Margrethe Jørgensens veg 1 E AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 603 000 | 1 558 000 | 1 504 000 | 1 460 000 | 1 452 000 | 1 435 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 603 000 | 1 558 000 | 1 504 000 | 1 460 000 | 1 452 000 | 1 435 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 920 000 | 763 000 | 585 000 | 485 000 | 478 000 | 471 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 100 000 | 943 000 | 765 000 | 665 000 | 658 000 | 651 000 |
|
|
| Driftsresultat | 503 000 | 615 000 | 739 000 | 795 000 | 794 000 | 784 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 118 000 | 107 000 | 49 000 | 18 000 | 18 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 21 000 | 15 000 | 8 000 | 3 000 | 4 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 139 000 | 122 000 | 57 000 | 21 000 | 22 000 | 33 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 139 000 | 122 000 | 57 000 | 21 000 | 22 000 | 33 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 642 000 | 737 000 | 796 000 | 816 000 | 816 000 | 818 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 141 000 | 162 000 | 175 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 501 000 | 575 000 | 621 000 | 637 000 | 637 000 | 638 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 501 000 | 575 000 | 621 000 | 637 000 | 637 000 | 638 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 526 000 | 593 000 | 630 000 | 638 000 | 628 000 | 619 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -25 000 | -18 000 | -10 000 | -1 000 | 9 000 | 19 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 589 000 | 5 769 000 | 5 949 000 | 6 129 000 | 6 309 000 | 6 489 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 5 589 000 | 5 769 000 | 5 949 000 | 6 129 000 | 6 309 000 | 6 489 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 1 993 000 | 2 235 000 | 1 736 000 | 1 805 000 | 1 692 000 | 1 466 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 993 000 | 2 235 000 | 1 736 000 | 1 805 000 | 1 692 000 | 1 466 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 7 582 000 | 8 004 000 | 7 685 000 | 7 934 000 | 8 001 000 | 7 955 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 19 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 118 000 | 20 000 | 37 000 | 17 000 | 16 000 | 16 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 118 000 | 39 000 | 37 000 | 17 000 | 16 000 | 16 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 689 000 | 0 | 473 000 | 169 000 | 92 000 | 114 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 807 000 | 39 000 | 511 000 | 186 000 | 108 000 | 130 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 388 000 | 8 043 000 | 8 196 000 | 8 120 000 | 8 109 000 | 8 086 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 3 600 000 | 3 600 000 | 3 600 000 | 3 600 000 | 3 600 000 | 3 600 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 4 100 000 | 4 100 000 | 4 100 000 | 4 100 000 | 4 100 000 | 4 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 862 000 | 2 887 000 | 2 905 000 | 2 915 000 | 2 916 000 | 2 907 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 862 000 | 2 887 000 | 2 905 000 | 2 915 000 | 2 916 000 | 2 907 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 962 000 | 6 987 000 | 7 005 000 | 7 015 000 | 7 016 000 | 7 007 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 253 000 | 260 000 | 265 000 | 268 000 | 268 000 | 266 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 253 000 | 260 000 | 265 000 | 268 000 | 268 000 | 266 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 253 000 | 260 000 | 265 000 | 268 000 | 268 000 | 266 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 459 000 | 0 | 98 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 694 000 | 795 000 | 828 000 | 838 000 | 825 000 | 813 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 173 000 | 795 000 | 926 000 | 838 000 | 825 000 | 813 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 426 000 | 1 055 000 | 1 191 000 | 1 106 000 | 1 093 000 | 1 079 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 388 000 | 8 043 000 | 8 196 000 | 8 120 000 | 8 109 000 | 8 086 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,8% | 9,1% | 9,8% | 10,1% | 10,1% | |||
| Resultat av driften i % | 31,4% | 39,5% | 49,1% | 54,5% | 54,7% | 54,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 40,0% | 47,3% | 52,9% | 55,9% | 56,2% | 56,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,2% | 10,5% | 11,4% | 11,6% | 11,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,2% | 8,2% | 8,9% | 9,1% | 9,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 0,0 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,0 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 83,0% | 86,9% | 85,5% | 86,4% | 86,5% | 86,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 434,3% | 448,5% | 465,8% | 480,5% | 483,2% | 488,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,6% | 4,1% | 4,5% | 4,1% | 4,1% | 4,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,0% | 9,9% | 11,3% | 10,3% | 10,2% | 10,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 3,0% | 3,2% | 3,2% | 3,3% | 3,3% | 3,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
