Møllendalsveien 62 Næring AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 570 000 | 548 000 | 509 000 | 492 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 86 000 | 86 000 | 89 000 | 88 000 | 569 000 | 561 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 655 000 | 633 000 | 599 000 | 580 000 | 569 000 | 561 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 171 000 | 171 000 | 171 000 | 183 000 | 219 000 | 225 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 188 000 | 136 000 | 260 000 | 85 000 | 58 000 | 80 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 359 000 | 307 000 | 431 000 | 268 000 | 277 000 | 305 000 |
|
|
| Driftsresultat | 296 000 | 326 000 | 168 000 | 312 000 | 292 000 | 256 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -2 000 | -2 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 295 000 | 324 000 | 168 000 | 313 000 | 292 000 | 256 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 65 000 | 51 000 | 37 000 | 69 000 | 64 000 | 56 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 230 000 | 272 000 | 131 000 | 244 000 | 228 000 | 200 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 230 000 | 272 000 | 131 000 | 244 000 | 228 000 | 200 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 575 000 | 0 | -25 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 143 000 | 230 000 | 100 000 | 211 000 | -655 000 | -1 172 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 87 000 | 43 000 | 30 000 | -542 000 | 883 000 | 997 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 618 000 | 7 789 000 | 7 961 000 | 8 132 000 | 8 315 000 | 8 534 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 7 618 000 | 7 789 000 | 7 961 000 | 8 132 000 | 8 315 000 | 8 534 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 733 000 | 642 000 | 268 000 | 239 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 733 000 | 642 000 | 268 000 | 239 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 8 351 000 | 8 431 000 | 8 229 000 | 8 371 000 | 8 315 000 | 8 534 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 86 000 | 86 000 | 90 000 | 86 000 | 953 000 | 336 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 86 000 | 86 000 | 98 000 | 86 000 | 953 000 | 336 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 366 000 | 184 000 | 19 000 | 1 000 | 278 000 | 168 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 452 000 | 269 000 | 116 000 | 87 000 | 1 231 000 | 504 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 802 000 | 8 701 000 | 8 345 000 | 8 458 000 | 9 546 000 | 9 039 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 8 066 000 | 8 066 000 | 8 066 000 | 8 066 000 | 8 588 000 | 7 722 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 161 000 | 73 000 | 30 000 | 0 | 20 000 | 3 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 161 000 | 73 000 | 30 000 | 0 | 20 000 | 3 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 227 000 | 8 140 000 | 8 097 000 | 8 066 000 | 8 608 000 | 7 725 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 102 000 | 78 000 | 91 000 | 82 000 | 73 000 | 68 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 102 000 | 78 000 | 91 000 | 82 000 | 73 000 | 68 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 102 000 | 78 000 | 91 000 | 82 000 | 73 000 | 68 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 10 000 | 17 000 | 29 000 | 39 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 183 000 | 294 000 | 129 000 | 270 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 280 000 | 173 000 | 0 | 0 | 865 000 | 1 246 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 473 000 | 484 000 | 158 000 | 309 000 | 865 000 | 1 246 000 |
|
|
| Sum gjeld | 575 000 | 562 000 | 249 000 | 391 000 | 938 000 | 1 314 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 802 000 | 8 701 000 | 8 345 000 | 8 458 000 | 9 546 000 | 9 039 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,4% | 3,8% | 2,0% | 3,5% | 3,1% | |||
| Resultat av driften i % | 45,2% | 51,5% | 28,0% | 53,8% | 51,3% | 45,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 45,2% | 51,5% | 28,0% | 54,0% | 51,3% | 45,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,6% | 4,0% | 2,1% | 3,8% | 3,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,8% | 3,4% | 1,6% | 2,9% | 2,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 0,6 | 0,7 | 0,3 | 1,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 0,6 | 0,7 | 0,3 | 1,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,3 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 93,5% | 93,6% | 97,0% | 95,4% | 90,2% | 85,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1256,0% | 1285,9% | 1351,8% | 1390,7% | 1512,8% | 1377,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,6% | 7,2% | 2,7% | 4,8% | 12,9% | 19,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,4% | 5,6% | 1,9% | 3,7% | 9,1% | 13,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,2% | 0,9% | 1,1% | 1,0% | 0,8% | 0,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
