Mork Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 96 648 000 | 105 015 000 | 117 054 000 | 108 332 000 | 82 620 000 | 90 849 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 655 000 | 2 694 000 | 2 207 000 | 1 877 000 | 1 921 000 | 2 078 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 99 303 000 | 107 709 000 | 119 261 000 | 110 209 000 | 84 541 000 | 92 927 000 |
|
|
| Varekostnad | 68 735 000 | 75 295 000 | 87 814 000 | 80 190 000 | 56 801 000 | 64 061 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 18 033 000 | 17 526 000 | 16 340 000 | 14 846 000 | 15 543 000 | 15 495 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 544 000 | 2 475 000 | 2 485 000 | 2 284 000 | 2 009 000 | 2 188 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 019 000 | 5 814 000 | 5 892 000 | 5 159 000 | 5 103 000 | 5 643 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 95 331 000 | 101 110 000 | 112 531 000 | 102 479 000 | 79 456 000 | 87 387 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 972 000 | 6 599 000 | 6 730 000 | 7 730 000 | 5 085 000 | 5 540 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 66 000 | 60 000 | 22 000 | 98 000 | 128 000 | 67 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 298 000 | 500 000 | 2 867 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 364 000 | 560 000 | 2 889 000 | 13 160 000 | 128 000 | 67 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 300 000 | 794 000 | 672 000 | 824 000 | 1 010 000 | 954 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 301 000 | 7 045 000 | 673 000 | 1 548 000 | 3 147 000 | 4 778 000 |
|
|
| Netto finans | 63 000 | -6 485 000 | 2 216 000 | 11 612 000 | -3 019 000 | -4 711 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 035 000 | 114 000 | 8 945 000 | 19 342 000 | 2 067 000 | 829 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 607 000 | 1 184 000 | 1 517 000 | 1 406 000 | 955 000 | 986 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 428 000 | -1 069 000 | 7 428 000 | 17 937 000 | 1 112 000 | -157 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 226 000 | -1 758 000 | 6 880 000 | 17 386 000 | 790 000 | -696 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 226 000 | -1 758 000 | 6 880 000 | 17 386 000 | 790 000 | -696 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 16 831 000 | 17 436 000 | 25 473 000 | 25 889 000 | 26 120 000 | 26 770 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 417 000 | 9 719 000 | 9 608 000 | 6 973 000 | 7 397 000 | 7 719 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 24 248 000 | 27 154 000 | 35 080 000 | 32 861 000 | 33 517 000 | 34 489 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 5 900 000 | 0 | 0 | 5 900 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 5 900 000 | 5 900 000 | 0 | 6 035 000 | 6 035 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 636 000 | 745 000 | 746 000 | 967 000 | 1 104 000 | 1 248 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 536 000 | 6 645 000 | 6 646 000 | 6 867 000 | 7 139 000 | 7 283 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 30 784 000 | 33 800 000 | 41 726 000 | 39 728 000 | 40 656 000 | 41 772 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 11 718 000 | 8 433 000 | 10 892 000 | 13 535 000 | 14 446 000 | 14 214 000 |
|
|
| Sum varelager | 11 718 000 | 8 433 000 | 10 892 000 | 13 535 000 | 14 446 000 | 14 214 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 435 000 | 4 471 000 | 3 845 000 | 3 252 000 | 2 793 000 | 2 350 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 752 000 | 1 145 000 | 2 130 000 | 983 000 | 735 000 | 1 342 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 187 000 | 5 615 000 | 5 975 000 | 4 235 000 | 3 528 000 | 3 693 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 21 946 000 | 20 909 000 | 22 723 000 | 18 605 000 | 0 | 3 741 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 741 000 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 21 946 000 | 20 909 000 | 22 723 000 | 18 605 000 | 1 741 000 | 3 741 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 748 000 | 866 000 | 580 000 | 863 000 | 1 471 000 | 1 277 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 39 599 000 | 35 823 000 | 40 170 000 | 37 238 000 | 21 187 000 | 