Moowh HMS og Bedriftshelsetjeneste AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 507 000 | 3 049 000 | 2 355 000 | 2 445 000 | 1 852 000 | 2 412 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 36 000 | 157 000 | 43 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 507 000 | 3 049 000 | 2 355 000 | 2 481 000 | 2 009 000 | 2 455 000 |
|
|
| Varekostnad | 13 000 | 15 000 | 30 000 | 23 000 | 25 000 | 62 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 768 000 | 1 576 000 | 1 258 000 | 1 181 000 | 548 000 | 1 560 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 89 000 | 26 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 980 000 | 796 000 | 599 000 | 471 000 | 664 000 | 785 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 850 000 | 2 413 000 | 1 888 000 | 1 675 000 | 1 237 000 | 2 407 000 |
|
|
| Driftsresultat | 657 000 | 636 000 | 467 000 | 806 000 | 772 000 | 48 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 35 000 | 27 000 | 4 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 35 000 | 27 000 | 4 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 25 000 | 26 000 | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 683 000 | 662 000 | 469 000 | 807 000 | 772 000 | 50 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 150 000 | 149 000 | 104 000 | 180 000 | 172 000 | 19 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 532 000 | 514 000 | 365 000 | 626 000 | 600 000 | 30 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 532 000 | 514 000 | 365 000 | 626 000 | 600 000 | 30 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 700 000 | 200 000 | 200 000 | 504 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -168 000 | 314 000 | 165 000 | 122 000 | 600 000 | 30 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 8 000 | 0 | 0 | 6 000 | 5 000 | 4 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 8 000 | 0 | 0 | 6 000 | 5 000 | 4 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 330 000 | 419 000 | 83 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 330 000 | 419 000 | 83 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 337 000 | 419 000 | 83 000 | 6 000 | 5 000 | 4 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 168 000 | 90 000 | 37 000 | 128 000 | 85 000 | 77 000 |
|
|
| Andre fordringer | 722 000 | 214 000 | 108 000 | 156 000 | 127 000 | 75 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 890 000 | 304 000 | 145 000 | 284 000 | 211 000 | 152 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 316 000 | 1 524 000 | 1 477 000 | 1 398 000 | 1 262 000 | 245 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 206 000 | 1 827 000 | 1 622 000 | 1 682 000 | 1 474 000 | 397 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 543 000 | 2 246 000 | 1 705 000 | 1 688 000 | 1 479 000 | 401 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 162 000 | 1 330 000 | 1 016 000 | 851 000 | 729 000 | 129 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 162 000 | 1 330 000 | 1 016 000 | 851 000 | 729 000 | 129 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 192 000 | 1 360 000 | 1 046 000 | 881 000 | 759 000 | 159 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 11 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 11 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 11 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 28 000 | 96 000 | 65 000 | 63 000 | 90 000 | 69 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 169 000 | 140 000 | 96 000 | 181 000 | 173 000 | 24 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 179 000 | 116 000 | 77 000 | 89 000 | 84 000 | 47 000 |
|
|
| Utbytte | 700 000 | 200 000 | 200 000 | 252 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 275 000 | 324 000 | 219 000 | 222 000 | 373 000 | 102 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 351 000 | 876 000 | 657 000 | 807 000 | 720 000 | 242 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 351 000 | 887 000 | 659 000 | 807 000 | 720 000 | 242 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 543 000 | 2 246 000 | 1 705 000 | 1 688 000 | 1 479 000 | 401 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 28,9% | 33,6% | 27,8% | 51,0% | 82,2% | |||
| Resultat av driften i % | 18,7% | 20,9% | 19,8% | 32,5% | 38,4% | 2,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,6 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,6% | 99,5% | 98,7% | 99,1% | 98,7% | 97,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 19,7% | 21,7% | 20,0% | 32,5% | 38,5% | 2,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 53,5% | 55,0% | 48,7% | 98,4% | 168,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 41,7% | 42,7% | 37,9% | 76,3% | 130,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 1,9 | 1,9 | 2,1 | 3,7 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 2,1 | 2,5 | 2,1 | 2,0 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 2,1 | 2,5 | 2,1 | 2,0 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,7 | 2,2 | 1,7 | 1,8 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 46,9% | 60,6% | 61,3% | 52,2% | 51,3% | 39,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 34,0% | 44,6% | 44,4% | 35,5% | 37,8% | 6,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 80,6% | 329,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 0,7 | 0,6 | 0,9 | 0,9 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 53,1% | 39,0% | 38,5% | 47,8% | 48,7% | 60,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,5% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 355 000 | 739 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
