Morten Furuholmen Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 47 843 000 | 2 991 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 212 000 | 126 000 | 46 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 212 000 | 126 000 | 47 889 000 | 2 991 000 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | -1 400 000 | 0 | 28 728 000 | 2 593 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 24 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 33 000 | 873 000 | 11 259 000 | 34 000 | 215 000 | 19 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | -1 343 000 | 873 000 | 39 987 000 | 2 627 000 | 215 000 | 19 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 555 000 | -747 000 | 7 902 000 | 364 000 | -215 000 | -19 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 648 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 701 000 | 458 000 | 174 000 | 192 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 220 000 | 2 135 000 | 13 409 000 | 320 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 701 000 | 1 106 000 | 394 000 | 2 327 000 | 13 427 000 | 320 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 239 000 | 1 087 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | -682 000 | 2 000 000 | 6 582 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 598 000 | 3 087 000 | 6 582 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 103 000 | -1 981 000 | -6 188 000 | 2 327 000 | 13 427 000 | 320 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 657 000 | -2 728 000 | 1 715 000 | 2 691 000 | 13 213 000 | 301 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 1 865 000 | 58 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 657 000 | -2 728 000 | -150 000 | 2 632 000 | 13 213 000 | 301 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 657 000 | -2 728 000 | -150 000 | 2 632 000 | 13 213 000 | 301 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 075 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 657 000 | -2 728 000 | -150 000 | 2 632 000 | 11 138 000 | 301 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 8 998 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 618 000 | 3 639 000 | 0 | 0 | 0 | 160 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 618 000 | 3 639 000 | 0 | 8 998 000 | 0 | 160 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 10 162 000 | 14 530 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 11 000 000 | 11 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 34 000 | 34 000 | 14 694 000 | 3 060 000 | 5 133 000 | 16 390 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 25 993 000 | 24 679 000 | 10 200 000 | 9 924 000 | 6 000 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 36 189 000 | 39 243 000 | 35 894 000 | 23 984 000 | 11 133 000 | 16 390 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 39 807 000 | 42 882 000 | 35 894 000 | 32 981 000 | 11 133 000 | 16 550 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 23 971 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 261 000 | 0 | 4 828 000 | 0 | 2 074 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 261 000 | 0 | 28 799 000 | 0 | 2 074 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 284 000 | 118 000 | 1 978 000 | 44 000 | 170 000 | 7 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 545 000 | 118 000 | 30 777 000 | 44 000 | 2 244 000 | 7 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 40 352 000 | 43 001 000 | 66 671 000 | 33 025 000 | 13 377 000 | 16 557 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 12 611 000 | 10 954 000 | 13 682 000 | 13 833 000 | 11 200 000 | 63 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 12 611 000 | 10 954 000 | 13 682 000 | 13 833 000 | 11 200 000 | 63 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 12 711 000 | 11 054 000 | 13 782 000 | 13 933 000 | 11 300 000 | 163 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 4 868 000 | 4 868 000 | 0 | 0 | 14 800 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 4 868 000 | 4 868 000 | 0 | 0 | 14 800 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 100 000 | 27 000 | -1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 1 865 000 | 58 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 075 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 27 626 000 | 26 978 000 | 46 128 000 | 19 036 000 | 0 | 1 594 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 27 641 000 | 27 078 000 | 48 020 000 | 19 093 000 | 2 076 000 | 1 594 000 |
|
|
| Sum gjeld | 27 641 000 | 31 946 000 | 52 888 000 | 19 093 000 | 2 076 000 | 16 394 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 40 352 000 | 43 001 000 | 66 671 000 | 33 025 000 | 13 377 000 | 16 557 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,4% | 0,7% | 16,6% | 11,6% | 88,3% | |||
| Resultat av driften i % | 733,5% | -592,9% | 16,5% | 12,2% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 1,0 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 40,0% | 13,3% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 1064,2% | 284,9% | 17,3% | 90,0% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,9% | -22,0% | 12,4% | 21,3% | 230,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,9% | -22,0% | -1,1% | 20,9% | 230,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,0 | 0,6 | 0,0 | 1,1 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,0 | 0,6 | 0,0 | 1,1 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 31,5% | 25,7% | 20,7% | 42,2% | 84,5% | 1,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5995,8% | 8773,0% | 28,8% | 465,8% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 6,6% | 10,9% | 0,0% | 0,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 3,1% | 2,7% | 1,9% | 2,4% | 1,0% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,9 | 3,8 | 1,4 | 0,2 | 100,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 68,5% | 63,0% | 72,0% | 57,8% | 15,5% | 9,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 11,3% | 7,3% | 0,0% | 0,0% | 89,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
