Marmorveien Fauske AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | -5 000 | 63 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 152 000 | 3 932 000 | 3 705 000 | 4 123 000 | 3 434 000 | 2 189 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 152 000 | 3 932 000 | 3 700 000 | 4 185 000 | 3 434 000 | 2 189 000 |
|
|
| Varekostnad | 224 000 | 232 000 | 238 000 | 191 000 | 196 000 | 147 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 594 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 1 839 000 | 1 283 000 | 1 183 000 | 1 615 000 | 1 342 000 | 601 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 063 000 | 1 515 000 | 1 421 000 | 2 400 000 | 16 538 000 | 748 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 089 000 | 2 417 000 | 2 279 000 | 1 785 000 | -13 104 000 | 1 441 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 281 000 | 1 298 000 | 1 169 000 | 1 187 000 | 1 754 000 | 475 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 281 000 | 1 298 000 | 1 169 000 | 1 187 000 | 1 754 000 | 475 000 |
|
|
| Netto finans | -1 281 000 | -1 298 000 | -1 169 000 | -1 187 000 | -1 754 000 | -475 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 808 000 | 1 120 000 | 1 110 000 | 597 000 | -14 858 000 | 966 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 178 000 | 239 000 | 236 000 | 123 000 | -205 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 630 000 | 881 000 | 873 000 | 475 000 | -14 653 000 | 966 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 630 000 | 881 000 | 873 000 | 475 000 | -14 653 000 | 966 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 966 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 630 000 | 881 000 | 873 000 | 475 000 | -14 653 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 90 194 000 | 90 194 000 | 90 194 000 | 90 194 000 | 89 811 000 | 104 718 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 90 194 000 | 90 194 000 | 90 194 000 | 90 194 000 | 89 811 000 | 104 718 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 500 000 | 2 500 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 500 000 | 2 500 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 90 194 000 | 90 194 000 | 90 194 000 | 90 194 000 | 92 311 000 | 107 218 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 594 000 | 594 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 594 000 | 594 000 |
|
|
| Kundefordringer | 31 000 | 53 000 | 56 000 | 82 000 | 8 000 | 64 000 |
|
|
| Andre fordringer | 733 000 | 966 000 | 930 000 | 526 000 | 15 459 000 | 106 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 764 000 | 1 019 000 | 985 000 | 607 000 | 15 467 000 | 170 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 535 000 | 74 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 764 000 | 1 019 000 | 985 000 | 607 000 | 16 596 000 | 838 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 90 958 000 | 91 213 000 | 91 180 000 | 90 802 000 | 108 906 000 | 108 056 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 11 030 000 | 11 030 000 | 11 030 000 | 11 030 000 | 11 030 000 | 11 030 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 13 443 000 | 13 443 000 | 13 443 000 | 13 443 000 | 13 443 000 | 11 030 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 859 000 | 2 229 000 | 1 348 000 | 475 000 | 0 | 2 344 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 859 000 | 2 229 000 | 1 348 000 | 475 000 | 0 | 2 344 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 16 302 000 | 15 672 000 | 14 791 000 | 13 918 000 | 13 443 000 | 13 374 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 29 000 | 37 000 | 49 000 | 65 000 | 73 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 29 000 | 37 000 | 49 000 | 65 000 | 73 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 73 557 000 | 74 133 000 | 75 056 000 | 75 948 000 | 94 531 000 | 84 969 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 73 586 000 | 74 170 000 | 75 105 000 | 76 013 000 | 94 604 000 | 84 969 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 68 414 000 | 69 516 000 | 70 604 000 | 71 677 000 | 73 000 000 | 73 000 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 98 000 | 106 000 | 35 000 | 138 000 | 407 000 | 1 354 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 972 000 | 1 265 000 | 1 248 000 | 733 000 | 453 000 | 8 360 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 070 000 | 1 371 000 | 1 283 000 | 871 000 | 860 000 | 9 714 000 |
|
|
| Sum gjeld | 74 656 000 | 75 541 000 | 76 388 000 | 76 884 000 | 95 464 000 | 94 683 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 90 958 000 | 91 213 000 | 91 180 000 | 90 802 000 | 108 906 000 | 108 056 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,3% | 2,7% | 2,5% | 1,8% | -12,1% | |||
| Resultat av driften i % | 50,3% | 61,5% | 61,6% | 42,7% | -381,6% | 65,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 4860,0% | -203,2% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 50,3% | 61,5% | 61,6% | 42,7% | -381,6% | 65,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,1% | 7,4% | 7,7% | 4,4% | -110,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,9% | 5,8% | 6,1% | 3,5% | -109,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 0,7 | 0,8 | 0,7 | 19,3 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,7 | 0,8 | 0,7 | 18,6 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,6 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,3 | 0,2 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 559,8 | 1091,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 17,9% | 17,2% | 16,2% | 15,3% | 12,3% | 12,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 392,6% | 398,6% | 399,8% | 332,6% | 391,5% | 611,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2649,2% | -1494,1% | ||||||
| Gjeldsgrad | 4,6 | 4,8 | 5,2 | 5,5 | 7,1 | 7,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,2% | 1,5% | 1,4% | 1,0% | 0,8% | 9,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 80,9% | 81,3% | 82,4% | 83,7% | 86,9% | 78,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
