Mjølnerød Høy og Halm AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 155 000 | 6 255 000 | 4 376 000 | 2 978 000 | 2 256 000 | 2 803 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 129 000 | 82 000 | 75 000 | 68 000 | -105 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 283 000 | 6 338 000 | 4 451 000 | 3 046 000 | 2 151 000 | 2 803 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 722 000 | 2 492 000 | 1 095 000 | 759 000 | 468 000 | 739 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 405 000 | 260 000 | 269 000 | 79 000 | 108 000 | 24 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 839 000 | 751 000 | 559 000 | 464 000 | 275 000 | 113 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 879 000 | 1 460 000 | 1 236 000 | 800 000 | 681 000 | 643 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 845 000 | 4 963 000 | 3 159 000 | 2 102 000 | 1 532 000 | 1 519 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 438 000 | 1 375 000 | 1 292 000 | 944 000 | 619 000 | 1 284 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 10 000 | 5 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 4 000 | 3 000 | 3 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 15 000 | 9 000 | 4 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 13 000 | 8 000 | 4 000 | 3 000 | -1 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 451 000 | 1 383 000 | 1 295 000 | 948 000 | 619 000 | 1 283 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 320 000 | 304 000 | 285 000 | 208 000 | 136 000 | 282 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 132 000 | 1 078 000 | 1 010 000 | 740 000 | 482 000 | 1 001 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 132 000 | 1 078 000 | 1 010 000 | 740 000 | 482 000 | 1 001 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 132 000 | 1 078 000 | 1 010 000 | 740 000 | 482 000 | 1 001 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 6 149 000 | 4 060 000 | 196 000 | 231 000 | 392 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 92 000 | 0 | 3 385 000 | 2 490 000 | 2 411 000 | 1 149 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 241 000 | 4 060 000 | 3 581 000 | 2 721 000 | 2 804 000 | 1 149 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 6 241 000 | 4 060 000 | 3 581 000 | 2 721 000 | 2 804 000 | 1 149 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 961 000 | 2 056 000 | 1 625 000 | 1 125 000 | 774 000 | 815 000 |
|
|
| Andre fordringer | 72 000 | 215 000 | 265 000 | 25 000 | 268 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 033 000 | 2 271 000 | 1 891 000 | 1 150 000 | 1 041 000 | 815 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 163 000 | 1 334 000 | 747 000 | 318 000 | 356 000 | 496 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 196 000 | 3 605 000 | 2 638 000 | 1 468 000 | 1 398 000 | 1 311 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 437 000 | 7 665 000 | 6 219 000 | 4 189 000 | 4 201 000 | 2 460 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 814 000 | 4 682 000 | 3 603 000 | 2 593 000 | 1 853 000 | 1 371 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 814 000 | 4 682 000 | 3 603 000 | 2 593 000 | 1 853 000 | 1 371 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 844 000 | 4 712 000 | 3 633 000 | 2 623 000 | 1 883 000 | 1 401 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 252 000 | 184 000 | 172 000 | 139 000 | 113 000 | 47 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 252 000 | 184 000 | 172 000 | 139 000 | 113 000 | 47 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 252 000 | 184 000 | 172 000 | 139 000 | 113 000 | 47 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 762 000 | 2 109 000 | 2 052 000 | 1 177 000 | 2 070 000 | 494 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 251 000 | 292 000 | 252 000 | 181 000 | 71 000 | 256 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 284 000 | 293 000 | 33 000 | 18 000 | 9 000 | 117 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 44 000 | 75 000 | 76 000 | 50 000 | 56 000 | 146 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 341 000 | 2 769 000 | 2 413 000 | 1 426 000 | 2 206 000 | 1 013 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 593 000 | 2 953 000 | 2 585 000 | 1 565 000 | 2 319 000 | 1 060 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 437 000 | 7 665 000 | 6 219 000 | 4 189 000 | 4 201 000 | 2 460 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,1% | 19,9% | 24,9% | 22,6% | 18,6% | |||
| Resultat av driften i % | 19,7% | 21,7% | 29,0% | 31,0% | 28,8% | 45,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,9 | 0,9 | 0,7 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 62,0% | 60,2% | 75,0% | 74,5% | 79,3% | 73,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 20,0% | 21,8% | 29,1% | 31,1% | 28,8% | 45,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 27,5% | 33,1% | 41,4% | 42,1% | 37,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,4% | 25,8% | 32,3% | 32,8% | 29,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 18,0 | 24,4 | 16,5 | 38,6 | 19,9 | 116,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,3 | 1,1 | 1,0 | 0,6 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,3 | 1,1 | 1,0 | 0,6 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 56,0% | 61,5% | 58,4% | 62,6% | 44,8% | 57,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 80,2% | 74,3% | 81,6% | 86,1% | 87,5% | 50,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 18,2% | 16,1% | 15,0% | 11,3% | 20,5% | 22,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,8% | 0,9% | 1,0% | 1,4% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,6 | 0,7 | 0,6 | 1,2 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 41,6% | 36,1% | 38,8% | 34,0% | 52,5% | 41,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,4% | 2,4% | 2,8% | 3,3% | 2,7% | 1,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 92 000 | 19 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
