Medilaser AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 704 000 | 5 432 000 | 4 964 000 | 5 178 000 | 5 243 000 | 5 609 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 12 000 | 0 | 29 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 716 000 | 5 432 000 | 4 993 000 | 5 178 000 | 5 243 000 | 5 609 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 572 000 | 3 389 000 | 3 135 000 | 3 131 000 | 2 942 000 | 3 352 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -37 000 | -18 000 | 39 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 3 000 | 2 000 | 4 000 | 1 000 | 1 000 | 9 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 22 000 | 50 000 | 147 000 | 187 000 | 298 000 | 323 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 511 000 | 567 000 | 457 000 | 457 000 | 450 000 | 459 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 071 000 | 3 990 000 | 3 782 000 | 3 776 000 | 3 691 000 | 4 143 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 645 000 | 1 442 000 | 1 211 000 | 1 402 000 | 1 552 000 | 1 466 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 60 000 | 54 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 60 000 | 54 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 2 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 59 000 | 54 000 | 28 000 | 0 | -1 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 705 000 | 1 497 000 | 1 239 000 | 1 402 000 | 1 551 000 | 1 466 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 363 000 | 390 000 | 273 000 | 308 000 | 341 000 | 324 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 341 000 | 1 106 000 | 967 000 | 1 093 000 | 1 210 000 | 1 142 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 341 000 | 1 106 000 | 967 000 | 1 093 000 | 1 210 000 | 1 142 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 900 000 | 1 700 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 141 000 | -94 000 | -233 000 | 193 000 | -490 000 | 1 142 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 76 000 | 81 000 | 69 000 | 40 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 76 000 | 81 000 | 69 000 | 40 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 161 000 | 183 000 | 233 000 | 155 000 | 342 000 | 580 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 161 000 | 183 000 | 233 000 | 155 000 | 342 000 | 580 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 161 000 | 183 000 | 308 000 | 236 000 | 411 000 | 620 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 414 000 | 377 000 | 358 000 | 397 000 | 444 000 | 489 000 |
|
|
| Sum varelager | 414 000 | 377 000 | 358 000 | 397 000 | 444 000 | 489 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 000 | 47 000 | 21 000 | 6 000 | 9 000 | 6 000 |
|
|
| Andre fordringer | 17 000 | 201 000 | 183 000 | 12 000 | 14 000 | 13 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 17 000 | 248 000 | 207 000 | 18 000 | 23 000 | 19 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 122 000 | 2 864 000 | 2 524 000 | 2 475 000 | 3 032 000 | 1 658 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 553 000 | 3 489 000 | 3 090 000 | 2 891 000 | 3 499 000 | 2 166 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 713 000 | 3 672 000 | 3 398 000 | 3 127 000 | 3 910 000 | 2 786 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 172 000 | 1 031 000 | 1 124 000 | 1 358 000 | 1 164 000 | 1 654 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 172 000 | 1 031 000 | 1 124 000 | 1 358 000 | 1 164 000 | 1 654 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 572 000 | 1 431 000 | 1 524 000 | 1 758 000 | 1 564 000 | 2 054 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 456 000 | 564 000 | 363 000 | 30 000 | 167 000 | 191 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 363 000 | 314 000 | 267 000 | 321 000 | 370 000 | 352 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 97 000 | 120 000 | 24 000 | 98 000 | 74 000 | 160 000 |
|
|
| Utbytte | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 900 000 | 1 700 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 25 000 | 44 000 | 20 000 | 21 000 | 35 000 | 29 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 141 000 | 2 242 000 | 1 874 000 | 1 370 000 | 2 346 000 | 732 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 141 000 | 2 242 000 | 1 874 000 | 1 370 000 | 2 346 000 | 732 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 713 000 | 3 672 000 | 3 398 000 | 3 127 000 | 3 910 000 | 2 786 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 46,2% | 42,3% | 38,0% | 39,8% | 46,4% | |||
| Resultat av driften i % | 28,8% | 26,5% | 24,3% | 27,1% | 29,6% | 26,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 37,4% | 37,6% | 36,8% | 39,5% | 43,9% | 40,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 29,8% | 27,5% | 24,9% | 27,1% | 29,6% | 26,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 113,6% | 101,3% | 75,5% | 84,4% | 85,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 89,3% | 74,9% | 58,9% | 65,8% | 66,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1905,3 | 2716,0 | 1248,3 | 5178,0 | 5243,0 | 623,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,6 | 1,6 | 2,1 | 1,5 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,4 | 1,5 | 1,8 | 1,3 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 1,3 | 1,3 | 1,8 | 1,3 | 2,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,6 | 9,0 | 8,8 | 7,9 | 6,6 | 6,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 39,9 | 39,0 | 43,3 | 48,3 | 57,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 42,3% | 39,0% | 44,8% | 56,2% | 40,0% | 73,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 27,5% | 26,3% | 30,5% | 34,0% | 29,8% | 36,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,1% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 340,8% | 331,0% | 339,7% | 383,4% | 259,7% | 293,3% | ||
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,6 | 1,2 | 0,8 | 1,5 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 57,7% | 61,1% | 55,2% | 43,8% | 60,0% | 26,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
