Markedsgata Hjem og Fritid AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 346 000 | 5 999 000 | 6 106 000 | 5 656 000 | 6 019 000 | 5 761 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 29 000 | 23 000 | 0 | 10 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 375 000 | 6 022 000 | 6 106 000 | 5 666 000 | 6 019 000 | 5 761 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 449 000 | 4 369 000 | 4 292 000 | 4 376 000 | 4 600 000 | 4 196 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 601 000 | 663 000 | 630 000 | 594 000 | 564 000 | 515 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 19 000 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 680 000 | 622 000 | 794 000 | 664 000 | 641 000 | 444 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 749 000 | 5 654 000 | 5 716 000 | 5 637 000 | 5 808 000 | 5 160 000 |
|
|
| Driftsresultat | 626 000 | 368 000 | 390 000 | 29 000 | 211 000 | 601 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 10 000 | 5 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 10 000 | 5 000 | 2 000 | 0 | 5 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 40 000 | 49 000 | 22 000 | 13 000 | 18 000 | 23 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 48 000 | 60 000 | 34 000 | 13 000 | 18 000 | 23 000 |
|
|
| Netto finans | -38 000 | -55 000 | -32 000 | -13 000 | -13 000 | -15 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 589 000 | 314 000 | 358 000 | 16 000 | 197 000 | 585 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 130 000 | 69 000 | 79 000 | 4 000 | 44 000 | 129 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 459 000 | 245 000 | 279 000 | 12 000 | 154 000 | 456 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 459 000 | 245 000 | 279 000 | 12 000 | 154 000 | 456 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 459 000 | 245 000 | 279 000 | 12 000 | 154 000 | 456 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 7 000 | 7 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 7 000 | 7 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 261 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 261 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 261 000 | 7 000 | 7 000 | 24 000 | 27 000 | 30 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 377 000 | 3 594 000 | 3 591 000 | 2 895 000 | 2 081 000 | 1 674 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 377 000 | 3 594 000 | 3 591 000 | 2 895 000 | 2 081 000 | 1 674 000 |
|
|
| Kundefordringer | 54 000 | 96 000 | 141 000 | 251 000 | 111 000 | 79 000 |
|
|
| Andre fordringer | 562 000 | 288 000 | 132 000 | 67 000 | 257 000 | 429 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 616 000 | 385 000 | 273 000 | 318 000 | 368 000 | 507 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 330 000 | 48 000 | 136 000 | 879 000 | 705 000 | 572 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 323 000 | 4 026 000 | 4 000 000 | 4 091 000 | 3 154 000 | 2 754 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 584 000 | 4 033 000 | 4 007 000 | 4 115 000 | 3 181 000 | 2 784 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 943 000 | 1 484 000 | 1 239 000 | 960 000 | 948 000 | 794 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 943 000 | 1 484 000 | 1 239 000 | 960 000 | 948 000 | 794 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 393 000 | 1 934 000 | 1 689 000 | 1 410 000 | 1 398 000 | 1 244 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 574 000 | 342 000 | 601 000 | 389 000 | 418 000 | 557 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 576 000 | 342 000 | 601 000 | 389 000 | 418 000 | 557 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 274 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 369 000 | 1 383 000 | 1 475 000 | 2 140 000 | 1 178 000 | 600 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 121 000 | 69 000 | 61 000 | 4 000 | 44 000 | 129 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 33 000 | 160 000 | 101 000 | 103 000 | 75 000 | 164 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 92 000 | 145 000 | 80 000 | 70 000 | 69 000 | 90 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 615 000 | 1 757 000 | 1 717 000 | 2 317 000 | 1 366 000 | 983 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 191 000 | 2 099 000 | 2 318 000 | 2 706 000 | 1 784 000 | 1 540 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 584 000 | 4 033 000 | 4 007 000 | 4 115 000 | 3 181 000 | 2 784 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,8% | 9,3% | 9,7% | 0,8% | 7,2% | |||
| Resultat av driften i % | 9,8% | 6,1% | 6,4% | 0,5% | 3,5% | 10,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,6 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 29,9% | 27,2% | 29,7% | 22,6% | 23,6% | 27,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,0% | 6,2% | 6,4% | 0,5% | 3,6% | 10,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 27,2% | 17,3% | 23,1% | 1,1% | 14,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,2% | 13,5% | 18,0% | 0,9% | 11,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,6 | 9,1 | 9,7 | 9,5 | 10,7 | 11,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,7 | 2,3 | 2,3 | 1,8 | 2,3 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | 0,8 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,5 | 2,2 | 2,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 282,0 | 296,0 | 272,0 | 204,7 | 146,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,2% | 48,0% | 42,2% | 34,3% | 43,9% | 44,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 37,5% | 32,1% | 27,7% | 24,9% | 23,2% | 21,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,8% | 6,1% | 3,9% | 7,0% | 4,3% | 2,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 80,2% | 63,1% | 63,6% | 61,3% | 86,0% | 105,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,1 | 1,4 | 1,9 | 1,3 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 35,2% | 43,6% | 42,9% | 56,3% | 42,9% | 35,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 12,6% | 8,5% | 15,0% | 9,5% | 13,1% | 20,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
