Metall Industri Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 221 377 000 | 201 223 000 | 143 181 000 | 128 539 000 | 102 542 000 | 134 468 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 198 000 | 75 000 | 458 000 | 8 261 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 221 575 000 | 201 298 000 | 143 639 000 | 136 801 000 | 102 542 000 | 134 468 000 |
|
|
| Varekostnad | 64 220 000 | 72 943 000 | 48 248 000 | 41 350 000 | 29 100 000 | 46 225 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 78 795 000 | 67 425 000 | 53 186 000 | 49 209 000 | 46 956 000 | 52 442 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 664 000 | 4 134 000 | 3 137 000 | 2 673 000 | 2 848 000 | 3 738 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 554 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 32 792 000 | 23 203 000 | 19 987 000 | 16 328 000 | 14 936 000 | 17 662 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 180 471 000 | 167 705 000 | 124 558 000 | 109 560 000 | 93 840 000 | 121 621 000 |
|
|
| Driftsresultat | 41 104 000 | 33 593 000 | 19 081 000 | 27 241 000 | 8 702 000 | 12 847 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -26 000 | 11 000 | -38 000 | 1 175 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 950 000 | 84 000 | 28 000 | 18 000 | 20 000 | 24 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 22 000 | 34 000 | 31 000 | 39 000 | 72 000 | 24 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 946 000 | 129 000 | 21 000 | 1 232 000 | 92 000 | 48 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 014 000 | 1 988 000 | 1 259 000 | 832 000 | 872 000 | 1 094 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 055 000 | 2 042 000 | 1 358 000 | 869 000 | 997 000 | 1 132 000 |
|
|
| Netto finans | -1 109 000 | -1 913 000 | -1 337 000 | 363 000 | -905 000 | -1 084 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 39 995 000 | 31 679 000 | 17 744 000 | 27 603 000 | 7 796 000 | 11 764 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 9 200 000 | 7 147 000 | 3 981 000 | 4 120 000 | 1 712 000 | 2 669 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 30 795 000 | 24 532 000 | 13 763 000 | 23 483 000 | 6 085 000 | 9 094 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 27 751 000 | 22 022 000 | 13 215 000 | 22 579 000 | 6 253 000 | 7 437 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 880 000 | 581 000 | 866 000 | 1 317 000 | 1 270 000 | 680 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 880 000 | 581 000 | 866 000 | 1 317 000 | 1 270 000 | 680 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 18 506 000 | 20 487 000 | 20 373 000 | 12 086 000 | 16 078 000 | 17 541 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 7 945 000 | 6 843 000 | 6 347 000 | 2 655 000 | 3 155 000 | 3 014 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 325 000 | 914 000 | 1 199 000 | 1 341 000 | 816 000 | 429 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 27 776 000 | 28 244 000 | 27 920 000 | 16 081 000 | 20 048 000 | 20 984 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 4 000 | 2 000 | 0 | 191 000 | 13 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 437 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 325 000 | 4 325 000 | 4 325 000 | 4 325 000 | 2 325 000 | 2 325 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 33 000 | 79 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 330 000 | 4 360 000 | 4 405 000 | 4 953 000 | 2 338 000 | 2 325 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 32 986 000 | 33 186 000 | 33 191 000 | 22 351 000 | 23 657 000 | 23 989 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 600 000 | 2 948 000 | 2 891 000 | 2 796 000 | 2 394 000 | 2 570 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 600 000 | 2 948 000 | 2 891 000 | 2 796 000 | 2 394 000 | 2 570 000 |
|
|
| Kundefordringer | 65 121 000 | 59 076 000 | 43 058 000 | 28 145 000 | 20 431 000 | 33 565 000 |
|
|
