Marine og Industrireparasjoner AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 967 000 | 4 468 000 | 3 373 000 | 1 870 000 | 924 000 | 1 399 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 967 000 | 4 468 000 | 3 373 000 | 1 870 000 | 924 000 | 1 399 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 292 000 | 1 941 000 | 1 573 000 | 814 000 | 303 000 | 595 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 555 000 | 1 453 000 | 977 000 | 671 000 | 391 000 | 552 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 142 000 | 48 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 660 000 | 789 000 | 468 000 | 345 000 | 321 000 | 353 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 649 000 | 4 231 000 | 3 018 000 | 1 831 000 | 1 015 000 | 1 500 000 |
|
|
| Driftsresultat | 318 000 | 237 000 | 355 000 | 39 000 | -91 000 | -101 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 219 000 | 35 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 219 000 | 41 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -219 000 | -41 000 | -1 000 | 0 | 0 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 99 000 | 196 000 | 354 000 | 39 000 | -91 000 | -102 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 22 000 | 37 000 | 0 | 0 | 40 000 | -23 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 77 000 | 160 000 | 354 000 | 39 000 | -130 000 | -80 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 77 000 | 160 000 | 354 000 | 39 000 | -130 000 | -80 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 77 000 | 160 000 | 354 000 | 39 000 | -130 000 | -80 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 403 000 | 3 545 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | -3 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 403 000 | 3 545 000 | -3 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 403 000 | 3 545 000 | -3 000 | 0 | 1 000 | 40 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 145 000 | 150 000 | 197 000 | 187 000 | 137 000 | 137 000 |
|
|
| Sum varelager | 145 000 | 150 000 | 197 000 | 187 000 | 137 000 | 137 000 |
|
|
| Kundefordringer | 396 000 | 451 000 | 263 000 | 127 000 | -27 000 | 121 000 |
|
|
| Andre fordringer | 28 000 | 36 000 | 32 000 | 20 000 | 20 000 | 23 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 424 000 | 486 000 | 294 000 | 147 000 | -7 000 | 145 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | -26 000 | 61 000 | 479 000 | 92 000 | 4 000 | 21 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 543 000 | 697 000 | 971 000 | 427 000 | 134 000 | 303 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 947 000 | 4 242 000 | 967 000 | 427 000 | 134 000 | 343 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 154 000 | 154 000 | 156 000 | 154 000 | 154 000 | 154 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 154 000 | 154 000 | 156 000 | 154 000 | 154 000 | 154 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 369 000 | 292 000 | 132 000 | -222 000 | -261 000 | -130 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 369 000 | 292 000 | 132 000 | -222 000 | -261 000 | -130 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 523 000 | 446 000 | 288 000 | -68 000 | -107 000 | 24 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 10 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 10 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 756 000 | 2 948 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 766 000 | 2 958 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 756 000 | 2 808 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 104 000 | 424 000 | 118 000 | 61 000 | 5 000 | 30 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 21 000 | 26 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 169 000 | 116 000 | 299 000 | 122 000 | 69 000 | 94 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 364 000 | 272 000 | 263 000 | 312 000 | 167 000 | 195 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 658 000 | 838 000 | 680 000 | 495 000 | 241 000 | 319 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 424 000 | 3 796 000 | 680 000 | 495 000 | 241 000 | 319 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 947 000 | 4 242 000 | 967 000 | 427 000 | 134 000 | 343 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,8% | 9,1% | 50,9% | 13,9% | -38,2% | |||
| Resultat av driften i % | 8,0% | 5,3% | 10,5% | 2,1% | -9,8% | -7,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,7 | 4,8 | 6,7 | 3,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 67,4% | 56,6% | 53,4% | 56,5% | 67,2% | 57,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,0% | 5,3% | 10,5% | 2,1% | -9,8% | -7,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 20,4% | 53,4% | 321,8% | -44,6% | 219,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,9% | 43,6% | 321,8% | -44,6% | 313,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,6 | 3,1 | 3,5 | 2,8 | 2,4 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,8 | 1,4 | 0,9 | 0,6 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,7 | 1,1 | 0,5 | 0,0 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,7 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,9 | 12,9 | 8,0 | 4,4 | 2,2 | 4,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 41,1 | 32,2 | 43,9 | 71,6 | 162,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 13,3% | 10,5% | 29,8% | -15,9% | -79,9% | 7,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,2% | 10,0% | 8,5% | -3,6% | -11,6% | 1,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -78,6% | -94,0% | 147,7% | -36,4% | -78,8% | -11,7% | ||
| Gjeldsgrad | 6,5 | 8,5 | 2,4 | -7,3 | -2,3 | 13,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,7% | 19,8% | 70,3% | 115,9% | 179,9% | 93,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 70,1% | 69,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 365 000 | 432 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
