Monsun Frisør AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 426 000 | 3 350 000 | 3 213 000 | 3 026 000 | 2 788 000 | 3 035 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 33 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 426 000 | 3 350 000 | 3 213 000 | 3 026 000 | 2 820 000 | 3 035 000 |
|
|
| Varekostnad | 306 000 | 329 000 | 343 000 | 320 000 | 280 000 | 368 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 13 000 | -37 000 | -31 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 922 000 | 1 922 000 | 2 081 000 | 1 823 000 | 1 612 000 | 1 525 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 686 000 | 572 000 | 638 000 | 440 000 | 566 000 | 563 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 927 000 | 2 786 000 | 3 031 000 | 2 583 000 | 2 458 000 | 2 456 000 |
|
|
| Driftsresultat | 499 000 | 564 000 | 182 000 | 443 000 | 362 000 | 579 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 7 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 45 000 | 30 000 | 22 000 | 13 000 | 26 000 | 21 000 |
|
|
| Netto finans | -45 000 | -28 000 | -22 000 | -13 000 | -26 000 | -21 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 454 000 | 536 000 | 160 000 | 430 000 | 336 000 | 559 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 100 000 | 118 000 | 36 000 | 95 000 | 77 000 | 127 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 354 000 | 418 000 | 124 000 | 335 000 | 258 000 | 431 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 354 000 | 418 000 | 124 000 | 335 000 | 258 000 | 431 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 350 000 | 0 | 0 | 0 | 101 000 | 476 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 000 | 418 000 | 124 000 | 335 000 | 157 000 | -45 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 182 000 | 194 000 | 157 000 | 127 000 | 138 000 | 135 000 |
|
|
| Sum varelager | 182 000 | 194 000 | 157 000 | 127 000 | 138 000 | 135 000 |
|
|
| Kundefordringer | 15 000 | 14 000 | 33 000 | 15 000 | 9 000 | 16 000 |
|
|
| Andre fordringer | 807 000 | 1 223 000 | 616 000 | 518 000 | 363 000 | 484 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 822 000 | 1 237 000 | 649 000 | 533 000 | 372 000 | 501 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 455 000 | 747 000 | 871 000 | 651 000 | 625 000 | 647 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 459 000 | 2 179 000 | 1 677 000 | 1 311 000 | 1 135 000 | 1 283 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 459 000 | 2 179 000 | 1 677 000 | 1 311 000 | 1 135 000 | 1 298 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 213 000 | 210 000 | 792 000 | 668 000 | 332 000 | 175 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 213 000 | 210 000 | 792 000 | 668 000 | 332 000 | 175 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 313 000 | 310 000 | 892 000 | 768 000 | 432 000 | 275 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 350 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 350 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 350 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 23 000 | 49 000 | 47 000 | 34 000 | 82 000 | 55 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 100 000 | 118 000 | 36 000 | 95 000 | 49 000 | 127 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 242 000 | 230 000 | 241 000 | 201 000 | 236 000 | 194 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 | 130 000 | 476 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 431 000 | 472 000 | 461 000 | 213 000 | 205 000 | 170 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 796 000 | 1 869 000 | 785 000 | 543 000 | 702 000 | 1 022 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 146 000 | 1 869 000 | 785 000 | 543 000 | 702 000 | 1 022 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 459 000 | 2 179 000 | 1 677 000 | 1 311 000 | 1 135 000 | 1 298 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 27,4% | 29,4% | 12,2% | 36,2% | 29,8% | |||
| Resultat av driften i % | 14,6% | 16,8% | 5,7% | 14,6% | 12,8% | 19,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 1,7 | 2,2 | 2,5 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 91,1% | 90,2% | 89,3% | 89,4% | 90,0% | 87,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14,6% | 16,9% | 5,7% | 14,6% | 12,8% | 19,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 145,7% | 89,2% | 19,3% | 71,7% | 95,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 113,6% | 69,6% | 14,9% | 55,8% | 73,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,8 | 1,7 | 1,5 | 1,7 | 1,7 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,2 | 2,1 | 2,4 | 1,6 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,1 | 1,9 | 2,2 | 1,4 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,4 | 1,1 | 1,2 | 0,9 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,7 | 1,7 | 2,2 | 2,5 | 2,0 | 2,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 221,2 | 192,0 | 149,0 | 149,1 | 175,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,5% | 14,2% | 53,2% | 58,6% | 38,1% | 21,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,1% | 9,3% | 27,8% | 25,4% | 15,3% | 9,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 364,3% | 159,8% | 568,2% | 604,7% | 313,0% | 192,6% | ||
| Gjeldsgrad | 3,7 | 6,0 | 0,9 | 0,7 | 1,6 | 3,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 54,6% | 85,8% | 46,8% | 41,4% | 61,9% | 78,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 24,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 93 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
