Maritime Montering Poland Sp Z O.O. NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 20 082 000 | 16 938 000 | 15 808 000 | 31 943 000 | 43 367 000 | 46 180 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 50 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 20 082 000 | 16 938 000 | 15 808 000 | 31 943 000 | 43 373 000 | 46 230 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 1 909 000 | 1 387 000 | 454 000 | 1 976 000 | 9 399 000 | 15 246 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 19 411 000 | 15 920 000 | 14 614 000 | 26 797 000 | 33 408 000 | 38 112 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 169 000 | 120 000 | 49 000 | 72 000 | 90 000 | 58 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 769 000 | 1 635 000 | 1 364 000 | 2 297 000 | 767 000 | -4 597 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 23 258 000 | 19 062 000 | 16 481 000 | 31 142 000 | 43 664 000 | 48 819 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 176 000 | -2 124 000 | -673 000 | 801 000 | -291 000 | -2 589 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 591 000 | 207 000 | 30 000 | 2 000 | 2 000 | 18 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 591 000 | 207 000 | 30 000 | 2 000 | 2 000 | 18 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 591 000 | 207 000 | 30 000 | 2 000 | 2 000 | 18 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -2 585 000 | -1 917 000 | -643 000 | 803 000 | -289 000 | -2 571 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 121 000 | 36 000 | 92 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -2 585 000 | -1 917 000 | -643 000 | 682 000 | -325 000 | -2 663 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 585 000 | -1 917 000 | -643 000 | 682 000 | -325 000 | -2 663 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 663 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 585 000 | -1 917 000 | -643 000 | 682 000 | -325 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 69 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 69 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 69 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 3 569 000 | 3 696 000 | 4 319 000 | 6 463 000 | 6 235 000 | 13 542 000 |
|
|
| Andre fordringer | 586 000 | 29 000 | 14 000 | 33 000 | 33 000 | 40 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 155 000 | 3 725 000 | 4 333 000 | 6 496 000 | 6 269 000 | 13 582 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 20 038 000 | 9 230 000 | 2 140 000 | 5 404 000 | 2 322 000 | 4 130 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 24 193 000 | 12 954 000 | 6 473 000 | 11 900 000 | 8 591 000 | 17 712 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 24 193 000 | 12 954 000 | 6 473 000 | 11 900 000 | 8 591 000 | 17 781 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -21 208 000 | -18 622 000 | -16 705 000 | -16 062 000 | -16 769 000 | -16 444 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -21 208 000 | -18 622 000 | -16 705 000 | -16 062 000 | -16 769 000 | -16 444 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -21 208 000 | -18 622 000 | -16 705 000 | -16 062 000 | -16 769 000 | -16 444 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 10 000 | 0 | 203 000 | 0 | 408 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 121 000 | 36 000 | 92 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 761 000 | 4 363 000 | 1 557 000 | 2 439 000 | 3 097 000 | 6 359 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 36 087 000 | 24 119 000 | 17 912 000 | 23 153 000 | 16 296 000 | 20 163 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 6 553 000 | 3 085 000 | 3 710 000 | 2 046 000 | 5 931 000 | 7 203 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 45 401 000 | 31 577 000 | 23 179 000 | 27 962 000 | 25 360 000 | 34 225 000 |
|
|
| Sum gjeld | 45 401 000 | 31 577 000 | 23 179 000 | 27 962 000 | 25 360 000 | 34 225 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 24 193 000 | 12 954 000 | 6 473 000 | 11 900 000 | 8 591 000 | 17 781 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -13,9% | -19,7% | -7,0% | 7,8% | -2,2% | |||
| Resultat av driften i % | -15,8% | -12,5% | -4,3% | 2,5% | -0,7% | -5,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 1,7 | 1,7 | 3,1 | 3,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -12,9% | -11,3% | -4,1% | 2,5% | -0,7% | -5,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,0% | 10,9% | 3,9% | -4,9% | 1,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,0% | 10,9% | 3,9% | -4,2% | 2,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -87,7% | -143,8% | -258,1% | -135,0% | -195,2% | -92,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -105,6% | -109,9% | -105,7% | -50,3% | -38,7% | -35,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,1 | -1,7 | -1,4 | -1,7 | -1,5 | -2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 187,7% | 243,8% | 358,1% | 235,0% | 295,2% | 192,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
