Martina Hansens Hospital AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 215 589 000 | 201 816 000 | 223 370 000 | 220 061 000 | 235 210 000 | 206 137 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 239 423 000 | 222 586 000 | 176 647 000 | 172 669 000 | 164 926 000 | 163 436 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 455 012 000 | 424 402 000 | 400 017 000 | 392 730 000 | 400 136 000 | 369 573 000 |
|
|
| Varekostnad | 59 630 000 | 57 882 000 | 50 688 000 | 51 069 000 | 45 952 000 | 53 742 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 348 331 000 | 315 194 000 | 285 744 000 | 279 939 000 | 272 932 000 | 263 623 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 683 000 | 9 957 000 | 9 506 000 | 8 770 000 | 8 330 000 | 7 545 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 954 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 70 228 000 | 64 220 000 | 68 300 000 | 62 105 000 | 63 760 000 | 48 169 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 487 872 000 | 447 253 000 | 414 238 000 | 401 883 000 | 399 928 000 | 373 079 000 |
|
|
| Driftsresultat | -32 860 000 | -22 851 000 | -14 221 000 | -9 153 000 | 208 000 | -3 506 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 3 763 000 | 3 191 000 | 2 003 000 | 2 185 000 | 1 961 000 | 6 828 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 763 000 | 3 191 000 | 2 003 000 | 2 185 000 | 1 961 000 | 6 828 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 612 000 | 480 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 612 000 | 608 000 | 79 000 | 90 000 | 95 000 | 50 000 |
|
|
| Netto finans | 2 151 000 | 2 583 000 | 1 924 000 | 2 095 000 | 1 866 000 | 6 778 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -30 710 000 | -20 267 000 | -12 297 000 | -7 057 000 | 2 073 000 | 3 273 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -30 710 000 | -20 267 000 | -12 297 000 | -7 057 000 | 2 073 000 | 3 273 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -30 710 000 | -20 267 000 | -12 297 000 | -7 057 000 | 2 073 000 | 3 273 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -30 710 000 | -20 267 000 | -12 297 000 | -7 057 000 | 2 073 000 | 3 273 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 17 810 000 | 20 972 000 | 23 808 000 | 25 904 000 | 27 592 000 | 37 637 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 10 110 000 | 9 698 000 | 11 095 000 | 12 166 000 | 9 988 000 | 12 382 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 6 982 000 | 9 150 000 | 8 057 000 | 9 720 000 | 9 425 000 | 4 000 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 34 902 000 | 39 819 000 | 42 959 000 | 47 789 000 | 47 005 000 | 54 020 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 77 060 000 | 69 433 000 | 116 030 000 | 115 516 000 | 103 653 000 | 111 170 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 74 541 000 | 72 173 000 | 48 497 000 | 45 260 000 | 45 827 000 | 37 139 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 151 602 000 | 141 606 000 | 164 526 000 | 160 776 000 | 149 480 000 | 148 309 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 186 503 000 | 181 425 000 | 207 486 000 | 208 565 000 | 196 485 000 | 202 329 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 006 000 | 1 599 000 | 1 570 000 | 1 998 000 | 2 462 000 | 2 901 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 006 000 | 1 599 000 | 1 570 000 | 1 998 000 | 2 462 000 | 2 901 000 |
|
|
| Kundefordringer | 5 370 000 | 4 643 000 | 3 709 000 | 2 929 000 | 14 563 000 | 5 078 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 765 000 | 13 173 000 | 5 865 000 | 5 583 000 | 7 227 000 | 7 616 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 136 000 | 17 817 000 | 9 574 000 | 8 513 000 | 21 789 000 | 12 694 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 914 000 | 23 809 000 | 17 527 000 | 28 676 000 | 42 355 000 | 17 609 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 23 056 000 | 43 225 000 | 28 671 000 | 39 186 000 | 66 606 000 | 33 203 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 209 559 000 | 224 650 000 | 236 157 000 | 247 751 000 | 263 092 000 | 235 532 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 9 274 000 | 9 274 000 | 9 274 000 | 9 274 000 | 9 274 000 | 9 274 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 10 274 000 | 10 274 000 | 10 274 000 | 10 274 000 | 10 274 000 | 10 274 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 72 550 000 | 103 260 000 | 123 526 000 | 135 824 000 | 142 881 000 | 140 808 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 72 550 000 | 103 260 000 | 123 526 000 | 135 824 000 | 142 881 000 | 140 808 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 82 824 000 | 113 534 000 | 133 800 000 | 146 098 000 | 153 155 000 | 151 082 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 16 108 000 | 14 314 000 | 33 084 000 | 25 108 000 | 13 614 000 | 14 491 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 16 108 000 | 14 314 000 | 33 084 000 | 25 108 000 | 13 614 000 | 14 491 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 16 108 000 | 14 314 000 | 33 084 000 | 25 108 000 | 13 614 000 | 14 491 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 28 541 000 | 35 821 000 | 13 575 000 | 7 773 000 | 17 062 000 | 13 854 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 21 717 000 | 30 985 000 | 18 984 000 | 20 444 000 | 18 700 000 | 18 484 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 60 369 000 | 29 997 000 | 36 713 000 | 48 328 000 | 60 561 000 | 37 621 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 110 627 000 | 96 803 000 | 69 272 000 | 76 545 000 | 96 323 000 | 69 959 000 |
|
|
| Sum gjeld | 126 735 000 | 111 117 000 | 102 356 000 | 101 653 000 | 109 937 000 | 84 450 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 209 559 000 | 224 650 000 | 236 157 000 | 247 751 000 | 263 092 000 | 235 532 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -13,4% | -8,5% | -5,0% | -2,7% | 0,9% | |||
| Resultat av driften i % | -7,2% | -5,4% | -3,6% | -2,3% | 0,1% | -0,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 1,8 | 1,7 | 1,5 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 72,3% | 71,3% | 77,3% | 76,8% | 80,5% | 73,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -6,4% | -4,6% | -3,1% | -1,8% | 0,5% | 0,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -31,3% | -16,4% | -8,8% | -4,7% | 1,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -31,3% | -16,4% | -8,8% | -4,7% | 1,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,5 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 59,3 | 36,2 | 32,3 | 25,6 | 18,7 | 18,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 7,9 | 9,9 | 12,7 | 15,7 | 21,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 39,5% | 50,5% | 56,7% | 59,0% | 58,2% | 64,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 18,2% | 26,8% | 33,4% | 37,2% | 38,3% | 40,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 7,9% | 7,8% | 3,1% | 4,1% | 8,1% | 5,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,9% | 1,4% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -8704,9% | -3350,7% | -2586,1% | -1869,8% | -1207,0% | -1267,0% | ||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,0 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 52,8% | 43,1% | 29,3% | 30,9% | 36,6% | 29,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,7% | 6,4% | 14,0% | 10,1% | 5,2% | 6,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 967 000 | 1 660 000 | 0 | 1 798 000 | 1 773 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
