Marigård Trebåtservice og Opplag AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 461 000 | 2 748 000 | 2 505 000 | 2 804 000 | 2 734 000 | 2 135 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 461 000 | 2 748 000 | 2 505 000 | 2 804 000 | 2 734 000 | 2 135 000 |
|
|
| Varekostnad | 156 000 | 199 000 | 282 000 | 411 000 | 209 000 | 112 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 274 000 | 1 084 000 | 1 188 000 | 1 363 000 | 1 166 000 | 992 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 26 000 | 0 | 0 | 15 000 | 20 000 | 23 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 495 000 | 1 191 000 | 1 227 000 | 1 072 000 | 1 091 000 | 910 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 951 000 | 2 474 000 | 2 697 000 | 2 861 000 | 2 486 000 | 2 037 000 |
|
|
| Driftsresultat | 510 000 | 274 000 | -192 000 | -57 000 | 248 000 | 98 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 2 000 | 3 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 2 000 | 3 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 50 000 | 5 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 50 000 | 5 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -49 000 | -3 000 | 0 | -1 000 | -1 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 460 000 | 271 000 | -192 000 | -58 000 | 248 000 | 98 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 99 000 | 7 000 | 0 | 0 | 54 000 | 22 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 362 000 | 264 000 | -192 000 | -58 000 | 193 000 | 76 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 362 000 | 264 000 | -192 000 | -58 000 | 193 000 | 76 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 362 000 | 264 000 | -192 000 | -58 000 | 193 000 | 76 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 43 000 | 64 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 337 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 337 000 | 0 | 0 | 0 | 43 000 | 64 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 340 000 | 340 000 | 325 000 | 347 000 | 226 000 | 232 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 340 000 | 340 000 | 325 000 | 347 000 | 226 000 | 232 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 676 000 | 340 000 | 325 000 | 347 000 | 270 000 | 296 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 224 000 | 80 000 | 91 000 | 55 000 | 71 000 | 81 000 |
|
|
| Sum varelager | 224 000 | 80 000 | 91 000 | 55 000 | 71 000 | 81 000 |
|
|
| Kundefordringer | 351 000 | 286 000 | 119 000 | 70 000 | 40 000 | 147 000 |
|
|
| Andre fordringer | 45 000 | 50 000 | 9 000 | 38 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 395 000 | 336 000 | 128 000 | 108 000 | 46 000 | 153 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 249 000 | 358 000 | 417 000 | 782 000 | 729 000 | 330 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 869 000 | 773 000 | 636 000 | 945 000 | 846 000 | 565 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 545 000 | 1 113 000 | 961 000 | 1 292 000 | 1 116 000 | 860 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 097 000 | 735 000 | 471 000 | 663 000 | 721 000 | 528 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 097 000 | 735 000 | 471 000 | 663 000 | 721 000 | 528 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 127 000 | 765 000 | 501 000 | 693 000 | 751 000 | 558 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 61 000 | 71 000 | 126 000 | 294 000 | 24 000 | 22 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 88 000 | 7 000 | 0 | 0 | 56 000 | 22 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 68 000 | 112 000 | 117 000 | 78 000 | 71 000 | 155 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 190 000 | 158 000 | 217 000 | 227 000 | 214 000 | 102 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 407 000 | 348 000 | 460 000 | 599 000 | 365 000 | 301 000 |
|
|
| Sum gjeld | 418 000 | 348 000 | 460 000 | 599 000 | 365 000 | 303 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 545 000 | 1 113 000 | 961 000 | 1 292 000 | 1 116 000 | 860 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 38,4% | 26,6% | -16,8% | -4,7% | 25,2% | |||
| Resultat av driften i % | 14,7% | 10,0% | -7,7% | -2,0% | 9,1% | 4,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,6 | 2,6 | 2,2 | 2,3 | 2,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 95,5% | 92,8% | 88,7% | 85,3% | 92,4% | 94,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14,8% | 10,0% | -7,5% | -2,0% | 9,1% | 4,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 48,6% | 42,8% | -32,2% | -8,0% | 37,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 38,3% | 41,7% | -32,2% | -8,0% | 29,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,5 | 2,1 | 2,1 | 2,3 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 2,2 | 1,4 | 1,6 | 2,3 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 2,0 | 1,2 | 1,5 | 2,1 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 1,0 | 0,9 | 1,3 | 2,0 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,7 | 2,5 | 3,1 | 7,5 | 2,9 | 1,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 350,8 | 154,7 | 93,2 | 55,2 | 130,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 72,9% | 68,7% | 52,1% | 53,6% | 67,3% | 64,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 32,6% | 27,8% | 20,0% | 24,7% | 27,5% | 26,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 38,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 151,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,4% | 0,6% | 0,5% | 0,4% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 206,3% | 531,3% | 193,4% | 629,1% | 677,5% | 325,9% | ||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,9 | 0,9 | 0,5 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 26,3% | 31,3% | 47,9% | 46,4% | 32,7% | 35,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 524 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
