Maipo Film AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 353 822 000 | 149 369 000 | 214 327 000 | 63 263 000 | 21 270 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 215 000 | 0 | 0 | 0 | 68 301 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 354 037 000 | 149 369 000 | 214 327 000 | 63 263 000 | 89 572 000 |
|
|
| Varekostnad | 318 936 000 | 123 017 000 | 0 | 43 261 000 | 73 647 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 13 714 000 | 12 536 000 | 10 529 000 | 9 910 000 | 9 541 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 217 000 | 337 000 | 397 000 | 367 000 | 373 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 284 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 6 587 000 | 12 920 000 | 195 170 000 | 3 169 000 | 4 561 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 339 738 000 | 148 810 000 | 206 096 000 | 56 707 000 | 88 122 000 |
|
|
| Driftsresultat | 14 299 000 | 559 000 | 8 231 000 | 6 556 000 | 1 450 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 532 000 | 1 098 000 | 210 000 | 85 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 590 000 | 2 314 000 | 1 256 000 | 462 000 | 1 141 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 122 000 | 3 412 000 | 1 466 000 | 547 000 | 1 158 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 48 000 | 20 000 | 38 000 | 43 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 335 000 | 1 022 000 | 124 000 | 253 000 | 52 000 |
|
|
| Netto finans | 787 000 | 2 390 000 | 1 342 000 | 294 000 | 1 106 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 15 086 000 | 2 949 000 | 9 573 000 | 6 849 000 | 2 557 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 001 000 | 726 000 | 2 182 000 | 1 582 000 | 636 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 11 085 000 | 2 222 000 | 7 391 000 | 5 267 000 | 1 921 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 11 085 000 | 2 222 000 | 7 391 000 | 5 267 000 | 1 921 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 421 000 | 0 | 17 000 | 25 000 | 36 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 284 000 | 568 000 | 852 000 | 1 136 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 421 000 | 284 000 | 585 000 | 877 000 | 1 172 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 188 000 | 908 000 | 425 000 | 369 000 | 162 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 188 000 | 908 000 | 425 000 | 369 000 | 162 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 609 000 | 1 192 000 | 1 010 000 | 1 246 000 | 1 334 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 81 873 000 | 129 195 000 | 0 | 160 073 000 | 93 049 000 |
|
|
| Sum varelager | 81 873 000 | 129 195 000 | 0 | 160 073 000 | 93 049 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 844 000 | 4 477 000 | 41 802 000 | 8 071 000 | 862 000 |
|
|
| Andre fordringer | 141 130 000 | 83 337 000 | 123 648 000 | 1 968 000 | 1 070 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 145 974 000 | 87 814 000 | 165 450 000 | 10 040 000 | 1 931 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 27 430 000 | 22 748 000 | 26 429 000 | 31 659 000 | 61 552 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 255 277 000 | 239 756 000 | 191 879 000 | 201 771 000 | 156 532 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 256 886 000 | 240 948 000 | 192 889 000 | 203 018 000 | 157 866 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 143 000 | 143 000 | 143 000 | 143 000 | 143 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 657 000 | 1 657 000 | 1 657 000 | 1 657 000 | 1 657 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 6 895 000 | 6 895 000 | 5 332 000 | 3 487 000 | 3 493 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 44 098 000 | 33 223 000 | 32 564 000 | 33 017 000 | 31 750 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 44 098 000 | 33 223 000 | 32 564 000 | 33 017 000 | 31 750 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 50 992 000 | 40 117 000 | 37 895 000 | 36 504 000 | 35 243 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 18 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 18 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 18 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 6 679 000 | 9 032 000 | 2 582 000 | 2 645 000 | 2 500 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 4 440 000 | 692 000 | 2 174 000 | 1 572 000 | 534 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 041 000 | 3 720 000 | 6 134 000 | 1 624 000 | 5 809 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 4 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 191 734 000 | 187 369 000 | 144 104 000 | 156 673 000 | 113 780 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 205 894 000 | 200 813 000 | 154 994 000 | 166 514 000 | 122 623 000 |
|
|
| Sum gjeld | 205 894 000 | 200 831 000 | 154 994 000 | 166 514 000 | 122 623 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 256 886 000 | 240 948 000 | 192 889 000 | 203 018 000 | 157 866 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,2% | 1,8% | 4,9% | 3,9% | |||
| Resultat av driften i % | 4,0% | 0,4% | 3,8% | 10,4% | 1,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 0,7 | 1,1 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 9,9% | 17,6% | 100,0% | 31,6% | -246,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,4% | 2,7% | 4,5% | 11,2% | 2,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 33,1% | 7,6% | 25,7% | 19,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,3% | 5,7% | 19,9% | 14,7% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 25,8 | 11,9 | 20,4 | 6,4 | 9,4 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,6 | 1,2 | 0,3 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,9 | 1,0 | 0,3 | 0,8 | |||
| Lagertid i antall dager | 119,1 | 189,0 | 1053,2 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 19,9% | 16,6% | 19,6% | 18,0% | 22,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,4% | 26,9% | 17,7% | 57,7% | 39,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 1000,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 60,3% | 30,1% | 22,0% | 36,4% | |||
| Gjeldsgrad | 4,0 | 5,0 | 4,1 | 4,6 | 3,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 80,1% | 83,3% | 80,4% | 82,0% | 77,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 648 000 | 0 | 0 | 0 | 1 169 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
