Mat Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 179 994 000 | 202 401 000 | 212 008 000 | 219 266 000 | 198 286 000 | 231 656 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 769 000 | 3 454 000 | 3 796 000 | 3 983 000 | 7 164 000 | 5 171 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 183 764 000 | 205 855 000 | 215 805 000 | 223 249 000 | 205 450 000 | 236 827 000 |
|
|
| Varekostnad | 130 350 000 | 144 993 000 | 154 220 000 | 160 109 000 | 144 676 000 | 170 477 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 29 228 000 | 32 160 000 | 34 231 000 | 35 067 000 | 33 931 000 | 37 520 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 724 000 | 1 416 000 | 1 244 000 | 1 154 000 | 1 216 000 | 1 604 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 20 234 000 | 23 697 000 | 20 575 000 | 20 612 000 | 21 329 000 | 24 309 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 181 536 000 | 202 266 000 | 210 270 000 | 216 942 000 | 201 152 000 | 233 910 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 228 000 | 3 589 000 | 5 535 000 | 6 307 000 | 4 298 000 | 2 917 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 61 000 | 90 000 | 46 000 | 3 915 000 | 147 000 | 107 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 61 000 | 90 000 | 46 000 | 3 915 000 | 147 000 | 107 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 537 000 | 234 000 | 103 000 | 208 000 | 247 000 | 225 000 |
|
|
| Netto finans | -476 000 | -144 000 | -57 000 | 3 707 000 | -100 000 | -118 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 752 000 | 3 445 000 | 5 477 000 | 10 014 000 | 4 199 000 | 2 799 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 302 000 | 761 000 | 1 215 000 | 1 353 000 | 908 000 | 645 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 450 000 | 2 684 000 | 4 263 000 | 8 661 000 | 3 291 000 | 2 154 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 450 000 | 2 684 000 | 4 263 000 | 8 661 000 | 3 291 000 | 2 154 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 106 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 400 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 506 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 8 659 000 | 5 324 000 | 5 291 000 | 5 443 000 | 4 119 000 | 5 318 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 8 659 000 | 5 324 000 | 5 291 000 | 5 443 000 | 4 119 000 | 5 318 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 624 000 | 624 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 600 000 | 900 000 | 1 200 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 600 000 | 900 000 | 1 824 000 | 624 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 8 659 000 | 5 324 000 | 5 891 000 | 6 343 000 | 6 143 000 | 6 448 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 8 421 000 | 11 270 000 | 11 083 000 | 11 643 000 | 9 440 000 | 11 194 000 |
|
|
| Sum varelager | 8 421 000 | 11 270 000 | 11 083 000 | 11 643 000 | 9 440 000 | 11 194 000 |
|
|
| Kundefordringer | 402 000 | 742 000 | 556 000 | 848 000 | 1 547 000 | 708 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 560 000 | 10 462 000 | 9 928 000 | 8 210 000 | 7 127 000 | 9 936 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 962 000 | 11 204 000 | 10 484 000 | 9 057 000 | 8 673 000 | 10 644 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 801 000 | 6 607 000 | 8 583 000 | 14 361 000 | 7 518 000 | 7 459 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 23 184 000 | 29 081 000 | 30 150 000 | 35 062 000 | 25 631 000 | 29 296 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 31 843 000 | 34 404 000 | 36 041 000 | 41 404 000 | 31 774 000 | 35 744 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 159 000 | 1 159 000 | 1 159 000 | 1 159 000 | 1 159 000 | 1 159 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 8 523 000 | 9 073 000 | 8 389 000 | 7 127 000 | 7 366 000 | 6 075 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 8 523 000 | 9 073 000 | 8 389 000 | 7 127 000 | 7 366 000 | 6 075 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 682 000 | 10 232 000 | 9 548 000 | 8 286 000 | 8 525 000 | 7 234 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 104 000 | 276 000 | 345 000 | 377 000 | 367 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 104 000 | 276 000 | 345 000 | 377 000 | 367 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 333 000 | 379 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 5 666 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 817 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 5 770 000 | 2 276 000 | 2 345 000 | 5 377 000 | 5 367 000 | 5 817 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 666 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 5 003 000 | 5 333 000 | 6 171 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 283 000 | 7 867 000 | 8 842 000 | 8 773 000 | 5 728 000 | 9 788 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 474 000 | 830 000 | 1 247 000 | 1 343 000 | 435 000 | 583 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 563 000 | 3 138 000 | 2 830 000 | 3 688 000 | 3 220 000 | 3 709 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 071 000 | 10 061 000 | 11 229 000 | 13 935 000 | 8 165 000 | 8 234 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 16 391 000 | 21 896 000 | 24 148 000 | 27 742 000 | 17 881 000 | 22 693 000 |
|
|
| Sum gjeld | 22 161 000 | 24 172 000 | 26 493 000 | 33 119 000 | 23 248 000 | 28 510 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 31 843 000 | 34 404 000 | 36 041 000 | 41 404 000 | 31 774 000 | 35 744 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,9% | 10,4% | 14,4% | 27,9% | 13,2% | |||
| Resultat av driften i % | 1,2% | 1,7% | 2,6% | 2,8% | 2,1% | 1,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,5 | 5,8 | 5,6 | 6,1 | 6,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 27,6% | 28,4% | 27,3% | 27,0% | 27,0% | 26,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,2% | 1,8% | 2,6% | 4,6% | 2,2% | 1,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,6% | 34,8% | 61,4% | 119,1% | 53,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,6% | 27,1% | 47,8% | 103,0% | 41,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,3 | 6,4 | 6,3 | 6,4 | 6,1 | 6,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 15,5 | 12,9 | 13,9 | 13,8 | 15,3 | 15,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 27,2 | 27,7 | 26,5 | 23,7 | 25,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 30,4% | 29,7% | 26,5% | 20,0% | 26,8% | 20,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,3% | 5,0% | 4,4% | 3,7% | 4,1% | 3,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,8% | 10,6% | 11,3% | 6,2% | 4,3% | 4,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 0,4% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 80,7% | 63,7% | 54,2% | 62,9% | 82,1% | 59,0% | ||
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,4 | 2,8 | 4,0 | 2,7 | 3,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 51,5% | 63,6% | 67,0% | 67,0% | 56,3% | 63,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 18,1% | 6,6% | 6,5% | 13,0% | 16,9% | 16,3% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 243 000 | 3 352 000 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
