Malleus Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 74 457 000 | 100 560 000 | 96 768 000 | 93 519 000 | 74 417 000 | 67 023 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 17 531 000 | 11 004 000 | 15 499 000 | 21 068 000 | 25 018 000 | 27 366 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 91 988 000 | 111 564 000 | 112 267 000 | 114 587 000 | 99 435 000 | 94 389 000 |
|
|
| Varekostnad | 44 855 000 | 66 021 000 | 72 240 000 | 65 835 000 | 53 224 000 | 49 477 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 11 654 000 | 10 866 000 | 10 503 000 | 8 678 000 | 7 734 000 | 6 477 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 635 000 | 6 905 000 | 6 012 000 | 4 192 000 | 5 068 000 | 3 097 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 9 787 000 | 6 097 000 | 6 911 000 | 9 719 000 | 13 504 000 | 17 825 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 72 931 000 | 89 889 000 | 95 666 000 | 88 424 000 | 79 530 000 | 76 876 000 |
|
|
| Driftsresultat | 19 057 000 | 21 675 000 | 16 601 000 | 26 163 000 | 19 905 000 | 17 513 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 124 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 51 246 000 | 534 000 | 358 000 | 492 000 | 217 000 | 246 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 51 246 000 | 658 000 | 358 000 | 492 000 | 217 000 | 246 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 885 000 | 2 574 000 | 1 944 000 | 1 125 000 | 1 737 000 | 898 000 |
|
|
| Netto finans | 49 361 000 | -1 916 000 | -1 586 000 | -633 000 | -1 520 000 | -652 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 68 418 000 | 19 759 000 | 15 015 000 | 25 530 000 | 18 385 000 | 16 861 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 067 000 | 4 323 000 | 3 305 000 | 5 832 000 | 4 382 000 | 4 174 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 64 351 000 | 15 436 000 | 11 710 000 | 19 698 000 | 14 003 000 | 12 687 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 64 351 000 | 15 436 000 | 11 710 000 | 19 698 000 | 14 003 000 | 12 687 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 64 351 000 | 15 436 000 | 11 710 000 | 19 698 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 168 644 000 | 68 149 000 | 44 176 000 | 26 282 000 | 27 253 000 | 26 872 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 850 000 | 10 524 000 | 10 390 000 | 10 234 000 | 10 850 000 | 9 155 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 2 310 000 | 3 618 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 149 000 | 1 217 000 | 427 000 | 508 000 | 1 748 000 | 3 424 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 169 643 000 | 82 200 000 | 58 611 000 | 37 024 000 | 39 851 000 | 39 451 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 826 000 | 609 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 4 577 000 | 4 576 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 6 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 086 000 | 293 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 403 000 | 5 185 000 | 0 | 6 000 000 | 6 086 000 | 293 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 175 046 000 | 87 385 000 | 58 611 000 | 43 024 000 | 45 937 000 | 39 744 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 37 688 000 | 38 401 000 | 25 395 000 | 21 340 000 | 17 994 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 37 688 000 | 38 401 000 | 25 395 000 | 21 340 000 | 17 994 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 610 000 | 13 083 000 | 17 124 000 | 13 051 000 | 14 385 000 | 12 209 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 000 | 519 000 | 499 000 | 442 000 | 943 000 | 3 158 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 618 000 | 13 602 000 | 17 623 000 | 13 493 000 | 15 328 000 | 15 367 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 58 281 000 | 18 390 000 | 13 415 000 | 22 424 000 | 12 329 000 | 13 247 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 60 899 000 | 69 680 000 | 69 439 000 | 61 312 000 | 48 997 000 | 46 608 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 235 945 000 | 157 065 000 | 128 050 000 | 104 336 000 | 94 934 000 | 86 352 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 927 000 | 2 927 000 | 2 927 000 | 2 927 000 | 2 927 000 | 2 927 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 3 227 000 | 3 227 000 | 3 227 000 | 3 227 000 | 3 227 000 | 3 227 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 36 454 000 | 72 100 000 | 56 664 000 | 50 779 000 | 37 081 000 | 29 078 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 36 454 000 | 72 100 000 | 56 664 000 | 50 779 000 | 37 081 000 | 29 078 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 39 681 000 | 75 327 000 | 59 891 000 | 54 006 000 | 40 308 000 | 32 305 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 16 745 000 | 2 116 000 | 563 000 | 920 000 | 878 000 | 965 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 16 745 000 | 2 116 000 | 563 000 | 920 000 | 878 000 | 965 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 710 000 | 2 038 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 93 131 000 | 56 273 000 | 36 009 000 | 26 095 000 | 27 350 000 | 25 054 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 109 876 000 | 58 389 000 | 36 572 000 | 27 015 000 | 28 228 000 | 26 019 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 93 036 000 | 54 035 000 | 32 709 000 | 26 095 000 | 28 060 000 | 27 092 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 039 000 | 8 603 000 | 12 311 000 | 5 150 000 | 6 253 000 | 11 614 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 360 000 | 4 297 000 | 3 751 000 | 5 790 000 | 4 469 000 | 3 678 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 239 000 | 4 934 000 | 4 585 000 | 4 542 000 | 3 992 000 | 1 138 000 |
|
|
| Utbytte | 80 000 000 | 0 | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 751 000 | 5 515 000 | 4 941 000 | 1 833 000 | 4 974 000 | 3 560 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 86 389 000 | 23 349 000 | 31 588 000 | 23 315 000 | 26 398 000 | 28 028 000 |
|
|
| Sum gjeld | 196 265 000 | 81 738 000 | 68 160 000 | 50 330 000 | 54 626 000 | 54 047 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 235 946 000 | 157 065 000 | 128 051 000 | 104 336 000 | 94 934 000 | 86 352 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 35,8% | 15,7% | 14,6% | 26,8% | 22,2% | |||
| Resultat av driften i % | 20,7% | 19,4% | 14,8% | 22,8% | 20,0% | 18,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,8 | 1,0 | 1,2 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 39,8% | 34,3% | 25,3% | 29,6% | 28,5% | 26,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 76,4% | 20,0% | 15,1% | 23,3% | 20,2% | 18,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 119,0% | 29,2% | 26,4% | 54,1% | 50,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 111,9% | 22,8% | 20,6% | 41,8% | 38,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,9 | 10,3 | 10,7 | 13,2 | 12,9 | 14,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 3,0 | 2,2 | 2,6 | 1,9 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 1,4 | 1,0 | 1,5 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,8 | 0,4 | 1,0 | 0,5 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,8 | 1,9 | 2,6 | 2,5 | 2,7 | |||
| Lagertid i antall dager | 151,2 | 207,4 | 159,0 | 127,8 | 133,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 16,8% | 48,0% | 46,8% | 51,8% | 42,5% | 37,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 43,1% | 67,5% | 53,3% | 47,1% | 40,5% | 34,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 1,4% | 1,9% | 1,9% | 1,9% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 0,7% | 0,6% | 0,5% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 122,9% | 98,6% | 149,6% | 105,9% | 103,3% | |||
| Gjeldsgrad | 4,9 | 1,1 | 1,1 | 0,9 | 1,4 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 36,6% | 14,9% | 24,7% | 22,3% | 27,8% | 32,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 46,6% | 37,2% | 28,6% | 25,9% | 29,7% | 30,1% | ||
| Lederlønninger | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 320 000 | 1 473 000 | 1 272 000 | 0 | 1 090 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
