Midt Norsk Betong Mosjøen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 82 195 000 | 84 818 000 | 55 532 000 | 47 008 000 | 51 646 000 | 72 943 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 178 000 | -351 000 | 2 332 000 | 66 000 | 642 000 | -120 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 82 373 000 | 84 467 000 | 57 864 000 | 47 073 000 | 52 288 000 | 72 823 000 |
|
|
| Varekostnad | 40 400 000 | 42 789 000 | 25 683 000 | 17 067 000 | 20 453 000 | 33 955 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 15 851 000 | 17 049 000 | 13 018 000 | 12 557 000 | 13 105 000 | 14 606 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 154 000 | 2 059 000 | 1 238 000 | 1 451 000 | 1 487 000 | 1 893 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 19 748 000 | 19 745 000 | 15 226 000 | 13 529 000 | 14 865 000 | 19 894 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 78 153 000 | 81 642 000 | 55 165 000 | 44 604 000 | 49 910 000 | 70 348 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 220 000 | 2 825 000 | 2 699 000 | 2 469 000 | 2 378 000 | 2 475 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 87 000 | 0 | 374 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 91 000 | 110 000 | 60 000 | 40 000 | 66 000 | 128 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 18 000 | 557 000 | 12 000 | 13 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 109 000 | 754 000 | 117 000 | 1 012 000 | 1 069 000 | 128 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 871 000 | 1 124 000 | 403 000 | 197 000 | 267 000 | 266 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 871 000 | 1 124 000 | 403 000 | 197 000 | 267 000 | 266 000 |
|
|
| Netto finans | -762 000 | -370 000 | -286 000 | 815 000 | 802 000 | -138 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 457 000 | 2 455 000 | 2 413 000 | 3 285 000 | 3 180 000 | 2 337 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 764 000 | 431 000 | 533 000 | 529 000 | 482 000 | 514 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 693 000 | 2 024 000 | 1 880 000 | 2 756 000 | 2 698 000 | 1 823 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 693 000 | 2 024 000 | 1 880 000 | 2 756 000 | 2 698 000 | 1 823 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 1 450 000 | 0 | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 693 000 | 574 000 | 1 880 000 | 756 000 | 698 000 | 1 823 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 064 000 | 1 196 000 | 1 329 000 | 1 462 000 | 1 595 000 | 1 560 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 064 000 | 1 196 000 | 1 329 000 | 1 462 000 | 1 595 000 | 1 560 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 102 000 | 1 177 000 | 1 051 000 | 36 000 | 42 000 | 48 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 4 781 000 | 3 656 000 | 22 288 000 | 6 047 000 | 6 278 000 | 7 191 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 15 423 000 | 16 279 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 040 000 | 1 968 000 | 411 000 | 363 000 | 606 000 | 3 217 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 23 346 000 | 23 080 000 | 23 751 000 | 6 446 000 | 6 926 000 | 10 456 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 9 000 | 9 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 605 000 | 920 000 | 1 235 000 | 780 000 | 952 000 | 1 228 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 614 000 | 929 000 | 1 285 000 | 830 000 | 1 002 000 | 1 278 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 25 024 000 | 25 205 000 | 26 364 000 | 8 738 000 | 9 522 000 | 13 295 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 10 335 000 | 11 242 000 | 10 803 000 | 7 157 000 | 4 896 000 | 5 553 000 |
|
|
| Sum varelager | 10 335 000 | 11 242 000 | 10 803 000 | 7 157 000 | 4 896 000 | 5 553 000 |
|
|
| Kundefordringer | 10 521 000 | 8 915 000 | 7 368 000 | 689 000 | 6 555 000 | 4 052 000 |
|
|
| Andre fordringer | 895 000 | 667 000 | 464 000 | 407 000 | 196 000 | 556 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 16 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 11 433 000 | 9 581 000 | 7 833 000 | 1 097 000 | 6 751 000 | 4 608 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 8 088 000 | 7 503 000 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 8 088 000 | 7 503 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 982 000 | 8 035 000 | 4 716 000 | 8 822 000 | 9 253 000 | 11 781 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 27 751 000 | 28 859 000 | 23 352 000 | 25 164 000 | 28 403 000 | 21 942 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 52 775 000 | 54 064 000 | 49 716 000 | 33 902 000 | 37 925 000 | 35 236 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 19 992 000 | 17 299 000 | 16 725 000 | 14 845 000 | 14 089 000 | 13 391 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 19 992 000 | 17 299 000 | 16 725 000 | 14 845 000 | 14 089 000 | 13 391 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 23 992 000 | 21 299 000 | 20 725 000 | 18 845 000 | 18 089 000 | 17 391 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 730 000 | 484 000 | 309 000 | 170 000 | 289 000 | 279 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 730 000 | 484 000 | 309 000 | 170 000 | 289 000 | 279 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 9 800 000 | 11 490 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 13 123 000 | 16 679 000 | 19 105 000 | 7 913 000 | 9 572 000 | 11 406 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 13 853 000 | 17 163 000 | 19 414 000 | 8 083 000 | 9 861 000 | 11 685 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 521 000 | 1 380 000 | 1 440 000 | 2 160 000 | 2 880 000 | 3 798 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 771 000 | 9 258 000 | 6 580 000 | 1 352 000 | 4 078 000 | 2 922 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 518 000 | 256 000 | 394 000 | 648 000 | 472 000 | 534 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 914 000 | 1 979 000 | 753 000 | 837 000 | 1 732 000 | 1 014 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 1 450 000 | 0 | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 2 060 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 667 000 | 2 660 000 | 1 851 000 | 2 137 000 | 1 693 000 | 1 690 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 14 930 000 | 15 603 000 | 9 578 000 | 6 974 000 | 9 975 000 | 6 160 000 |
|
|
| Sum gjeld | 28 783 000 | 32 766 000 | 28 992 000 | 15 057 000 | 19 836 000 | 17 845 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 52 775 000 | 54 064 000 | 49 716 000 | 33 902 000 | 37 925 000 | 35 236 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,1% | 6,9% | 6,7% | 9,7% | 9,4% | |||
| Resultat av driften i % | 5,1% | 3,3% | 4,7% | 5,2% | 4,5% | 3,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,6 | 1,4 | 1,3 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 50,8% | 49,6% | 53,8% | 63,7% | 60,4% | 53,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,3% | 4,2% | 4,9% | 7,4% | 6,6% | 3,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15,3% | 11,7% | 12,2% | 17,8% | 17,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,9% | 9,6% | 9,5% | 14,9% | 15,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,2 | 5,0 | 4,4 | 3,7 | 4,0 | 5,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,8 | 2,4 | 3,6 | 2,8 | 3,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,1 | 1,3 | 2,6 | 2,4 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 1,3 | 0,9 | 1,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,9 | 3,8 | 2,4 | 2,4 | 4,2 | 6,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 96,1 | 92,7 | 125,9 | 127,1 | 92,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 45,5% | 39,4% | 41,7% | 55,6% | 47,7% | 49,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 29,1% | 25,2% | 35,8% | 40,0% | 34,6% | 23,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,1% | 1,9% | 1,5% | 1,9% | 2,0% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,3% | 0,3% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 124,1% | 117,9% | 127,5% | 254,2% | 376,4% | 284,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,5 | 1,4 | 0,8 | 1,1 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 28,3% | 28,9% | 19,3% | 20,6% | 26,3% | 17,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 26,2% | 31,7% | 39,0% | 23,8% | 26,0% | 33,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 346 000 | 1 116 000 | 0 | 0 | 900 000 | 980 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
