Mantinia Fritidsboliger AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 434 000 | 5 937 000 | 12 277 000 | 6 634 000 | 10 262 000 | 2 558 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 434 000 | 5 937 000 | 12 277 000 | 6 634 000 | 10 262 000 | 2 558 000 |
|
|
| Varekostnad | 530 000 | 4 645 000 | 10 855 000 | 5 681 000 | 9 083 000 | 1 395 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 99 000 | 101 000 | 80 000 | 77 000 | 43 000 | 48 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 629 000 | 4 746 000 | 10 935 000 | 5 758 000 | 9 126 000 | 1 443 000 |
|
|
| Driftsresultat | -195 000 | 1 191 000 | 1 342 000 | 876 000 | 1 136 000 | 1 115 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 17 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 17 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 7 000 | 0 | 183 000 | 406 000 | 308 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 7 000 | 0 | 183 000 | 406 000 | 308 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | 10 000 | 1 000 | -183 000 | -405 000 | -307 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -195 000 | 1 201 000 | 1 343 000 | 693 000 | 731 000 | 808 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -41 000 | 266 000 | 295 000 | 152 000 | 161 000 | 178 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -154 000 | 935 000 | 1 048 000 | 540 000 | 570 000 | 630 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -154 000 | 935 000 | 1 048 000 | 540 000 | 570 000 | 630 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 900 000 | 1 000 000 | 950 000 | 500 000 | 600 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -154 000 | 35 000 | 48 000 | -410 000 | 70 000 | 30 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 6 095 000 | 1 000 000 | 3 283 000 | 1 805 000 | 1 805 000 | 9 522 000 |
|
|
| Sum varelager | 6 095 000 | 1 000 000 | 3 283 000 | 1 805 000 | 1 805 000 | 9 522 000 |
|
|
| Kundefordringer | 48 000 | 272 000 | 5 218 000 | 1 384 000 | 640 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 2 428 000 | 1 409 000 | 828 000 | 9 690 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 48 000 | 2 700 000 | 6 628 000 | 2 212 000 | 10 331 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 386 000 | 384 000 | 903 000 | 3 423 000 | 530 000 | 2 683 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 529 000 | 4 084 000 | 10 814 000 | 7 440 000 | 12 666 000 | 12 204 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 529 000 | 4 084 000 | 10 814 000 | 7 440 000 | 12 666 000 | 12 204 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 46 000 | 56 000 | 56 000 | 56 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 213 000 | 213 000 | 178 000 | 130 000 | 130 000 | 60 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 213 000 | 213 000 | 178 000 | 130 000 | 130 000 | 60 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 259 000 | 269 000 | 233 000 | 185 000 | 160 000 | 90 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 275 000 | 0 | 178 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 275 000 | 0 | 178 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 710 000 | 8 210 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 275 000 | 0 | 178 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 710 000 | 8 210 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 647 000 | 25 000 | 702 000 | 722 000 | 344 000 | 82 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 266 000 | 570 000 | 0 | 338 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 900 000 | 1 000 000 | 950 000 | 500 000 | 600 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 5 534 000 | 2 625 000 | 7 147 000 | 4 579 000 | 3 714 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 89 000 | 0 | 1 161 000 | 728 000 | 900 000 | 3 045 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 270 000 | 3 816 000 | 10 580 000 | 6 979 000 | 12 506 000 | 11 937 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 270 000 | 3 816 000 | 10 580 000 | 7 254 000 | 12 506 000 | 12 115 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 529 000 | 4 084 000 | 10 814 000 | 7 440 000 | 12 666 000 | 12 204 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -3,7% | 16,2% | 14,7% | 8,7% | 9,1% | |||
| Resultat av driften i % | -44,9% | 20,1% | 10,9% | 13,2% | 11,1% | 43,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,8 | 1,3 | 0,7 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -22,1% | 21,8% | 11,6% | 14,4% | 11,5% | 45,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | -44,7% | 20,3% | 10,9% | 13,2% | 11,1% | 43,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -73,9% | 478,5% | 642,6% | 401,7% | 584,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -58,3% | 372,5% | 501,4% | 313,0% | 456,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,8 | 0,7 | 0,8 | 0,9 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,5 | 0,0 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,1 | 4,6 | 3,3 | 3,1 | 5,0 | 0,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 2409,6 | 166,0 | 84,4 | 114,4 | 224,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 4,0% | 6,6% | 2,2% | 2,5% | 1,3% | 0,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 59,7% | 4,5% | 1,9% | 2,8% | 1,6% | 3,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 26,4% | 0,0% | 68,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 4,2% | 26,9% | 7,1% | 25,5% | 8,9% | 2,8% | ||
| Gjeldsgrad | 24,2 | 14,2 | 45,4 | 39,2 | 78,2 | 134,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 96,0% | 93,4% | 97,8% | 93,8% | 98,7% | 97,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 3,7% | 0,0% | 1,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