| Andre fordringer | 352 000 | 828 000 | 384 000 | 296 000 | 684 000 | 324 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 65 472 000 | 59 904 000 | 43 442 000 | 28 441 000 | 21 114 000 | 33 889 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 38 318 000 | 26 985 000 | 19 773 000 | 39 128 000 | 24 831 000 | 14 054 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 106 390 000 | 89 837 000 | 66 106 000 | 70 365 000 | 48 340 000 | 50 513 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 139 376 000 | 123 023 000 | 99 297 000 | 92 716 000 | 71 996 000 | 74 503 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 538 000 | 2 538 000 | 2 538 000 | 2 538 000 | 2 538 000 | 2 538 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 7 567 000 | 7 567 000 | 7 567 000 | 7 567 000 | 7 567 000 | 7 567 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 10 105 000 | 10 105 000 | 10 105 000 | 10 105 000 | 10 105 000 | 10 105 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 51 535 000 | 34 784 000 | 22 498 000 | 21 743 000 | 17 812 000 | 17 771 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 2 477 000 | 1 691 000 | 1 086 000 | 978 000 | 1 450 000 | 2 969 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 51 535 000 | 34 784 000 | 22 498 000 | 21 743 000 | 17 812 000 | 17 771 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 2 477 000 | 1 691 000 | 1 086 000 | 978 000 | 1 450 000 | 2 969 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 64 118 000 | 46 580 000 | 33 689 000 | 32 826 000 | 29 368 000 | 30 845 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 400 000 | 400 000 | 414 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 400 000 | 400 000 | 414 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 453 000 | 215 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 22 100 000 | 24 802 000 | 27 312 000 | 14 902 000 | 18 687 000 | 16 658 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 22 500 000 | 25 202 000 | 27 726 000 | 15 302 000 | 19 087 000 | 17 058 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 22 100 000 | 24 802 000 | 27 312 000 | 14 902 000 | 20 140 000 | 16 873 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 405 000 | 17 553 000 | 14 018 000 | 8 454 000 | 4 928 000 | 6 728 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 9 499 000 | 6 857 000 | 3 530 000 | 4 259 000 | 2 647 000 | 2 468 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 13 215 000 | 8 248 000 | 8 502 000 | 7 404 000 | 5 851 000 | 8 786 000 |
|
|
| Utbytte | 13 257 000 | 11 942 000 | 5 800 000 | 19 827 000 | 3 375 000 | 3 550 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 382 000 | 6 641 000 | 6 031 000 | 4 643 000 | 5 287 000 | 4 852 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 52 758 000 | 51 241 000 | 37 881 000 | 44 587 000 | 23 541 000 | 26 599 000 |
|
|
| Sum gjeld | 75 258 000 | 76 443 000 | 65 607 000 | 59 889 000 | 42 628 000 | 43 657 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 139 376 000 | 123 023 000 | 99 297 000 | 92 716 000 | 71 996 000 | 74 503 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 32,1% | 30,3% | 19,9% | 34,6% | 12,0% | |||
| Resultat av driften i % | 18,6% | 16,7% | 13,3% | 19,9% | 8,5% | 9,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,8 | 1,5 | 1,7 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 71,0% | 63,8% | 66,3% | 67,8% | 71,6% | 65,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 19,0% | 16,8% | 13,3% | 20,8% | 8,6% | 9,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 72,3% | 78,9% | 53,4% | 88,8% | 25,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 50,1% | 54,9% | 39,7% | 72,6% | 20,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 3,0 | 2,7 | 2,8 | 2,2 | 2,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 1,8 | 1,7 | 1,6 | 2,1 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 1,7 | 1,7 | 1,5 | 2,0 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,5 | 0,5 | 0,9 | 1,1 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 24,7 | 24,7 | 16,7 | 14,8 | 12,2 | 18,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 15,6 | 14,4 | 21,2 | 22,6 | 30,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 46,0% | 37,9% | 33,9% | 35,4% | 40,8% | 41,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 28,9% | 23,1% | 23,5% | 24,0% | 28,6% | 22,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,3% | 3,0% | 2,4% | 3,9% | 2,2% | 2,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2062,8% | 1309,2% | 976,3% | 921,9% | 1035,8% | 930,5% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,6 | 1,9 | 1,8 | 1,5 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 37,9% | 41,7% | 38,1% | 48,1% | 32,7% | 35,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 16,1% | 20,5% | 27,9% | 16,5% | 26,5% | 22,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
