Meldal Miljøanlegg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 496 000 | 10 676 000 | 14 152 000 | 9 051 000 | 9 386 000 | 9 437 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 533 000 | 304 000 | 501 000 | 72 000 | 642 000 | 44 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 13 029 000 | 10 980 000 | 14 653 000 | 9 123 000 | 10 028 000 | 9 481 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 772 000 | 1 459 000 | 3 121 000 | 1 061 000 | 599 000 | 554 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 037 000 | 1 951 000 | 1 159 000 | 949 000 | 85 000 | 80 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 983 000 | 2 610 000 | 2 584 000 | 2 304 000 | 1 333 000 | 572 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 574 000 | 3 666 000 | 5 170 000 | 4 360 000 | 3 044 000 | 2 913 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 366 000 | 9 686 000 | 12 034 000 | 8 674 000 | 5 061 000 | 4 119 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 663 000 | 1 294 000 | 2 619 000 | 449 000 | 4 967 000 | 5 362 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 308 000 | 686 000 | 268 000 | 137 000 | 240 000 | 320 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 308 000 | 686 000 | 268 000 | 137 000 | 240 000 | 320 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Netto finans | 1 308 000 | 679 000 | 268 000 | 137 000 | 240 000 | 316 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 971 000 | 1 973 000 | 2 887 000 | 586 000 | 5 207 000 | 5 678 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 214 000 | 649 000 | 853 000 | 270 000 | 1 214 000 | 1 424 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 757 000 | 1 324 000 | 2 034 000 | 316 000 | 3 993 000 | 4 253 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 757 000 | 1 324 000 | 2 034 000 | 316 000 | 3 993 000 | 4 253 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 380 000 | 540 000 | 810 000 | 126 000 | 1 600 000 | 1 700 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 377 000 | 784 000 | 1 224 000 | 190 000 | 2 393 000 | 2 553 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 910 000 | 965 000 | 1 019 000 | 1 074 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 910 000 | 965 000 | 1 019 000 | 1 074 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 378 000 | 2 444 000 | 4 233 000 | 6 022 000 | 7 254 000 | 2 909 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 2 877 000 | 2 272 000 | 2 884 000 | 3 564 000 | 3 117 000 | 2 031 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 205 000 | 266 000 | 326 000 | 386 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 5 461 000 | 4 982 000 | 7 443 000 | 9 972 000 | 10 371 000 | 4 941 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 6 371 000 | 5 947 000 | 8 462 000 | 11 046 000 | 10 371 000 | 4 941 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 941 000 | 705 000 | 902 000 | 547 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 941 000 | 705 000 | 902 000 | 547 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 1 061 000 | 772 000 | 759 000 | 1 039 000 | 1 991 000 | 1 122 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 047 000 | 388 000 | 121 000 | 161 000 | 51 000 | 41 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 109 000 | 1 160 000 | 880 000 | 1 200 000 | 2 042 000 | 1 163 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 30 745 000 | 28 121 000 | 25 166 000 | 19 291 000 | 20 862 000 | 24 094 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 33 795 000 | 29 985 000 | 26 948 000 | 21 037 000 | 22 904 000 | 25 257 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 40 166 000 | 35 932 000 | 35 410 000 | 32 083 000 | 33 275 000 | 30 198 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 22 554 000 | 21 177 000 | 20 393 000 | 19 169 000 | 18 979 000 | 16 586 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 22 554 000 | 21 177 000 | 20 393 000 | 19 169 000 | 18 979 000 | 16 586 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 23 554 000 | 22 177 000 | 21 393 000 | 20 169 000 | 19 979 000 | 17 586 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 12 556 000 | 11 326 000 | 10 730 000 | 10 011 000 | 9 431 000 | 8 562 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 12 556 000 | 11 326 000 | 10 730 000 | 10 011 000 | 9 431 000 | 8 562 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 12 556 000 | 11 326 000 | 10 730 000 | 10 011 000 | 9 431 000 | 8 562 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 787 000 | 531 000 | 721 000 | 659 000 | 249 000 | 385 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 214 000 | 649 000 | 853 000 | 270 000 | 1 214 000 | 1 424 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 380 000 | 342 000 | 441 000 | 180 000 | 292 000 | 105 000 |
|
|
| Utbytte | 1 380 000 | 540 000 | 810 000 | 126 000 | 1 600 000 | 1 700 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 295 000 | 367 000 | 462 000 | 668 000 | 509 000 | 435 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 056 000 | 2 429 000 | 3 287 000 | 1 903 000 | 3 864 000 | 4 049 000 |
|
|
| Sum gjeld | 16 612 000 | 13 755 000 | 14 017 000 | 11 914 000 | 13 295 000 | 12 611 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 40 166 000 | 35 932 000 | 35 410 000 | 32 083 000 | 33 275 000 | 30 198 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,4% | 5,6% | 8,6% | 1,8% | 16,4% | |||
| Resultat av driften i % | 20,4% | 11,8% | 17,9% | 4,9% | 49,5% | 56,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 85,8% | 86,3% | 77,9% | 88,3% | 93,6% | 94,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 30,5% | 18,0% | 19,7% | 6,4% | 51,9% | 59,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,4% | 9,1% | 13,9% | 2,9% | 27,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,1% | 6,1% | 9,8% | 1,6% | 21,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,4 | 5,6 | 12,6 | 9,6 | 118,0 | 118,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,3 | 12,3 | 8,2 | 11,1 | 5,9 | 6,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,1 | 12,1 | 7,9 | 10,8 | 5,9 | 6,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 7,6 | 11,6 | 7,7 | 10,1 | 5,4 | 6,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,9 | 2,1 | 3,5 | 1,9 | ||||
| Lagertid i antall dager | 167,2 | 198,3 | 83,6 | 92,8 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,6% | 61,7% | 60,4% | 62,9% | 60,0% | 58,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 180,8% | 202,0% | 146,0% | 221,1% | 199,2% | 185,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | 1,4% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,4% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 3160,4% | 3908,7% | 2623,2% | 3498,0% | ||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | 0,7 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,1% | 6,8% | 9,3% | 5,9% | 11,6% | 13,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 31,3% | 31,5% | 30,3% | 31,2% | 28,3% | 28,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
