Mjøsa Port & Montasje AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 23 747 000 | 23 588 000 | 22 277 000 | 18 357 000 | 14 252 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 235 000 | 135 000 | 0 | 67 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 23 747 000 | 23 823 000 | 22 412 000 | 18 357 000 | 14 319 000 |
|
|
| Varekostnad | 15 272 000 | 14 255 000 | 13 856 000 | 10 498 000 | 7 960 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 414 000 | 4 340 000 | 3 926 000 | 4 050 000 | 2 966 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 392 000 | 411 000 | 428 000 | 336 000 | 286 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 307 000 | 2 518 000 | 2 220 000 | 1 932 000 | 1 058 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 22 385 000 | 21 524 000 | 20 430 000 | 16 816 000 | 12 270 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 362 000 | 2 299 000 | 1 982 000 | 1 541 000 | 2 049 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 18 000 | 8 000 | 4 000 | 2 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 9 000 | 6 000 | 9 000 | 15 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 27 000 | 14 000 | 13 000 | 17 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 11 000 | 18 000 | 23 000 | 10 000 | 21 000 |
|
|
| Netto finans | 16 000 | -4 000 | -10 000 | 7 000 | -10 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 380 000 | 2 295 000 | 1 972 000 | 1 548 000 | 2 040 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 304 000 | 505 000 | 434 000 | 342 000 | 451 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 076 000 | 1 790 000 | 1 538 000 | 1 206 000 | 1 589 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 076 000 | 1 790 000 | 1 538 000 | 1 206 000 | 1 589 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 1 560 000 | 1 404 000 | 0 | 31 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 76 000 | 230 000 | 134 000 | 1 206 000 | 1 505 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 5 000 | 4 000 | 21 000 | 32 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 5 000 | 4 000 | 21 000 | 32 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 175 000 | 262 000 | 187 000 | 196 000 | 153 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 106 000 | 670 000 | 939 000 | 670 000 | 616 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 280 000 | 932 000 | 1 126 000 | 866 000 | 769 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 2 075 000 | 1 375 000 | 1 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 075 000 | 1 375 000 | 1 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 361 000 | 2 310 000 | 2 346 000 | 898 000 | 769 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 238 000 | 1 459 000 | 1 328 000 | 2 494 000 | 836 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 238 000 | 1 459 000 | 1 328 000 | 2 494 000 | 836 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 835 000 | 2 423 000 | 3 541 000 | 2 193 000 | 1 545 000 |
|
|
| Andre fordringer | 213 000 | 303 000 | 354 000 | 146 000 | 32 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 048 000 | 2 726 000 | 3 895 000 | 2 340 000 | 1 577 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 583 000 | 4 228 000 | 4 192 000 | 2 832 000 | 2 828 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 869 000 | 8 413 000 | 9 416 000 | 7 666 000 | 5 240 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 230 000 | 10 724 000 | 11 762 000 | 8 564 000 | 6 009 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 115 000 | 3 039 000 | 2 810 000 | 2 676 000 | 1 470 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 115 000 | 3 039 000 | 2 810 000 | 2 676 000 | 1 470 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 145 000 | 3 069 000 | 2 840 000 | 2 706 000 | 1 500 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 620 000 | 2 134 000 | 3 931 000 | 2 554 000 | 1 361 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 305 000 | 49 000 | 27 000 | 374 000 | 433 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 737 000 | 790 000 | 653 000 | 320 000 | 538 000 |
|
|
| Utbytte | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 422 000 | 4 681 000 | 4 312 000 | 2 610 000 | 2 163 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 8 084 000 | 7 654 000 | 8 923 000 | 5 858 000 | 4 509 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 084 000 | 7 654 000 | 8 923 000 | 5 858 000 | 4 509 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 230 000 | 10 724 000 | 11 762 000 | 8 564 000 | 6 009 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,7% | 20,6% | 19,6% | 21,4% | |||
| Resultat av driften i % | 5,7% | 9,7% | 8,8% | 8,4% | 14,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 2,1 | 2,2 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 35,7% | 39,6% | 37,8% | 42,8% | 44,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,8% | 9,7% | 8,9% | 8,5% | 14,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 44,4% | 77,7% | 71,1% | 73,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 34,6% | 60,6% | 55,5% | 57,3% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,4 | 5,5 | 5,7 | 4,5 | 4,8 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 12,3 | 9,8 | 10,4 | 4,2 | 9,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 31,8 | 35,2 | 49,7 | 57,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 28,0% | 28,6% | 24,1% | 31,6% | 25,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,2% | 12,9% | 12,7% | 14,7% | 10,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 0,8% | 0,8% | 0,3% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -17,4% | 52,0% | 37,2% | 72,5% | 87,4% | ||
| Gjeldsgrad | 2,6 | 2,5 | 3,1 | 2,2 | 3,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 72,0% | 71,4% | 75,9% | 68,4% | 75,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 529 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
