | 26 560 000 | 20 114 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 165 335 000 | 169 000 000 | 321 842 000 | 164 979 000 | 160 945 000 | 177 617 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 298 433 000 | 295 198 000 | 451 084 000 | 284 766 000 | 269 716 000 | 274 276 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 27 000 000 | 27 000 000 | 27 000 000 | 27 000 000 | 27 000 000 | 27 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 27 000 000 | 27 000 000 | 27 000 000 | 27 000 000 | 27 000 000 | 27 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 116 597 000 | 113 960 000 | 79 737 000 | 66 813 000 | 59 017 000 | 41 744 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 210 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 116 597 000 | 113 960 000 | 79 737 000 | 66 813 000 | 59 017 000 | 41 744 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 210 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 143 807 000 | 140 960 000 | 106 737 000 | 93 813 000 | 86 017 000 | 68 744 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 44 815 000 | 64 040 000 | 117 315 000 | 10 757 000 | 10 369 000 | 34 119 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 22 877 000 | 0 | 32 567 000 | 34 841 000 | 35 055 000 | 26 610 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 27 377 000 | 4 500 000 | 37 067 000 | 39 341 000 | 39 555 000 | 31 110 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 67 692 000 | 64 040 000 | 117 315 000 | 10 757 000 | 10 369 000 | 34 119 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 25 858 000 | 10 560 000 | 30 497 000 | 18 061 000 | 31 434 000 | 21 904 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 610 000 | 5 502 000 | 4 620 000 | 8 903 000 | 8 326 000 | 3 068 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 21 348 000 | 23 982 000 | 16 890 000 | 19 849 000 | 15 380 000 | 11 799 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 6 000 000 | 10 000 000 | 25 000 000 | 21 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 32 618 000 | 39 656 000 | 127 957 000 | 69 042 000 | 57 635 000 | 93 532 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 127 249 000 | 149 740 000 | 307 279 000 | 151 612 000 | 144 144 000 | 174 422 000 |
|
|
| Sum gjeld | 154 626 000 | 154 240 000 | 344 346 000 | 190 953 000 | 183 699 000 | 205 532 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 298 433 000 | 295 200 000 | 451 083 000 | 284 766 000 | 269 716 000 | 274 276 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,5% | 13,0% | 8,6% | 15,9% | 15,5% | |||
| Resultat av driften i % | 0,7% | 2,5% | 2,9% | 4,3% | 4,3% | 2,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,9 | 2,9 | 2,9 | 3,7 | 3,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 26,1% | 19,2% | 21,8% | 21,4% | 28,5% | 27,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,9% | 4,4% | 3,0% | 4,2% | 4,3% | 2,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,1% | 37,4% | 28,8% | 47,1% | 51,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,9% | 32,5% | 22,9% | 36,5% | 39,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,1 | 9,2 | 9,1 | 9,8 | 9,8 | 7,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,5 | 7,8 | 4,2 | 7,8 | 7,0 | 4,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 65,6 | 58,9 | 66,5 | 47,3 | 52,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 48,2% | 47,8% | 23,7% | 32,9% | 31,9% | 25,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,9% | 12,8% | 10,0% | 9,0% | 8,9% | 9,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,7% | 34,3% | 9,3% | 4,9% | 4,6% | 6,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 34,0% | 17,2% | 8,3% | 14,2% | 17,2% | 3,1% | ||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,1 | 3,2 | 2,0 | 2,1 | 3,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 42,6% | 50,7% | 68,1% | 53,2% | 53,4% | 63,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 9,2% | 1,5% | 8,2% | 13,8% | 14,7% | 11,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 1 365 000 | 1 338 000 | 1 344 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
