Midtsveen Tanktransport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 202 141 000 | 186 023 000 | 167 659 000 | 162 144 000 | 96 339 000 | 73 714 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 42 000 | 56 000 | 294 000 | 10 000 | 9 000 | 416 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 202 183 000 | 186 079 000 | 167 953 000 | 162 154 000 | 96 348 000 | 74 130 000 |
|
|
| Varekostnad | 185 357 000 | 172 626 000 | 155 888 000 | 148 960 000 | 86 935 000 | 66 300 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 787 000 | 3 640 000 | 3 801 000 | 3 521 000 | 3 071 000 | 2 794 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 810 000 | 1 737 000 | 1 886 000 | 1 878 000 | 1 530 000 | 1 566 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 634 000 | 4 074 000 | 3 869 000 | 4 292 000 | 3 287 000 | 2 287 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 197 588 000 | 182 077 000 | 165 444 000 | 158 651 000 | 94 823 000 | 72 947 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 595 000 | 4 002 000 | 2 509 000 | 3 503 000 | 1 525 000 | 1 183 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 61 000 | 18 000 | 15 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 413 000 | 251 000 | 210 000 | 75 000 | 0 | 15 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 10 000 | 14 000 | 8 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 484 000 | 283 000 | 233 000 | 80 000 | 0 | 15 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 18 000 | 119 000 | 73 000 | 83 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 242 000 | 195 000 | 196 000 | 283 000 | 186 000 | 146 000 |
|
|
| Netto finans | 242 000 | 88 000 | 37 000 | -203 000 | -186 000 | -131 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 837 000 | 4 091 000 | 2 546 000 | 3 300 000 | 1 339 000 | 1 052 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 103 000 | 914 000 | 567 000 | 726 000 | 295 000 | 231 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 734 000 | 3 177 000 | 1 979 000 | 2 574 000 | 1 044 000 | 821 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 734 000 | 3 177 000 | 1 979 000 | 2 574 000 | 1 044 000 | 821 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 17 000 000 | 2 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -13 266 000 | 1 177 000 | 1 979 000 | 2 574 000 | 1 044 000 | 821 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 17 000 | 37 000 | 135 000 | 240 000 | 346 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 74 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 4 815 000 | 5 628 000 | 5 603 000 | 5 622 000 | 6 094 000 | 5 900 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 815 000 | 5 645 000 | 5 640 000 | 5 832 000 | 6 335 000 | 6 246 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 317 000 | 302 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 305 000 | 1 239 000 | 11 000 | 10 000 | 10 000 | 9 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 305 000 | 1 239 000 | 328 000 | 312 000 | 10 000 | 9 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 120 000 | 6 883 000 | 5 968 000 | 6 144 000 | 6 345 000 | 6 255 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 450 000 | 1 286 000 | 871 000 | 821 000 | 893 000 | 561 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 450 000 | 1 286 000 | 871 000 | 821 000 | 893 000 | 561 000 |
|
|
| Kundefordringer | 12 941 000 | 14 902 000 | 13 891 000 | 17 640 000 | 10 893 000 | 7 185 000 |
|
|
| Andre fordringer | 260 000 | 236 000 | 348 000 | 227 000 | 144 000 | 170 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 202 000 | 15 138 000 | 14 238 000 | 17 867 000 | 11 037 000 | 7 355 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 19 592 000 | 16 600 000 | 13 919 000 | 14 461 000 | 10 338 000 | 8 310 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 34 243 000 | 33 024 000 | 29 028 000 | 33 149 000 | 22 268 000 | 16 226 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 40 363 000 | 39 908 000 | 34 996 000 | 39 293 000 | 28 613 000 | 22 481 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 978 000 | 17 244 000 | 16 067 000 | 14 088 000 | 11 514 000 | 10 470 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 978 000 | 17 244 000 | 16 067 000 | 14 088 000 | 11 514 000 | 10 470 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 078 000 | 17 344 000 | 16 167 000 | 14 188 000 | 11 614 000 | 10 570 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 48 000 | 132 000 | 137 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 48 000 | 132 000 | 137 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 2 848 000 | 1 950 000 | 2 551 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 2 896 000 | 2 082 000 | 2 688 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 2 848 000 | 1 950 000 | 2 551 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 21 552 000 | 20 201 000 | 17 189 000 | 20 039 000 | 13 459 000 | 8 163 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 103 000 | 914 000 | 615 000 | 810 000 | 300 000 | 137 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 725 000 | 753 000 | 305 000 | 663 000 | 291 000 | 313 000 |
|
|
| Utbytte | 12 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 905 000 | 696 000 | 720 000 | 697 000 | 866 000 | 611 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 36 285 000 | 22 564 000 | 18 829 000 | 22 209 000 | 14 916 000 | 9 224 000 |
|
|
| Sum gjeld | 36 285 000 | 22 564 000 | 18 829 000 | 25 105 000 | 16 998 000 | 11 912 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 40 363 000 | 39 908 000 | 34 996 000 | 39 293 000 | 28 613 000 | 22 481 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,7% | 11,4% | 7,4% | 10,6% | 6,0% | |||
| Resultat av driften i % | 2,3% | 2,2% | 1,5% | 2,2% | 1,6% | 1,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,0 | 5,0 | 4,5 | 4,8 | 3,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 8,3% | 7,2% | 7,0% | 8,1% | 9,8% | 10,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,5% | 2,3% | 1,6% | 2,2% | 1,6% | 1,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 45,2% | 24,4% | 16,8% | 25,6% | 12,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 34,9% | 19,0% | 13,0% | 20,0% | 9,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 42,2 | 51,1 | 44,2 | 46,1 | 31,4 | 26,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,4 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 127,8 | 134,2 | 179,0 | 181,4 | 97,4 | 118,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 2,7 | 2,2 | 2,0 | 2,1 | 3,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 10,1% | 43,5% | 46,2% | 36,1% | 40,6% | 47,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,0% | 9,3% | 9,6% | 8,7% | 12,1% | 14,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 8,7% | 8,2% | 4,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,5% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -140,8% | 813,5% | 1171,0% | 1332,5% | 823,2% | 1248,3% | ||
| Gjeldsgrad | 8,9 | 1,3 | 1,2 | 1,8 | 1,5 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 89,9% | 56,5% | 53,8% | 56,5% | 52,1% | 41,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 7,4% | 7,3% | 12,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 747 000 | 685 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
