Likvidert 01.10.2025 (avviklet uten konkurs)
Moloveien Transport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 315 000 | 6 693 000 | 5 466 000 | 4 562 000 | 4 300 000 | 4 177 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 650 000 | 4 303 000 | 3 876 000 | 4 236 000 | 4 295 000 | 3 775 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 11 965 000 | 10 996 000 | 9 341 000 | 8 798 000 | 8 594 000 | 7 951 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 4 042 000 | 3 981 000 | 4 050 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 101 000 | 10 058 000 | 10 094 000 | 4 238 000 | 3 510 000 | 3 754 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 101 000 | 10 058 000 | 10 094 000 | 8 280 000 | 7 491 000 | 7 804 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 864 000 | 938 000 | -753 000 | 518 000 | 1 103 000 | 147 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 45 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 90 000 | 74 000 | 20 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 135 000 | 74 000 | 20 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 7 000 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 000 | 0 | 0 | 6 000 | 7 000 | 8 000 |
|
|
| Netto finans | 129 000 | 74 000 | 20 000 | -6 000 | -7 000 | -8 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 994 000 | 1 012 000 | -733 000 | 512 000 | 1 096 000 | 140 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 439 000 | 223 000 | -161 000 | 113 000 | 241 000 | 31 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 555 000 | 789 000 | -571 000 | 400 000 | 855 000 | 109 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 555 000 | 789 000 | -571 000 | 400 000 | 855 000 | 109 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 555 000 | 789 000 | 0 | 400 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | -571 000 | 0 | 855 000 | 109 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 738 000 | 834 000 | 583 000 | 712 000 | 873 000 | 939 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 726 000 | 2 612 000 | 1 267 000 | 234 000 | 0 | 140 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 464 000 | 3 446 000 | 1 850 000 | 945 000 | 873 000 | 1 080 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 1 075 000 | 1 869 000 | 748 000 | 839 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 464 000 | 3 446 000 | 2 924 000 | 2 814 000 | 1 621 000 | 1 919 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 464 000 | 3 446 000 | 2 924 000 | 2 814 000 | 1 621 000 | 1 919 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 698 000 | 698 000 | 698 000 | 126 000 | 126 000 | 126 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 682 000 | 682 000 | 682 000 | 1 253 000 | 1 253 000 | 399 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 682 000 | 682 000 | 682 000 | 1 253 000 | 1 253 000 | 399 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 380 000 | 1 380 000 | 1 380 000 | 1 379 000 | 1 379 000 | 525 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 090 000 | 1 000 000 | 1 545 000 | 923 000 | 0 | 1 356 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 241 000 | 31 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 994 000 | 1 066 000 | 0 | 512 000 | 0 | 7 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 084 000 | 2 066 000 | 1 545 000 | 1 435 000 | 242 000 | 1 394 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 084 000 | 2 066 000 | 1 545 000 | 1 435 000 | 242 000 | 1 394 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 464 000 | 3 446 000 | 2 924 000 | 2 814 000 | 1 621 000 | 1 919 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 50,6% | 31,8% | -25,5% | 23,4% | 62,3% | |||
| Resultat av driften i % | 15,6% | 8,5% | -8,1% | 5,9% | 12,8% | 1,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,0 | 3,5 | 3,3 | 4,0 | 4,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 11,4% | 7,4% | 3,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 16,7% | 9,2% | -7,8% | 5,9% | 12,8% | 1,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 144,5% | 73,3% | -53,1% | 37,1% | 115,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 112,7% | 57,2% | -41,4% | 29,0% | 89,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,7 | 1,9 | 2,0 | 6,7 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,7 | 1,9 | 2,0 | 6,7 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,7 | 1,3 | 3,1 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 30,9% | 40,0% | 47,2% | 49,0% | 85,1% | 27,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,5% | 12,6% | 14,8% | 15,7% | 16,0% | 6,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 1,5 | 1,1 | 1,0 | 0,2 | 2,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 69,1% | 60,0% | 52,8% | 51,0% | 14,9% | 72,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
