Malermester Karl Jakobsen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 877 000 | 3 756 000 | 3 461 000 | 3 266 000 | 3 435 000 | 4 249 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 000 | 38 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 878 000 | 3 794 000 | 3 461 000 | 3 266 000 | 3 435 000 | 4 249 000 |
|
|
| Varekostnad | 659 000 | 747 000 | 766 000 | 917 000 | 2 071 000 | 2 687 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 021 000 | 1 919 000 | 1 753 000 | 1 286 000 | 817 000 | 916 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 65 000 | 65 000 | 0 | 4 000 | 13 000 | 16 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 963 000 | 931 000 | 580 000 | 472 000 | 410 000 | 425 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 708 000 | 3 662 000 | 3 099 000 | 2 679 000 | 3 311 000 | 4 044 000 |
|
|
| Driftsresultat | 170 000 | 132 000 | 362 000 | 587 000 | 124 000 | 205 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 4 000 | 2 000 | 2 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 4 000 | 2 000 | 2 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 22 000 | 14 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 23 000 | 16 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -23 000 | -12 000 | 1 000 | 2 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 148 000 | 120 000 | 364 000 | 588 000 | 124 000 | 207 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 34 000 | 27 000 | 79 000 | 129 000 | 32 000 | 48 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 114 000 | 92 000 | 285 000 | 459 000 | 92 000 | 159 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 114 000 | 92 000 | 285 000 | 459 000 | 92 000 | 159 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 120 000 | 97 000 | 280 000 | 458 000 | 113 000 | 170 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -6 000 | -5 000 | 5 000 | 1 000 | -21 000 | -11 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 195 000 | 260 000 | 0 | 0 | 4 000 | 17 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 195 000 | 260 000 | 0 | 0 | 4 000 | 17 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 24 000 | 0 | 9 000 | 16 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 25 000 | 1 000 | 10 000 | 17 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 195 000 | 260 000 | 25 000 | 1 000 | 14 000 | 35 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Kundefordringer | 275 000 | 355 000 | 224 000 | 219 000 | 199 000 | 414 000 |
|
|
| Andre fordringer | 136 000 | 166 000 | 192 000 | 149 000 | 112 000 | 103 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 411 000 | 522 000 | 416 000 | 368 000 | 311 000 | 517 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 640 000 | 792 000 | 906 000 | 1 117 000 | 667 000 | 541 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 051 000 | 1 314 000 | 1 332 000 | 1 496 000 | 988 000 | 1 068 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 246 000 | 1 574 000 | 1 357 000 | 1 497 000 | 1 003 000 | 1 103 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 425 000 | 431 000 | 436 000 | 431 000 | 430 000 | 451 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 425 000 | 431 000 | 436 000 | 431 000 | 430 000 | 451 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 525 000 | 531 000 | 536 000 | 531 000 | 530 000 | 551 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 189 000 | 269 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 189 000 | 269 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 189 000 | 269 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 60 000 | 191 000 | 135 000 | 161 000 | 214 000 | 116 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 136 000 | 278 000 | 141 000 | 108 000 | 40 000 | 76 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 336 000 | 305 000 | 545 000 | 697 000 | 219 000 | 360 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 532 000 | 774 000 | 821 000 | 966 000 | 473 000 | 552 000 |
|
|
| Sum gjeld | 721 000 | 1 043 000 | 821 000 | 966 000 | 473 000 | 552 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 246 000 | 1 574 000 | 1 357 000 | 1 497 000 | 1 003 000 | 1 103 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,1% | 9,3% | 25,6% | 47,0% | 11,8% | |||
| Resultat av driften i % | 4,4% | 3,5% | 10,5% | 18,0% | 3,6% | 4,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 2,6 | 2,4 | 2,6 | 3,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,0% | 80,1% | 77,9% | 71,9% | 39,7% | 36,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,4% | 3,6% | 10,5% | 18,0% | 3,6% | 4,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 28,0% | 22,5% | 68,2% | 110,8% | 22,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,6% | 17,2% | 53,4% | 86,5% | 17,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 2,0 | 2,0 | 2,5 | 4,2 | 4,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 1,7 | 1,6 | 1,5 | 2,1 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 1,7 | 1,6 | 1,5 | 2,1 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 1,4 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 76,6 | 91,7 | 207,1 | 268,7 | ||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 2,4 | 4,7 | 3,9 | 1,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 42,1% | 33,7% | 39,5% | 35,5% | 52,8% | 50,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,5% | 14,0% | 15,5% | 16,3% | 15,4% | 13,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,8% | 3,9% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 5110,0% | 5300,0% | 5160,0% | 5160,0% | ||||
| Gjeldsgrad | 1,4 | 2,0 | 1,5 | 1,8 | 0,9 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 42,7% | 49,2% | 60,5% | 64,5% | 47,2% | 50,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 15,2% | 17,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 450 000 | 401 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
