Marguerite Skin Tonic AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 087 000 | 8 501 000 | 8 088 000 | 8 521 000 | 7 571 000 | 6 112 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 20 000 | 0 | 0 | 20 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 106 000 | 8 501 000 | 8 088 000 | 8 541 000 | 7 577 000 | 6 112 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 933 000 | 4 820 000 | 4 814 000 | 4 816 000 | 4 223 000 | 3 484 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 137 000 | 2 307 000 | 1 972 000 | 1 753 000 | 1 513 000 | 1 429 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 38 000 | 38 000 | 25 000 | 12 000 | 10 000 | 218 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 946 000 | 960 000 | 883 000 | 837 000 | 743 000 | 691 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 054 000 | 8 125 000 | 7 694 000 | 7 418 000 | 6 489 000 | 5 822 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 052 000 | 376 000 | 394 000 | 1 123 000 | 1 088 000 | 290 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | -2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | -2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 25 000 | 17 000 | 16 000 | 15 000 | 23 000 | 48 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 30 000 | 17 000 | 17 000 | 15 000 | 25 000 | 52 000 |
|
|
| Netto finans | -32 000 | -17 000 | -17 000 | -15 000 | -25 000 | -52 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 019 000 | 359 000 | 377 000 | 1 107 000 | 1 063 000 | 239 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 227 000 | 80 000 | 77 000 | 241 000 | 197 000 | 115 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 793 000 | 280 000 | 299 000 | 866 000 | 866 000 | 124 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 793 000 | 280 000 | 299 000 | 866 000 | 866 000 | 124 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 270 000 | 200 000 | 200 000 | 300 000 | 515 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 523 000 | 80 000 | 99 000 | 66 000 | 351 000 | 124 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 82 000 | 120 000 | 115 000 | 29 000 | 41 000 | 25 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 82 000 | 120 000 | 115 000 | 29 000 | 41 000 | 25 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 82 000 | 120 000 | 115 000 | 29 000 | 41 000 | 25 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 279 000 | 1 979 000 | 1 690 000 | 1 582 000 | 1 391 000 | 1 372 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 279 000 | 1 979 000 | 1 690 000 | 1 582 000 | 1 391 000 | 1 372 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 59 000 | 6 000 | 55 000 | 5 000 | 24 000 | 3 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 59 000 | 6 000 | 55 000 | 5 000 | 24 000 | 3 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 565 000 | 585 000 | 862 000 | 900 000 | 1 117 000 | 321 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 903 000 | 2 570 000 | 2 608 000 | 2 488 000 | 2 532 000 | 1 697 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 985 000 | 2 690 000 | 2 722 000 | 2 517 000 | 2 573 000 | 1 722 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 223 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 328 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 441 000 | 918 000 | 838 000 | 739 000 | 672 000 | 98 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 441 000 | 918 000 | 838 000 | 739 000 | 672 000 | 98 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 545 000 | 1 022 000 | 942 000 | 843 000 | 776 000 | 426 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 35 000 | 139 000 | 243 000 | 348 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 35 000 | 139 000 | 243 000 | 348 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 35 000 | 139 000 | 243 000 | 348 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 237 000 | 454 000 | 594 000 | 226 000 | 205 000 | 308 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 227 000 | 80 000 | 77 000 | 241 000 | 197 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 571 000 | 643 000 | 572 000 | 517 000 | 424 000 | 395 000 |
|
|
| Utbytte | 120 000 | 200 000 | 200 000 | 300 000 | 515 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 285 000 | 291 000 | 302 000 | 251 000 | 212 000 | 245 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 440 000 | 1 668 000 | 1 745 000 | 1 535 000 | 1 553 000 | 948 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 440 000 | 1 668 000 | 1 780 000 | 1 674 000 | 1 796 000 | 1 296 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 985 000 | 2 690 000 | 2 722 000 | 2 517 000 | 2 573 000 | 1 722 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 37,0% | 13,9% | 15,0% | 44,1% | 50,7% | |||
| Resultat av driften i % | 11,6% | 4,4% | 4,9% | 13,1% | 14,4% | 4,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,2 | 3,1 | 3,1 | 3,4 | 3,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 45,7% | 43,3% | 40,5% | 43,5% | 44,2% | 43,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,5% | 4,4% | 4,9% | 13,1% | 14,4% | 4,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 79,4% | 36,6% | 42,2% | 136,8% | 176,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 61,8% | 28,5% | 33,5% | 107,0% | 144,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,3 | 3,7 | 4,1 | 4,9 | 5,0 | 4,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 1,5 | 1,5 | 1,6 | 1,6 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,2 | 2,4 | 2,8 | 3,0 | 3,0 | 2,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 155,4 | 137,0 | 122,3 | 111,1 | 117,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 51,8% | 38,0% | 34,6% | 33,5% | 30,2% | 24,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,0% | 12,0% | 11,6% | 9,9% | 10,2% | 7,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 50,9% | 12,0% | 7,4% | 3,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 64,2% | 45,6% | 51,0% | 60,2% | 70,3% | 54,6% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,6 | 1,9 | 2,0 | 2,3 | 3,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 48,2% | 62,0% | 64,1% | 61,0% | 60,4% | 55,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 1,3% | 5,5% | 9,4% | 20,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 565 000 | 563 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