22 924 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 70 384 000 | 69 623 000 | 81 896 000 | 76 966 000 | 61 843 000 | 64 696 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 686 000 | 1 686 000 | 2 007 000 | 2 007 000 | 2 007 000 | 2 007 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 686 000 | 1 686 000 | 2 007 000 | 2 007 000 | 2 007 000 | 2 007 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 29 306 000 | 28 580 000 | 35 464 000 | 31 584 000 | 19 198 000 | 19 408 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 2 473 000 | 2 472 000 | 2 469 000 | 2 330 000 | 2 311 000 | 2 300 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 29 306 000 | 28 580 000 | 35 464 000 | 31 584 000 | 19 198 000 | 19 408 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 2 473 000 | 2 472 000 | 2 469 000 | 2 330 000 | 2 311 000 | 2 300 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 33 465 000 | 32 739 000 | 39 940 000 | 35 921 000 | 23 516 000 | 23 715 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 146 000 | 2 234 000 | 2 071 000 | 1 925 000 | 1 913 000 | 1 942 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 146 000 | 2 234 000 | 2 071 000 | 1 925 000 | 1 913 000 | 1 942 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 3 540 000 | 2 992 000 | 5 824 000 | 6 166 000 | 7 662 000 | 8 958 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 18 763 000 | 18 929 000 | 21 225 000 | 20 217 000 | 21 152 000 | 21 086 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 20 909 000 | 21 163 000 | 23 296 000 | 22 142 000 | 23 065 000 | 23 028 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 22 303 000 | 21 921 000 | 27 049 000 | 26 383 000 | 28 814 000 | 30 044 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 561 000 | 2 765 000 | 2 148 000 | 2 054 000 | 1 331 000 | 2 498 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 695 000 | 954 000 | 1 371 000 | 1 394 000 | 984 000 | 1 019 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 775 000 | 1 590 000 | 1 734 000 | 2 004 000 | 1 522 000 | 1 217 000 |
|
|
| Utbytte | 2 702 000 | 2 685 000 | 3 409 000 | 5 531 000 | 1 310 000 | 1 499 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 736 000 | 4 736 000 | 4 174 000 | 1 753 000 | 2 452 000 | 2 763 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 16 009 000 | 15 722 000 | 18 660 000 | 18 902 000 | 15 261 000 | 17 954 000 |
|
|
| Sum gjeld | 36 918 000 | 36 885 000 | 41 956 000 | 41 044 000 | 38 326 000 | 40 982 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 70 384 000 | 69 623 000 | 81 896 000 | 76 966 000 | 61 843 000 | 64 696 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,6% | 9,4% | 12,1% | 30,1% | 8,2% | |||
| Resultat av driften i % | 4,0% | 6,1% | 5,6% | 7,0% | 6,0% | 6,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,4 | 1,5 | 1,6 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 28,9% | 28,3% | 25,0% | 26,0% | 31,3% | 29,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,4% | 6,6% | 8,1% | 19,0% | 6,2% | 6,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,2% | 0,3% | 23,6% | 65,1% | 8,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,7% | -4,8% | 18,1% | 58,5% | 3,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,5 | 6,1 | 7,3 | 7,4 | 5,4 | 6,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 2,3 | 2,2 | 2,0 | 1,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 1,7 | 1,6 | 1,3 | 0,4 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,9 | 8,9 | 8,1 | 5,9 | 3,9 | 4,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 52,8 | 46,2 | 50,1 | 62,8 | 90,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 47,5% | 47,0% | 48,8% | 46,7% | 38,0% | 36,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 33,7% | 30,4% | 33,5% | 32,6% | 27,8% | 25,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 1,7% | 1,8% | 1,9% | 1,7% | 1,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 201,3% | 238,4% | 197,5% | 135,5% | 41,0% | 35,0% | ||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,6 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,7% | 22,6% | 22,8% | 24,6% | 24,7% | 27,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 29,7% | 30,4% | 28,4% | 28,8% | 37,3% | 35,6% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
