Møsvatn Fjellpark AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 225 000 | 347 000 | 286 000 | 238 000 | 252 000 | 231 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 29 000 | 28 000 | 27 000 | 26 000 | 26 000 | 66 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 254 000 | 375 000 | 313 000 | 264 000 | 278 000 | 296 000 |
|
|
| Varekostnad | 14 000 | 27 000 | 32 000 | 27 000 | 31 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 6 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 298 000 | 397 000 | 306 000 | 274 000 | 198 000 | 317 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 312 000 | 424 000 | 338 000 | 301 000 | 240 000 | 323 000 |
|
|
| Driftsresultat | -58 000 | -49 000 | -25 000 | -37 000 | 38 000 | -27 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -57 000 | -49 000 | -25 000 | -37 000 | 41 000 | -26 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -13 000 | -11 000 | -5 000 | -8 000 | 9 000 | -3 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -45 000 | -38 000 | -19 000 | -29 000 | 32 000 | -23 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -45 000 | -38 000 | -19 000 | -29 000 | 32 000 | -23 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -45 000 | -38 000 | -19 000 | -29 000 | 32 000 | -23 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 93 000 | 80 000 | 69 000 | 64 000 | 56 000 | 65 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 93 000 | 80 000 | 69 000 | 64 000 | 56 000 | 65 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 166 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 155 000 | 155 000 | 155 000 | 155 000 | 155 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 155 000 | 155 000 | 155 000 | 155 000 | 155 000 | 166 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 252 000 | 240 000 | 229 000 | 223 000 | 215 000 | 235 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 906 000 | 1 906 000 | 1 906 000 | 1 906 000 | 2 074 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 1 906 000 | 1 906 000 | 1 906 000 | 1 906 000 | 2 074 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 327 000 | 293 000 | 264 000 | 181 000 | 239 000 | 190 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 000 | 0 | 2 000 | 0 | 39 000 | 2 277 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 67 000 | 67 000 | 67 000 | 67 000 | 0 | 182 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 399 000 | 360 000 | 333 000 | 248 000 | 279 000 | 2 649 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 118 000 | 98 000 | 57 000 | 75 000 | 184 000 | 208 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 422 000 | 2 364 000 | 2 296 000 | 2 229 000 | 2 537 000 | 2 857 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 675 000 | 2 603 000 | 2 525 000 | 2 453 000 | 2 752 000 | 3 092 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -199 000 | -154 000 | -117 000 | -97 000 | -69 000 | -100 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -199 000 | -154 000 | -117 000 | -97 000 | -69 000 | -100 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -99 000 | -54 000 | -17 000 | 3 000 | 31 000 | 0 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 660 000 | 675 000 | 665 000 | 659 000 | 1 175 000 | 1 162 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 4 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 447 000 | 1 394 000 | 1 342 000 | 1 294 000 | 1 132 000 | 376 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 666 000 | 585 000 | 534 000 | 494 000 | 414 000 | 1 554 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 773 000 | 2 658 000 | 2 541 000 | 2 450 000 | 2 721 000 | 3 092 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 773 000 | 2 658 000 | 2 541 000 | 2 450 000 | 2 721 000 | 3 092 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 675 000 | 2 603 000 | 2 525 000 | 2 453 000 | 2 752 000 | 3 092 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,2% | -1,9% | -1,0% | -1,4% | 1,4% | |||
| Resultat av driften i % | -22,8% | -13,1% | -8,0% | -14,0% | 13,7% | -9,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 93,8% | 92,2% | 88,8% | 88,7% | 87,7% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -22,4% | -13,1% | -8,0% | -14,0% | 14,7% | -8,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 74,5% | 138,0% | 357,1% | -217,6% | 264,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 58,8% | 107,0% | 271,4% | -170,6% | 206,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Lagertid i antall dager | 49011,4 | 25413,3 | 21442,5 | 26533,3 | 12042,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Egenkapitalandel i % | -3,7% | -2,1% | -0,7% | 0,1% | 1,1% | 0,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -39,0% | -14,4% | -5,4% | 1,1% | 11,2% | 0,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -2,5% | -4,4% | -13,5% | 74,3% | 6,9% | |||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -18,4% | -15,4% | -12,9% | -11,5% | -8,9% | |||
| Gjeldsgrad | -28,0 | -49,2 | -149,5 | 816,7 | 87,8 | |||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 103,7% | 102,1% | 100,6% | 99,9% | 98,9% | 100,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
