Maur Bilpåbygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 217 239 000 | 226 948 000 | 224 770 000 | 172 239 000 | 159 959 000 | 216 978 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 129 000 | 0 | 0 | 943 000 | 1 196 000 | 31 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 217 368 000 | 226 948 000 | 224 770 000 | 173 181 000 | 161 156 000 | 217 008 000 |
|
|
| Varekostnad | 145 858 000 | 168 042 000 | 162 205 000 | 126 027 000 | 114 270 000 | 157 370 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 36 671 000 | 36 100 000 | 30 518 000 | 26 997 000 | 22 334 000 | 29 203 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 641 000 | 638 000 | 598 000 | 586 000 | 625 000 | 477 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 858 000 | 15 940 000 | 15 480 000 | 10 385 000 | 11 268 000 | 11 702 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 198 028 000 | 220 720 000 | 208 801 000 | 163 995 000 | 148 497 000 | 198 752 000 |
|
|
| Driftsresultat | 19 340 000 | 6 228 000 | 15 969 000 | 9 186 000 | 12 659 000 | 18 256 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 715 000 | 380 000 | 169 000 | 47 000 | 134 000 | 343 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 306 000 | 553 000 | 806 000 | 204 000 | 463 000 | 642 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 021 000 | 933 000 | 975 000 | 251 000 | 597 000 | 985 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 122 000 | 72 000 | 45 000 | 11 000 | 1 000 | 41 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | -400 000 | 400 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 678 000 | 1 396 000 | 1 042 000 | 693 000 | 632 000 | 580 000 |
|
|
| Netto finans | 343 000 | -463 000 | -67 000 | -442 000 | -35 000 | 405 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 19 683 000 | 5 766 000 | 15 902 000 | 8 744 000 | 12 623 000 | 18 661 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 415 000 | 1 514 000 | 3 715 000 | 2 000 000 | 2 851 000 | 4 198 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 15 268 000 | 4 253 000 | 12 188 000 | 6 745 000 | 9 772 000 | 14 464 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 15 268 000 | 4 253 000 | 12 188 000 | 6 745 000 | 9 772 000 | 14 464 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 13 803 000 | 0 | 11 250 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 69 000 | 0 | 47 000 | 0 | 105 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 396 000 | 4 253 000 | 891 000 | -3 255 000 | -332 000 | 4 464 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 486 000 | 299 000 | 307 000 | 237 000 | 410 000 | 298 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 486 000 | 299 000 | 307 000 | 237 000 | 410 000 | 298 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 60 000 | 198 000 | 444 000 | 713 000 | 982 000 | 1 006 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 082 000 | 1 365 000 | 278 000 | 341 000 | 397 000 | 485 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 165 000 | 351 000 | 546 000 | 514 000 | 749 000 | 277 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 308 000 | 1 914 000 | 1 269 000 | 1 569 000 | 2 129 000 | 1 768 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 764 000 | 1 164 000 | 1 164 000 | 1 164 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 764 000 | 1 172 000 | 1 164 000 | 1 164 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 793 000 | 2 213 000 | 2 339 000 | 2 978 000 | 3 703 000 | 3 231 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 28 895 000 | 37 940 000 | 41 239 000 | 26 446 000 | 18 368 000 | 19 903 000 |
|
|
| Sum varelager | 28 895 000 | 37 940 000 | 41 239 000 | 26 446 000 | 18 368 000 | 19 903 000 |
|
|
| Kundefordringer | 26 439 000 | 27 297 000 | 21 786 000 | 23 369 000 | 18 620 000 | 29 610 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 875 000 | 7 801 000 | 8 518 000 | 3 687 000 | 4 314 000 | 4 142 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 314 000 | 35 098 000 | 30 304 000 | 27 055 000 | 22 934 000 | 33 751 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 19 328 000 | 18 168 000 | 16 816 000 | 25 732 000 | 31 117 000 | 26 487 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 80 536 000 | 91 206 000 | 88 359 000 | 79 233 000 | 72 419 000 | 80 141 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 82 330 000 | 93 420 000 | 90 698 000 | 82 211 000 | 76 122 000 | 83 371 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 51 624 000 | 50 228 000 | 45 976 000 | 45 085 000 | 48 340 000 | 48 672 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 51 624 000 | 50 228 000 | 45 976 000 | 45 085 000 | 48 340 000 | 48 672 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 51 774 000 | 50 378 000 | 46 126 000 | 45 235 000 | 48 490 000 | 48 822 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 10 211 000 | 12 731 000 | 14 457 000 | 9 442 000 | 9 876 000 | 9 326 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 4 582 000 | 1 506 000 | 3 771 000 | 1 826 000 | 2 933 000 | 4 248 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 8 256 000 | 11 273 000 | 8 541 000 | 9 247 000 | 5 883 000 | 11 798 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 11 250 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 3 271 000 | 12 987 000 | 2 855 000 | 12 900 000 | 6 495 000 | 6 418 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 4 035 000 | 4 345 000 | 3 499 000 | 3 361 000 | 2 245 000 | 2 559 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 30 355 000 | 42 842 000 | 44 373 000 | 36 776 000 | 27 432 000 | 34 349 000 |
|
|
| Sum gjeld | 30 555 000 | 43 042 000 | 44 573 000 | 36 976 000 | 27 632 000 | 34 549 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 82 330 000 | 93 420 000 | 90 698 000 | 82 211 000 | 76 122 000 | 83 371 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,2% | 7,8% | 19,6% | 11,9% | 16,6% | |||
| Resultat av driften i % | 8,9% | 2,7% | 7,1% | 5,3% | 7,9% | 8,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,5 | 2,6 | 2,2 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 32,9% | 26,0% | 27,8% | 26,8% | 28,6% | 27,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,4% | 3,2% | 7,5% | 5,4% | 8,2% | 8,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 38,5% | 11,9% | 34,8% | 18,7% | 25,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 29,9% | 8,8% | 26,7% | 14,4% | 20,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,9 | 6,3 | 7,4 | 6,4 | 7,2 | 7,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,7 | 2,1 | 2,0 | 2,2 | 2,6 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 1,2 | 1,1 | 1,4 | 2,0 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,4 | 0,4 | 0,7 | 1,1 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,0 | 4,4 | 3,9 | 4,8 | 6,2 | 7,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 82,5 | 84,8 | 75,1 | 64,0 | 60,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 62,9% | 53,9% | 50,9% | 55,0% | 63,7% | 58,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 23,8% | 22,2% | 20,5% | 26,1% | 30,1% | 22,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 152,8% | 215,2% | 222,9% | 184,9% | 138,2% | 172,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 173,7% | 127,5% | 106,7% | 160,5% | 244,9% | 230,1% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,9 | 1,0 | 0,8 | 0,6 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 36,9% | 45,9% | 48,9% | 44,7% | 36,0% | 41,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 129 000 | 1 126 000 | 1 140 000 | 1 142 000 | 1 131 000 | 1 047 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
