Maihaugen III Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 7 630 000 | 6 889 000 | 6 515 000 | 6 515 000 | 6 516 000 | 6 314 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 630 000 | 6 889 000 | 6 515 000 | 6 515 000 | 6 516 000 | 6 314 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 690 000 | 731 000 | 613 000 | 638 000 | 591 000 | 669 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 40 000 | 40 000 | 47 000 | 31 000 | 26 000 | 25 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 088 000 | 3 689 000 | 3 776 000 | 3 386 000 | 3 076 000 | 3 599 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 818 000 | 4 460 000 | 4 436 000 | 4 055 000 | 3 693 000 | 4 293 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 812 000 | 2 429 000 | 2 079 000 | 2 460 000 | 2 823 000 | 2 021 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 156 000 | 134 000 | 56 000 | 12 000 | 33 000 | 53 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 156 000 | 134 000 | 56 000 | 12 000 | 33 000 | 53 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 114 000 | 1 783 000 | 1 001 000 | 614 000 | 809 000 | 1 220 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 114 000 | 1 783 000 | 1 001 000 | 614 000 | 809 000 | 1 220 000 |
|
|
| Netto finans | -1 958 000 | -1 649 000 | -945 000 | -602 000 | -776 000 | -1 167 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 854 000 | 780 000 | 1 133 000 | 1 858 000 | 2 047 000 | 854 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 854 000 | 780 000 | 1 133 000 | 1 858 000 | 2 047 000 | 854 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 854 000 | 780 000 | 1 133 000 | 1 858 000 | 2 047 000 | 854 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 854 000 | 780 000 | 1 133 000 | 1 858 000 | 2 047 000 | 854 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 29 398 000 | 29 434 000 | 29 469 000 | 29 505 000 | 29 417 000 | 29 288 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 27 000 | 32 000 | 37 000 | 24 000 | 34 000 | 41 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 29 425 000 | 29 465 000 | 29 506 000 | 29 528 000 | 29 450 000 | 29 329 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 29 428 000 | 29 468 000 | 29 508 000 | 29 531 000 | 29 453 000 | 29 332 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 162 000 | 312 000 | 266 000 | 238 000 | 165 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 859 000 | 808 000 | 875 000 | 805 000 | 840 000 | 1 291 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 022 000 | 1 120 000 | 1 141 000 | 1 043 000 | 1 006 000 | 1 291 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 534 000 | 2 440 000 | 3 253 000 | 3 590 000 | 3 159 000 | 2 329 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 556 000 | 3 560 000 | 4 394 000 | 4 633 000 | 4 164 000 | 3 620 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 32 983 000 | 33 028 000 | 33 903 000 | 34 164 000 | 33 617 000 | 32 951 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -8 342 000 | -9 196 000 | -9 976 000 | -11 109 000 | -12 967 000 | -15 015 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -8 342 000 | -9 196 000 | -9 976 000 | -11 109 000 | -12 967 000 | -15 015 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -8 342 000 | -9 196 000 | -9 976 000 | -11 109 000 | -12 967 000 | -15 015 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 38 766 000 | 39 689 000 | 40 724 000 | 42 076 000 | 43 511 000 | 44 814 000 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 40 880 000 | 41 803 000 | 42 838 000 | 44 190 000 | 45 625 000 | 46 928 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 40 880 000 | 41 803 000 | 42 838 000 | 44 190 000 | 45 625 000 | 46 928 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 350 000 | 327 000 | 952 000 | 995 000 | 855 000 | 925 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 41 000 | 31 000 | 28 000 | 39 000 | 31 000 | 45 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 54 000 | 63 000 | 60 000 | 48 000 | 74 000 | 67 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 445 000 | 421 000 | 1 040 000 | 1 082 000 | 960 000 | 1 037 000 |
|
|
| Sum gjeld | 41 325 000 | 42 224 000 | 43 878 000 | 45 272 000 | 46 585 000 | 47 965 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 32 983 000 | 33 028 000 | 33 903 000 | 34 164 000 | 33 617 000 | 32 951 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,0% | 7,7% | 6,3% | 7,3% | 8,6% | |||
| Resultat av driften i % | 36,9% | 35,3% | 31,9% | 37,8% | 43,3% | 32,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 38,9% | 37,2% | 32,8% | 37,9% | 43,8% | 32,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -9,7% | -8,1% | -10,7% | -15,4% | -14,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -9,7% | -8,1% | -10,7% | -15,4% | -14,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 11,1 | 9,4 | 10,6 | 10,2 | 11,0 | 9,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,0 | 8,5 | 4,2 | 4,3 | 4,3 | 3,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,0 | 8,5 | 4,2 | 4,3 | 4,3 | 3,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,7 | 5,8 | 3,1 | 3,3 | 3,3 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -25,3% | -27,8% | -29,4% | -32,5% | -38,6% | -45,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -109,3% | -133,5% | -153,1% | -170,5% | -199,0% | -237,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -5,0 | -4,6 | -4,4 | -4,1 | -3,6 | -3,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,3% | 1,3% | 3,1% | 3,2% | 2,9% | 3,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 123,9% | 126,6% | 126,4% | 129,3% | 135,7% | 142,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
