Mehren Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 186 704 000 | 201 317 000 | 174 789 000 | 138 568 000 | 145 840 000 | 155 929 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 152 000 | 552 000 | 800 000 | 9 211 000 | 7 154 000 | 3 218 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 188 856 000 | 201 869 000 | 175 589 000 | 147 779 000 | 152 994 000 | 159 147 000 |
|
|
| Varekostnad | 75 275 000 | 75 406 000 | 72 375 000 | 50 325 000 | 54 520 000 | 67 042 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 65 250 000 | 61 618 000 | 57 555 000 | 51 515 000 | 54 928 000 | 56 188 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 286 000 | 4 018 000 | 4 407 000 | 5 227 000 | 5 842 000 | 6 021 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 1 890 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 39 214 000 | 42 400 000 | 32 751 000 | 23 985 000 | 36 327 000 | 34 346 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 183 025 000 | 183 442 000 | 167 088 000 | 132 942 000 | 151 617 000 | 163 597 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 831 000 | 18 427 000 | 8 501 000 | 14 837 000 | 1 377 000 | -4 450 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -16 000 | -14 000 | 15 000 | -7 000 | -9 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 57 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 4 287 000 | 3 900 000 | 2 731 000 | 4 907 000 | 1 233 000 | 1 296 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 271 000 | 3 886 000 | 2 746 000 | 4 957 000 | 1 224 000 | 1 406 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 100 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 159 000 | 4 975 000 | 4 578 000 | 5 038 000 | 4 749 000 | 2 782 000 |
|
|
| Netto finans | -888 000 | -1 089 000 | -1 832 000 | -81 000 | -3 525 000 | -1 376 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 943 000 | 17 338 000 | 6 669 000 | 14 756 000 | -2 148 000 | -5 826 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 728 000 | 3 071 000 | 280 000 | 2 824 000 | 111 000 | -629 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 215 000 | 14 267 000 | 6 389 000 | 11 932 000 | -2 259 000 | -5 197 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 215 000 | 14 267 000 | 6 389 000 | 11 932 000 | -2 259 000 | -5 197 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | -4 150 000 | -3 350 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | -327 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | -7 455 000 | 5 609 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 327 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 351 000 | 661 000 | 1 191 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 327 000 | 0 | 0 | 351 000 | 661 000 | 1 191 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 609 000 | 9 653 000 | 10 378 000 | 11 817 000 | 22 278 000 | 22 168 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 7 878 000 | 6 402 000 | 7 287 000 | 8 980 000 | 10 776 000 | 13 520 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 840 000 | 757 000 | 0 | 0 | 0 | 1 102 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 816 000 | 676 000 | 1 600 000 | 924 000 | 1 391 000 | 864 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 19 143 000 | 17 488 000 | 19 265 000 | 21 721 000 | 34 445 000 | 37 654 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 124 000 | 4 000 | 45 000 | 45 000 | 332 000 | 332 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 750 000 | 2 872 000 | 3 153 000 | 3 645 000 | 1 500 000 | 1 500 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 874 000 | 2 876 000 | 3 198 000 | 3 690 000 | 1 832 000 | 1 832 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 20 344 000 | 20 364 000 | 22 463 000 | 25 762 000 | 36 938 000 | 40 677 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 24 148 000 | 24 216 000 | 20 404 000 | 15 793 000 | 14 074 000 | 16 747 000 |
|
|
| Sum varelager | 24 148 000 | 24 216 000 | 20 404 000 | 15 793 000 | 14 074 000 | 16 747 000 |
|
|
| Kundefordringer | 14 825 000 | 23 591 000 | 12 769 000 | 6 309 000 | 5 377 000 | 10 297 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 827 000 | 2 727 000 | 4 476 000 | 5 243 000 | 10 713 000 | 5 632 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 17 652 000 | 26 318 000 | 17 245 000 | 11 552 000 | 16 090 000 | 15 929 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 719 000 | 6 091 000 | 3 538 000 | 10 239 000 | 1 948 000 | 2 613 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 46 519 000 | 56 625 000 | 41 187 000 | 37 584 000 | 32 112 000 | 35 289 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 66 863 000 | 76 989 000 | 63 650 000 | 63 346 000 | 69 050 000 | 75 966 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 23 350 000 | 26 312 000 | 18 180 000 | 17 513 000 | 9 291 000 | 14 817 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 23 350 000 | 26 312 000 | 18 180 000 | 17 513 000 | 9 291 000 | 14 817 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 33 350 000 | 36 312 000 | 28 180 000 | 27 513 000 | 19 291 000 | 24 817 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 895 000 | 1 373 000 | 1 775 000 | 2 895 000 | 1 422 000 | 2 388 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 123 000 | 107 000 | 95 000 | 80 000 | 71 000 | 62 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 018 000 | 1 480 000 | 1 870 000 | 2 975 000 | 1 493 000 | 2 450 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 8 274 000 | 9 077 000 | 4 002 000 | 1 615 000 | 11 786 000 | 12 081 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 5 063 000 | 6 820 000 | 8 577 000 | 10 080 000 | 19 024 000 | 18 749 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 081 000 | 8 300 000 | 10 447 000 | 13 055 000 | 20 517 000 | 21 199 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 337 000 | 15 897 000 | 12 579 000 | 10 825 000 | 29 677 000 | 30 684 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 440 000 | 5 360 000 | 8 620 000 | 3 262 000 | 2 437 000 | 5 088 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 137 000 | 3 245 000 | 1 101 000 | 1 340 000 | 818 000 | 24 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 001 000 | 3 546 000 | 3 887 000 | 3 045 000 | 2 693 000 | 2 856 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 1 722 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 580 000 | 11 149 000 | 7 413 000 | 11 794 000 | 11 508 000 | 9 901 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 27 432 000 | 32 377 000 | 25 023 000 | 22 778 000 | 29 242 000 | 29 950 000 |
|
|
| Sum gjeld | 33 513 000 | 40 677 000 | 35 470 000 | 35 833 000 | 49 759 000 | 51 149 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 66 863 000 | 76 989 000 | 63 650 000 | 63 346 000 | 69 050 000 | 75 966 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,0% | 31,7% | 17,7% | 29,9% | 3,6% | |||
| Resultat av driften i % | 3,1% | 9,1% | 4,8% | 10,0% | 0,9% | -2,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,6 | 2,9 | 2,8 | 2,2 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 59,7% | 62,5% | 58,6% | 63,7% | 62,6% | 57,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,3% | 11,1% | 6,4% | 13,4% | 1,7% | -1,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,2% | 53,8% | 23,9% | 63,1% | -9,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,1% | 44,2% | 22,9% | 51,0% | -10,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 3,3 | 3,1 | 2,9 | 2,8 | 2,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,7 | 1,6 | 1,7 | 1,1 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 1,0 | 0,8 | 1,0 | 0,6 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,4 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,1 | 3,1 | 3,5 | 3,2 | 3,9 | 4,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 115,6 | 106,5 | 90,0 | 106,8 | 101,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,9% | 47,2% | 44,3% | 43,4% | 27,9% | 32,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,7% | 18,0% | 16,0% | 18,6% | 12,6% | 15,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,5% | 4,9% | 3,4% | 2,7% | 2,4% | 2,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 79,0% | 100,1% | 79,2% | 93,8% | 20,4% | 31,9% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | 2,6 | 2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 41,0% | 42,1% | 39,3% | 36,0% | 42,3% | 39,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 9,1% | 10,8% | 16,4% | 20,6% | 29,7% | 27,9% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
