Margarinfabrikken Norena AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 429 000 | 2 408 000 | 2 347 000 | 2 062 000 | 2 030 000 | 1 179 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 429 000 | 2 408 000 | 2 347 000 | 2 062 000 | 2 030 000 | 1 179 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 556 000 | 887 000 | 1 013 000 | 1 055 000 | 967 000 | 335 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 60 000 | 60 000 | 34 000 | 9 000 | 9 000 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 754 000 | 1 204 000 | 891 000 | 985 000 | 917 000 | 1 101 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 370 000 | 2 151 000 | 1 938 000 | 2 049 000 | 1 893 000 | 1 445 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 059 000 | 257 000 | 409 000 | 13 000 | 137 000 | -266 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 38 000 | 11 000 | 14 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 39 000 | 6 000 | 5 000 | 0 | 28 000 | 13 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 90 000 | 267 000 | 16 000 | 130 000 | 28 000 | 245 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 24 000 | 0 | 38 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 90 000 | 267 000 | -8 000 | 130 000 | -10 000 | 245 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 149 000 | 523 000 | 401 000 | 143 000 | 127 000 | -20 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 234 000 | 74 000 | 101 000 | 8 000 | 23 000 | -46 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 916 000 | 449 000 | 300 000 | 135 000 | 104 000 | 26 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 916 000 | 449 000 | 300 000 | 135 000 | 104 000 | 26 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 916 000 | 449 000 | 300 000 | 135 000 | 104 000 | 26 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 58 000 | 159 000 | 167 000 | 190 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 58 000 | 159 000 | 167 000 | 190 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 706 000 | 715 000 | 724 000 | 732 000 | 741 000 | 750 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 893 000 | 944 000 | 995 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 599 000 | 1 659 000 | 1 719 000 | 732 000 | 741 000 | 750 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 599 000 | 1 659 000 | 1 777 000 | 891 000 | 909 000 | 940 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 53 000 | 40 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 000 | 62 000 | 16 000 | 34 000 | 56 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 000 | 62 000 | 16 000 | 34 000 | 108 000 | 40 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 1 011 000 | 964 000 | 741 000 | 765 000 | 649 000 | 686 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 1 011 000 | 964 000 | 741 000 | 765 000 | 649 000 | 686 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 155 000 | 41 000 | 246 000 | 301 000 | 223 000 | 47 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 167 000 | 1 067 000 | 1 003 000 | 1 101 000 | 980 000 | 773 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 766 000 | 2 726 000 | 2 780 000 | 1 992 000 | 1 889 000 | 1 714 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 34 000 | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 700 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 34 000 | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 700 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 663 000 | 747 000 | 298 000 | -2 000 | -137 000 | -241 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 663 000 | 747 000 | 298 000 | -2 000 | -137 000 | -241 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 697 000 | 2 447 000 | 1 998 000 | 1 698 000 | 1 563 000 | 1 459 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 54 000 | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 54 000 | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 71 000 | 0 | 78 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 125 000 | 15 000 | 78 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 63 000 | 54 000 | 13 000 | 21 000 | 76 000 | 38 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 195 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 251 000 | 63 000 | 212 000 | 131 000 | 250 000 | 131 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 436 000 | 147 000 | 479 000 | 141 000 | 0 | 85 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 945 000 | 264 000 | 704 000 | 293 000 | 326 000 | 254 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 070 000 | 279 000 | 782 000 | 294 000 | 326 000 | 254 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 766 000 | 2 726 000 | 2 780 000 | 1 992 000 | 1 889 000 | 1 714 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 41,8% | 19,0% | 17,8% | 7,4% | 9,2% | |||
| Resultat av driften i % | 43,6% | 10,7% | 17,4% | 0,6% | 6,7% | -22,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,9 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 47,3% | 21,8% | 18,1% | 6,9% | 8,1% | -1,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 55,5% | 23,5% | 21,7% | 8,8% | 8,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 44,2% | 20,2% | 16,2% | 8,3% | 6,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,4 | 2,7 | 2,3 | 2,0 | 2,1 | 3,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 4,0 | 1,4 | 3,8 | 3,0 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 4,0 | 1,4 | 3,8 | 3,0 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 1,0 | 0,7 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 61,4% | 89,8% | 71,9% | 85,2% | 82,7% | 85,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 69,9% | 101,6% | 85,1% | 82,3% | 77,0% | 123,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 8,6% | 18,6% | 10,0% | 294,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,7% | 0,9% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,1 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 34,2% | 9,7% | 25,3% | 14,7% | 17,3% | 14,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 4,5% | 0,6% | 2,8% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
