Malermester Kjellsen & Tufte AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 51 426 000 | 54 577 000 | 64 088 000 | 54 707 000 | 60 264 000 | 49 849 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 405 000 | 1 910 000 | 0 | 80 000 | 167 000 | 79 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 52 831 000 | 56 487 000 | 64 088 000 | 54 788 000 | 60 431 000 | 49 928 000 |
|
|
| Varekostnad | 15 390 000 | 16 980 000 | 19 897 000 | 14 775 000 | 18 969 000 | 13 065 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 26 075 000 | 28 761 000 | 29 215 000 | 28 050 000 | 28 464 000 | 24 982 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 212 000 | 1 228 000 | 1 087 000 | 1 090 000 | 280 000 | 269 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 288 000 | 6 251 000 | 4 092 000 | 4 939 000 | 5 462 000 | 4 592 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 47 965 000 | 53 220 000 | 54 291 000 | 48 854 000 | 53 175 000 | 42 908 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 866 000 | 3 267 000 | 9 797 000 | 5 934 000 | 7 256 000 | 7 020 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 350 000 | 144 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 5 000 | 15 000 | 20 000 | 43 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 299 000 | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 6 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 299 000 | 350 000 | 149 000 | 15 000 | 34 000 | 49 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 117 000 | 65 000 | 104 000 | 18 000 | 32 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 120 000 | 117 000 | 65 000 | 114 000 | 18 000 | 32 000 |
|
|
| Netto finans | 179 000 | 233 000 | 84 000 | -99 000 | 16 000 | 17 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 045 000 | 3 500 000 | 9 880 000 | 5 836 000 | 7 272 000 | 7 037 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 114 000 | 770 000 | 2 173 000 | 1 289 000 | 1 597 000 | 1 548 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 931 000 | 2 730 000 | 7 707 000 | 4 547 000 | 5 675 000 | 5 489 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 931 000 | 2 730 000 | 7 707 000 | 4 547 000 | 5 675 000 | 5 489 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 500 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 1 750 000 | 9 764 000 | 4 888 000 | 7 097 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 181 000 | -7 034 000 | 2 818 000 | -2 550 000 | 5 675 000 | 989 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 144 000 | 764 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 144 000 | 764 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 2 264 000 | 459 000 | 456 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 389 000 | 2 752 000 | 1 949 000 | 364 000 | 425 000 | 356 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 389 000 | 2 752 000 | 1 949 000 | 2 628 000 | 884 000 | 811 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 68 000 | 61 000 | 90 000 | 66 000 | 331 000 | 176 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 68 000 | 61 000 | 90 000 | 66 000 | 341 000 | 186 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 600 000 | 3 576 000 | 2 040 000 | 2 694 000 | 1 225 000 | 997 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 380 000 | 400 000 | 564 000 | 318 000 | 413 000 | 291 000 |
|
|
| Sum varelager | 380 000 | 400 000 | 564 000 | 318 000 | 413 000 | 291 000 |
|
|
| Kundefordringer | 7 699 000 | 8 077 000 | 12 416 000 | 10 141 000 | 12 884 000 | 7 923 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 618 000 | 2 866 000 | 3 112 000 | 1 344 000 | 1 530 000 | 1 421 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 2 808 000 | 8 279 000 | 10 460 000 | 9 992 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 12 125 000 | 19 221 000 | 25 988 000 | 21 476 000 | 14 414 000 | 9 344 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 772 000 | 732 000 | 897 000 | 2 862 000 | 1 842 000 | 4 295 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 13 277 000 | 20 353 000 | 27 448 000 | 24 655 000 | 16 670 000 | 13 930 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 877 000 | 23 930 000 | 29 488 000 | 27 349 000 | 17 895 000 | 14 927 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 678 000 | 678 000 | 678 000 | 678 000 | 678 000 | 678 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 678 000 | 678 000 | 678 000 | 678 000 | 678 000 | 678 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 270 000 | 89 000 | 7 123 000 | 4 305 000 | 6 855 000 | 1 180 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 270 000 | 89 000 | 7 123 000 | 4 305 000 | 6 855 000 | 1 180 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 949 000 | 767 000 | 7 802 000 | 4 983 000 | 7 533 000 | 1 858 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 1 220 000 | 426 000 | 1 161 000 | 361 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 2 090 000 | 2 316 000 | 1 953 000 | 2 081 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 090 000 | 2 316 000 | 3 173 000 | 2 507 000 | 1 161 000 | 361 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 2 090 000 | 2 316 000 | 3 173 000 | 2 507 000 | 1 161 000 | 361 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 2 891 000 | 2 418 000 | 5 296 000 | 2 894 000 | 2 145 000 | 1 754 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 22 000 | 797 000 | 1 145 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 620 000 | 3 003 000 | 3 585 000 | 3 534 000 | 3 189 000 | 2 996 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 500 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 2 493 000 | 12 527 000 | 6 339 000 | 9 099 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 834 000 | 2 898 000 | 3 293 000 | 4 310 000 | 3 070 000 | 2 314 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 10 838 000 | 20 846 000 | 18 513 000 | 19 859 000 | 9 201 000 | 12 709 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 928 000 | 23 162 000 | 21 686 000 | 22 366 000 | 10 362 000 | 13 070 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 877 000 | 23 930 000 | 29 488 000 | 27 349 000 | 17 895 000 | 14 927 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 26,0% | 13,5% | 35,0% | 26,3% | 44,4% | |||
| Resultat av driften i % | 9,2% | 5,8% | 15,3% | 10,8% | 12,0% | 14,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,7 | 2,1 | 2,3 | 2,4 | 3,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 70,1% | 68,9% | 69,0% | 73,0% | 68,5% | 73,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,8% | 6,4% | 15,5% | 10,9% | 12,1% | 14,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 271,5% | 81,7% | 154,6% | 93,3% | 154,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 211,6% | 63,7% | 120,6% | 72,7% | 120,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 2,0 | 2,2 | 2,0 | 2,1 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,0 | 1,5 | 1,2 | 1,8 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,0 | 1,5 | 1,2 | 1,8 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 40,5 | 42,5 | 35,3 | 46,5 | 45,9 | 44,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 9,1 | 10,2 | 8,0 | 8,9 | 6,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 18,6% | 3,2% | 26,5% | 18,2% | 42,1% | 12,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,6% | 1,4% | 12,2% | 9,1% | 12,5% | 3,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,2% | 10,0% | 6,8% | 8,9% | 8,9% | 36,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 1,2% | 0,2% | 0,4% | 0,1% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 641,8% | -123,3% | 1584,2% | 1508,2% | 1808,5% | 419,9% | ||
| Gjeldsgrad | 4,4 | 30,2 | 2,8 | 4,5 | 1,4 | 7,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 68,3% | 87,1% | 62,8% | 72,6% | 51,4% | 85,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 13,2% | 9,7% | 10,8% | 9,2% | 6,5% | 2,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 152 000 | 1 038 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
