Meierigården Kirkenes AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 67 000 | 357 000 | 853 000 | 973 000 | 857 000 | 873 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 143 000 | 888 000 | 190 000 | 257 000 | 212 000 | 235 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 210 000 | 1 245 000 | 1 043 000 | 1 230 000 | 1 069 000 | 1 108 000 |
|
|
| Varekostnad | 11 000 | 14 000 | 5 000 | 37 000 | 37 000 | 47 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 98 000 | 95 000 | 97 000 | 99 000 | 102 000 | 105 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 578 000 | 680 000 | 468 000 | 507 000 | 412 000 | 640 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 687 000 | 789 000 | 570 000 | 643 000 | 551 000 | 792 000 |
|
|
| Driftsresultat | 523 000 | 456 000 | 473 000 | 587 000 | 518 000 | 316 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 171 000 | 189 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 171 000 | 189 000 | 151 000 | 137 000 | 182 000 | 199 000 |
|
|
| Netto finans | -171 000 | -189 000 | -151 000 | -137 000 | -182 000 | -199 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 351 000 | 266 000 | 322 000 | 450 000 | 336 000 | 117 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 66 000 | 72 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 285 000 | 195 000 | 322 000 | 450 000 | 336 000 | 117 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 285 000 | 195 000 | 322 000 | 450 000 | 336 000 | 117 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 285 000 | 195 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 452 000 | 4 543 000 | 4 635 000 | 4 730 000 | 4 827 000 | 4 925 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 10 000 | 12 000 | 15 000 | 20 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 452 000 | 4 551 000 | 4 645 000 | 4 742 000 | 4 842 000 | 4 945 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 4 452 000 | 4 551 000 | 4 645 000 | 4 742 000 | 4 842 000 | 4 945 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 476 000 | 1 319 000 | 1 139 000 | 1 239 000 | 841 000 | 511 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 000 | 19 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 480 000 | 1 338 000 | 1 139 000 | 1 239 000 | 841 000 | 511 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 54 000 | 166 000 | 290 000 | 57 000 | 24 000 | 109 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 533 000 | 1 504 000 | 1 437 000 | 1 304 000 | 873 000 | 628 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 986 000 | 6 054 000 | 6 082 000 | 6 046 000 | 5 715 000 | 5 573 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 15 000 | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 165 000 | 165 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 52 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen egenkapital | 2 008 000 | 1 723 000 | 1 490 000 | 1 231 000 | 889 000 | 553 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 008 000 | 1 723 000 | 1 542 000 | 1 231 000 | 889 000 | 553 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 173 000 | 1 888 000 | 1 692 000 | 1 381 000 | 1 039 000 | 703 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 48 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 48 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 2 695 000 | 2 970 000 | 3 245 000 | 3 451 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 145 000 | 2 420 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 193 000 | 2 420 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 145 000 | 2 420 000 | 2 695 000 | 2 970 000 | 3 245 000 | 3 451 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 301 000 | 227 000 | 267 000 | 224 000 | 213 000 | 239 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 18 000 | 72 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 1 427 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 300 000 | 1 447 000 | 0 | 1 472 000 | 1 218 000 | 1 180 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 619 000 | 1 746 000 | 4 389 000 | 4 666 000 | 4 676 000 | 4 870 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 812 000 | 4 166 000 | 4 389 000 | 4 666 000 | 4 676 000 | 4 870 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 986 000 | 6 054 000 | 6 081 000 | 6 047 000 | 5 715 000 | 5 573 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,7% | 7,5% | 7,8% | 10,0% | 9,2% | |||
| Resultat av driften i % | 43,2% | 36,6% | 45,3% | 47,7% | 48,5% | 28,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,6% | 96,1% | 99,4% | 96,2% | 95,7% | 94,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 43,2% | 36,6% | 45,3% | 47,7% | 48,5% | 28,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,3% | 14,9% | 21,0% | 37,2% | 38,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,0% | 10,9% | 21,0% | 37,2% | 38,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,9 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,9 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,6 | 4,6 | 4,6 | 5,9 | ||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 102,9 | 576,0 | 77,8 | 77,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 36,3% | 31,2% | 27,8% | 22,8% | 18,2% | 12,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 179,6% | 151,6% | 162,2% | 112,3% | 97,2% | 63,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 2,7% | 3,4% | 4,7% | 7,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -36912,5% | -42012,5% | -47537,5% | -53025,0% | ||||
| Gjeldsgrad | 1,8 | 2,2 | 2,6 | 3,4 | 4,5 | 6,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,0% | 28,8% | 72,2% | 77,2% | 81,8% | 87,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 36,6% | 40,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
