Moskog Næringspark AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 472 000 | 6 322 000 | 6 099 000 | 5 723 000 | 2 732 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 6 472 000 | 6 322 000 | 6 099 000 | 5 723 000 | 2 732 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 875 000 | 1 875 000 | 1 875 000 | 1 875 000 | 937 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 367 000 | 355 000 | 348 000 | 320 000 | 194 000 | 73 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 242 000 | 2 230 000 | 2 223 000 | 2 195 000 | 1 131 000 | 73 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 230 000 | 4 092 000 | 3 876 000 | 3 528 000 | 1 601 000 | -73 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 66 000 | 104 000 | 109 000 | 1 000 | 4 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 66 000 | 104 000 | 109 000 | 1 000 | 4 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 453 000 | 4 133 000 | 4 649 000 | 3 330 000 | 829 000 | 12 000 |
|
|
| Netto finans | -3 387 000 | -4 029 000 | -4 540 000 | -3 329 000 | -825 000 | -11 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 843 000 | 64 000 | -663 000 | 198 000 | 776 000 | -84 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 185 000 | 14 000 | -146 000 | 44 000 | 171 000 | -19 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 658 000 | 50 000 | -517 000 | 155 000 | 605 000 | -66 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 658 000 | 50 000 | -517 000 | 155 000 | 605 000 | -66 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 658 000 | 50 000 | 0 | 155 000 | 605 000 | -66 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 62 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 62 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 76 459 000 | 78 334 000 | 79 341 000 | 81 216 000 | 83 092 000 | 34 692 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 76 459 000 | 78 334 000 | 79 341 000 | 81 216 000 | 83 092 000 | 34 692 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 76 459 000 | 78 334 000 | 79 341 000 | 81 216 000 | 83 092 000 | 34 754 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 397 000 | 1 407 000 | 2 389 000 | 1 840 000 | 3 412 000 | 3 508 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 397 000 | 1 407 000 | 2 389 000 | 1 840 000 | 3 430 000 | 3 508 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 430 000 | 529 000 | 1 320 000 | 867 000 | 295 000 | 252 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 827 000 | 1 935 000 | 3 709 000 | 2 706 000 | 3 725 000 | 3 760 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 77 286 000 | 80 269 000 | 83 050 000 | 83 922 000 | 86 817 000 | 38 514 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 500 000 | 1 500 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 13 500 000 | 13 500 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 22 291 000 | 21 992 000 | 5 935 000 | 4 084 000 | 2 692 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 732 000 | 74 000 | 24 000 | 542 000 | 387 000 | -218 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 732 000 | 74 000 | 24 000 | 542 000 | 387 000 | -218 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 23 023 000 | 22 066 000 | 5 959 000 | 4 626 000 | 3 079 000 | -188 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 263 000 | 1 993 000 | 1 672 000 | 1 296 000 | 860 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 263 000 | 1 993 000 | 1 672 000 | 1 296 000 | 860 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 52 000 000 | 56 200 000 | 75 397 000 | 78 000 000 | 82 798 000 | 30 423 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 54 263 000 | 58 193 000 | 77 069 000 | 79 296 000 | 83 658 000 | 30 423 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 21 000 | 0 | 28 000 | 8 183 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 10 000 | 0 | 0 | 52 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 97 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 10 000 | 21 000 | 0 | 80 000 | 8 280 000 |
|
|
| Sum gjeld | 54 263 000 | 58 203 000 | 77 090 000 | 79 296 000 | 83 738 000 | 38 703 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 77 286 000 | 80 269 000 | 83 050 000 | 83 922 000 | 86 817 000 | 38 514 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,5% | 5,1% | 4,8% | 4,1% | 2,6% | |||
| Resultat av driften i % | 65,4% | 64,7% | 63,6% | 61,6% | 58,6% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 66,4% | 66,4% | 65,3% | 61,7% | 58,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,7% | 0,5% | -12,5% | 5,1% | 53,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,9% | 0,4% | -9,8% | 4,0% | 41,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 193,5 | 176,6 | 46,6 | 0,5 | ||||
| Likviditetsgrad 2 | 193,5 | 176,6 | 46,6 | 0,5 | ||||
| Likviditetsgrad 3 | 52,9 | 62,9 | 3,7 | 0,0 | ||||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 29,8% | 27,5% | 7,2% | 5,5% | 3,5% | -0,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 355,7% | 349,0% | 97,7% | 80,8% | 112,7% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,4 | 2,6 | 12,9 | 17,1 | 27,2 | -205,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 21,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 70,2% | 72,5% | 92,8% | 94,5% | 96,4% | 79,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
