Mjøslia Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 591 000 | 576 000 | 497 000 | 1 422 000 | 525 000 | 535 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 591 000 | 576 000 | 497 000 | 1 422 000 | 525 000 | 535 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 231 000 | 209 000 | 214 000 | 195 000 | 182 000 | 215 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 238 000 | 216 000 | 221 000 | 202 000 | 189 000 | 222 000 |
|
|
| Driftsresultat | 353 000 | 360 000 | 276 000 | 1 220 000 | 336 000 | 313 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 3 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 203 000 | 176 000 | 108 000 | 81 000 | 117 000 | 138 000 |
|
|
| Netto finans | -200 000 | -174 000 | -107 000 | -81 000 | -116 000 | -137 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 153 000 | 186 000 | 168 000 | 1 139 000 | 220 000 | 176 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 153 000 | 186 000 | 168 000 | 1 139 000 | 220 000 | 176 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 153 000 | 186 000 | 168 000 | 1 139 000 | 220 000 | 176 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 153 000 | 186 000 | 168 000 | 1 139 000 | 220 000 | 176 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 971 000 | 9 971 000 | 9 971 000 | 9 971 000 | 9 971 000 | 9 971 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 9 971 000 | 9 971 000 | 9 971 000 | 9 971 000 | 9 971 000 | 9 971 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 11 000 | 9 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 000 | 9 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 9 982 000 | 9 980 000 | 9 977 000 | 9 971 000 | 9 971 000 | 9 971 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 404 000 | 386 000 | 295 000 | 262 000 | 217 000 | 182 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 405 000 | 387 000 | 295 000 | 262 000 | 217 000 | 207 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 386 000 | 10 367 000 | 10 273 000 | 10 233 000 | 10 188 000 | 10 177 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 095 000 | 2 942 000 | 2 756 000 | 2 588 000 | 1 449 000 | 1 229 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 095 000 | 2 942 000 | 2 756 000 | 2 588 000 | 1 449 000 | 1 229 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 096 000 | 2 943 000 | 2 756 000 | 2 588 000 | 1 449 000 | 1 230 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 25 000 | 25 000 | 13 000 | 7 000 | 22 000 | 25 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 255 000 | 7 368 000 | 7 490 000 | 7 623 000 | 8 714 000 | 8 889 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 255 000 | 7 368 000 | 7 490 000 | 7 623 000 | 8 714 000 | 8 889 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 174 000 | 3 288 000 | 3 401 000 | 3 534 000 | 4 640 000 | 4 818 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 10 000 | 32 000 | 5 000 | 4 000 | 2 000 | 30 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | -1 000 | 8 000 | 10 000 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 35 000 | 56 000 | 26 000 | 21 000 | 25 000 | 59 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 290 000 | 7 424 000 | 7 516 000 | 7 644 000 | 8 739 000 | 8 948 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 386 000 | 10 367 000 | 10 273 000 | 10 233 000 | 10 188 000 | 10 177 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,4% | 3,5% | 2,7% | 11,9% | 3,3% | |||
| Resultat av driften i % | 59,7% | 62,5% | 55,5% | 85,8% | 64,0% | 58,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 60,2% | 62,8% | 55,7% | 85,8% | 64,2% | 58,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,1% | 6,5% | 6,3% | 56,4% | 16,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,1% | 6,5% | 6,3% | 56,4% | 16,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 84,4 | 82,3 | 71,0 | 203,1 | 75,0 | 76,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 11,6 | 6,9 | 11,3 | 12,5 | 8,7 | 3,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 11,6 | 6,9 | 11,3 | 12,5 | 8,7 | 3,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 11,5 | 6,9 | 11,3 | 12,5 | 8,7 | 3,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 29,8% | 28,4% | 26,8% | 25,3% | 14,2% | 12,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 523,9% | 510,9% | 554,5% | 182,0% | 276,0% | 229,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,4 | 2,5 | 2,7 | 3,0 | 6,0 | 7,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,5% | 0,3% | 0,2% | 0,2% | 0,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 69,9% | 71,1% | 72,9% | 74,5% | 85,5% | 87,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
