Max Fitness Åsane AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 957 000 | 2 721 000 | 2 713 000 | 2 887 000 | 2 186 000 | 1 622 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | -284 000 | -127 000 | 10 000 | 0 | 40 000 | 75 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 673 000 | 2 594 000 | 2 723 000 | 2 887 000 | 2 226 000 | 1 697 000 |
|
|
| Varekostnad | 161 000 | 113 000 | 129 000 | 228 000 | 188 000 | 187 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 75 000 | 85 000 | 127 000 | 144 000 | 51 000 | 22 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 528 000 | 327 000 | 290 000 | 239 000 | 198 000 | 174 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 085 000 | 2 102 000 | 1 882 000 | 1 880 000 | 1 797 000 | 1 345 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 849 000 | 2 627 000 | 2 428 000 | 2 491 000 | 2 234 000 | 1 728 000 |
|
|
| Driftsresultat | -176 000 | -33 000 | 295 000 | 396 000 | -8 000 | -31 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 64 000 | 72 000 | 62 000 | 52 000 | 47 000 | 59 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 66 000 | 73 000 | 62 000 | 52 000 | 47 000 | 59 000 |
|
|
| Netto finans | -66 000 | -73 000 | -62 000 | -52 000 | -47 000 | -59 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -242 000 | -106 000 | 232 000 | 345 000 | -55 000 | -90 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -53 000 | 61 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -189 000 | -166 000 | 232 000 | 345 000 | -55 000 | -90 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -189 000 | -166 000 | 232 000 | 345 000 | -55 000 | -90 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -189 000 | -166 000 | 232 000 | 345 000 | -55 000 | -90 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 626 000 | 2 154 000 | 1 434 000 | 1 493 000 | 1 595 000 | 1 708 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 626 000 | 2 154 000 | 1 434 000 | 1 493 000 | 1 595 000 | 1 708 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 626 000 | 2 154 000 | 1 434 000 | 1 493 000 | 1 595 000 | 1 708 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 1 000 | 53 000 | 7 000 | 0 | 75 000 |
|
|
| Andre fordringer | 55 000 | 71 000 | 4 000 | 0 | 19 000 | 9 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 55 000 | 71 000 | 57 000 | 7 000 | 19 000 | 84 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 281 000 | 217 000 | 299 000 | 124 000 | 137 000 | 172 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 337 000 | 288 000 | 356 000 | 130 000 | 156 000 | 263 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 963 000 | 2 442 000 | 1 790 000 | 1 623 000 | 1 751 000 | 1 971 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 60 000 | 249 000 | 416 000 | 184 000 | -161 000 | -106 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 60 000 | 249 000 | 416 000 | 184 000 | -161 000 | -106 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 660 000 | 849 000 | 1 016 000 | 784 000 | 439 000 | 494 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 8 000 | 61 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 8 000 | 61 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 943 000 | 1 151 000 | 560 000 | 578 000 | 595 000 | 758 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 951 000 | 1 212 000 | 560 000 | 578 000 | 595 000 | 758 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 582 000 | 740 000 | 560 000 | 578 000 | 595 000 | 758 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 70 000 | 80 000 | 91 000 | 50 000 | 137 000 | 170 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 2 000 | 11 000 | 7 000 | 4 000 | 7 000 | 4 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 107 000 | 106 000 | 93 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 280 000 | 289 000 | 116 000 | 100 000 | 467 000 | 451 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 352 000 | 380 000 | 214 000 | 261 000 | 717 000 | 718 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 303 000 | 1 592 000 | 774 000 | 839 000 | 1 312 000 | 1 476 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 963 000 | 2 442 000 | 1 790 000 | 1 623 000 | 1 751 000 | 1 971 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -8,0% | -1,6% | 17,2% | 23,5% | -0,4% | |||
| Resultat av driften i % | -6,6% | -1,3% | 10,8% | 13,7% | -0,4% | -1,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,2 | 1,6 | 1,7 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 94,6% | 95,8% | 95,2% | 92,1% | 91,4% | 88,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | -6,6% | -1,3% | 10,8% | 13,7% | -0,4% | -1,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -32,1% | -11,4% | 25,8% | 56,4% | -11,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -25,0% | -17,8% | 25,8% | 56,4% | -11,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 35,6 | 30,5 | 21,4 | 20,0 | 43,6 | 77,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 0,8 | 1,7 | 0,5 | 0,2 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 0,8 | 1,7 | 0,5 | 0,2 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,6 | 1,4 | 0,5 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 26,7 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 6,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,6% | 34,8% | 56,8% | 48,3% | 25,1% | 25,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 24,7% | 32,7% | 37,3% | 27,2% | 19,7% | 29,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,3% | 1,4% | 1,5% | 2,2% | 2,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,1% | 1,5% | 1,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -6514,3% | |||||||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,9 | 0,8 | 1,1 | 3,0 | 3,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,9% | 15,6% | 12,0% | 16,1% | 40,9% | 36,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 48,4% | 49,6% | 31,3% | 35,6% | 34,0% | 38,5% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
