Magni Sports AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 100 555 000 | 84 203 000 | 70 558 000 | 64 863 000 | 77 651 000 | 78 931 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 100 555 000 | 84 203 000 | 70 558 000 | 64 863 000 | 77 677 000 | 78 931 000 |
|
|
| Varekostnad | 407 000 | 176 000 | 305 000 | 2 067 000 | 3 007 000 | 6 442 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 15 829 000 | 11 618 000 | 10 476 000 | 10 404 000 | 22 168 000 | 21 017 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 552 000 | 1 558 000 | 2 518 000 | 2 605 000 | 2 512 000 | 7 307 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 2 269 000 | 0 | 0 | 0 | 110 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 118 038 000 | 95 983 000 | 68 273 000 | 62 051 000 | 75 744 000 | 75 567 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 137 095 000 | 109 335 000 | 81 572 000 | 77 127 000 | 103 541 000 | 110 333 000 |
|
|
| Driftsresultat | -36 540 000 | -25 132 000 | -11 014 000 | -12 264 000 | -25 864 000 | -31 402 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 8 461 000 | 6 084 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 664 000 | 1 000 | 128 000 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 81 555 000 | 82 693 000 | 58 087 000 | 35 109 000 | 25 141 000 | 4 795 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 81 555 000 | 83 357 000 | 66 549 000 | 41 321 000 | 25 142 000 | 4 799 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 932 000 | 953 000 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 18 300 000 | 0 | 2 813 000 | 1 666 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 40 881 000 | 71 016 000 | 19 647 000 | 18 286 000 | 19 015 000 | 13 187 000 |
|
|
| Netto finans | 40 674 000 | 12 341 000 | 46 902 000 | 23 035 000 | 6 127 000 | -8 388 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 134 000 | -12 792 000 | 35 887 000 | 10 771 000 | -19 738 000 | -39 790 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 12 496 000 | 1 661 000 | 2 385 000 | 232 000 | 96 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 134 000 | -25 287 000 | 34 226 000 | 8 386 000 | -19 970 000 | -39 886 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 134 000 | -25 287 000 | 34 226 000 | 8 386 000 | -18 740 000 | -39 856 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 134 000 | -25 287 000 | 34 226 000 | 8 386 000 | -19 970 000 | -39 856 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 711 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 1 661 000 | 4 046 000 | 4 278 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 482 000 | 965 000 | 1 447 000 | 1 930 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 482 000 | 2 626 000 | 5 493 000 | 17 919 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 624 000 | 1 147 000 | 1 988 000 | 3 672 000 | 5 640 000 | 7 435 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 624 000 | 1 147 000 | 1 988 000 | 3 672 000 | 5 640 000 | 7 435 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 510 000 | 510 000 | 17 535 000 | 5 255 000 | 2 452 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 275 000 | 275 000 | 275 000 | 275 000 | 275 000 | 275 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 110 446 000 | 86 887 000 | 13 180 000 | 4 283 000 | 11 422 000 | 39 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 111 230 000 | 87 672 000 | 30 991 000 | 9 813 000 | 14 149 000 | 314 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 111 855 000 | 88 819 000 | 33 462 000 | 16 112 000 | 25 282 000 | 25 668 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 4 928 000 | 2 402 000 | 4 565 000 | 4 063 000 | 3 896 000 | 6 187 000 |
|
|
| Andre fordringer | 31 222 000 | 16 009 000 | 30 948 000 | 11 749 000 | 6 732 000 | 1 290 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 36 150 000 | 18 411 000 | 35 513 000 | 15 812 000 | 10 628 000 | 7 477 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 310 000 | 311 000 | 52 360 000 | 108 000 | 13 000 | 5 760 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 310 000 | 311 000 | 52 360 000 | 108 000 | 13 000 | 5 760 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 382 000 | 1 676 000 | 2 844 000 | 2 368 000 | 1 567 000 | 2 756 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 44 842 000 | 20 397 000 | 90 719 000 | 18 288 000 | 12 208 000 | 15 992 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 156 696 000 | 109 216 000 | 124 180 000 | 34 400 000 | 37 490 000 | 41 660 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 218 000 | 218 000 | 218 000 | 218 000 | 218 000 | 218 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 7 313 000 | 7 313 000 | 7 313 000 | 7 313 000 | 7 313 000 | 7 313 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 7 530 000 | 7 530 000 | 7 530 000 | 7 530 000 | 7 530 000 | 7 530 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -27 636 000 | -31 770 000 | -17 753 000 | -51 978 000 | -58 848 000 | -40 176 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 328 000 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | -27 636 000 | -31 770 000 | -17 753 000 | -51 978 000 | -58 848 000 | -40 176 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 328 000 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | -20 106 000 | -24 240 000 | -10 223 000 | -44 448 000 | -52 645 000 | -32 646 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 38 471 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 158 616 000 | 120 928 000 | 78 469 000 | 72 596 000 | 78 766 000 | 57 185 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 158 616 000 | 120 928 000 | 78 469 000 | 72 596 000 | 78 766 000 | 57 185 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 39 122 000 | 2 156 000 | 3 162 000 | 4 373 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 320 000 | 6 559 000 | 6 742 000 | 1 498 000 | 2 918 000 | 2 691 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 2 106 000 | 2 152 000 | 4 517 000 | 1 396 000 | 1 633 000 | 2 953 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 760 000 | 3 817 000 | 6 204 000 | 3 358 000 | 6 819 000 | 11 476 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 18 186 000 | 12 528 000 | 55 934 000 | 6 252 000 | 11 370 000 | 17 120 000 |
|
|
| Sum gjeld | 176 802 000 | 133 456 000 | 134 403 000 | 78 848 000 | 90 136 000 | 74 305 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 156 696 000 | 109 216 000 | 124 180 000 | 34 400 000 | 37 490 000 | 41 660 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 33,9% | 49,9% | 70,0% | 80,8% | -1,8% | |||
| Resultat av driften i % | -36,3% | -29,8% | -15,6% | -18,9% | -33,3% | -39,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,7 | 0,9 | 1,8 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,6% | 99,8% | 99,6% | 96,8% | 96,1% | 91,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 44,8% | 69,1% | 78,7% | 44,8% | -0,9% | -33,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -18,6% | 74,2% | -131,3% | -22,2% | 46,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -18,6% | 146,7% | -125,2% | -17,3% | 43,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,4 | 7,2 | 6,7 | 6,2 | 3,5 | 3,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 1,6 | 1,6 | 2,9 | 1,1 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,5 | 1,6 | 1,6 | 2,9 | 1,1 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,1 | 0,1 | 0,4 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 152,5 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 2,0 | 1,2 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | -12,8% | -22,2% | -8,2% | -129,2% | -140,4% | -78,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -20,0% | -28,8% | -14,5% | -68,5% | -67,8% | -41,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,7% | 1,1% | 1,1% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,5% | 0,6% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1739200,0% | |||||||
| Gjeldsgrad | -8,8 | -5,5 | -13,1 | -1,8 | -1,7 | -2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,6% | 11,5% | 45,0% | 18,2% | 30,3% | 41,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 101,2% | 110,7% | 63,2% | 211,0% | 210,1% | 137,3% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 2 894 000 | 2 886 000 | 2 273 000 | 3 065 000 | 2 384 000 | 3 169 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
