Magne Hope AS Entreprenørforretning
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 87 139 000 | 119 735 000 | 140 692 000 | 109 750 000 | 96 100 000 | 162 744 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 265 000 | 3 605 000 | 3 646 000 | 1 746 000 | 500 000 | 350 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 91 404 000 | 123 340 000 | 144 339 000 | 111 496 000 | 96 600 000 | 163 094 000 |
|
|
| Varekostnad | 54 267 000 | 56 895 000 | 69 543 000 | 43 988 000 | 34 077 000 | 78 815 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 32 606 000 | 38 312 000 | 47 423 000 | 42 130 000 | 36 201 000 | 40 092 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 105 000 | 822 000 | 1 406 000 | 3 184 000 | 3 574 000 | 3 816 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 16 533 000 | 14 863 000 | 17 194 000 | 18 435 000 | 15 089 000 | 18 234 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 104 511 000 | 110 892 000 | 135 566 000 | 107 737 000 | 88 941 000 | 140 957 000 |
|
|
| Driftsresultat | -13 107 000 | 12 448 000 | 8 773 000 | 3 759 000 | 7 659 000 | 22 137 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 125 000 | 270 000 | 156 000 | 251 000 | 253 000 | 249 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 868 000 | 10 751 000 | 31 000 | 4 174 000 | 1 071 000 | 860 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 011 000 | 11 655 000 | 187 000 | 4 425 000 | 1 439 000 | 1 290 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 25 000 | 8 000 | 5 000 | 1 000 | 17 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 10 000 | 77 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 293 000 | 112 000 | 413 000 | 319 000 | 18 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 1 718 000 | 11 543 000 | -226 000 | 4 106 000 | 1 421 000 | 1 288 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -11 388 000 | 23 991 000 | 8 547 000 | 7 865 000 | 9 081 000 | 23 425 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -2 738 000 | 2 931 000 | 1 931 000 | 903 000 | 1 760 000 | 4 952 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -8 649 000 | 21 059 000 | 6 615 000 | 6 962 000 | 7 321 000 | 18 473 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -8 649 000 | 21 059 000 | 6 615 000 | 6 962 000 | 7 321 000 | 18 473 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 8 000 000 | 6 000 000 | 2 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 680 000 | 7 800 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -8 649 000 | 13 059 000 | 615 000 | 4 462 000 | 2 641 000 | 10 673 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 2 743 000 | 4 000 | 664 000 | 1 148 000 | 1 248 000 | 1 108 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 743 000 | 4 000 | 664 000 | 1 148 000 | 1 248 000 | 1 108 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 2 511 000 | 2 706 000 | 2 901 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 624 000 | 1 717 000 | 1 759 000 | 1 951 000 | 3 572 000 | 6 330 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 624 000 | 1 717 000 | 1 759 000 | 4 462 000 | 6 278 000 | 9 231 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 413 000 | 1 423 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 794 000 | 830 000 | 858 000 | 894 000 | 1 040 000 | 65 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 183 000 | 70 000 | 167 000 | 266 000 | 48 000 | 210 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 389 000 | 2 324 000 | 2 525 000 | 2 661 000 | 2 588 000 | 1 775 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 7 756 000 | 4 045 000 | 4 948 000 | 8 270 000 | 10 114 000 | 12 113 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 832 000 | 907 000 | 1 021 000 | 837 000 | 740 000 | 345 000 |
|
|
| Sum varelager | 832 000 | 907 000 | 1 021 000 | 837 000 | 740 000 | 345 000 |
|
|
| Kundefordringer | 20 060 000 | 18 025 000 | 42 959 000 | 29 674 000 | 21 542 000 | 22 179 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 577 000 | 2 748 000 | 1 258 000 | 1 644 000 | 1 139 000 | 1 288 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 21 637 000 | 20 773 000 | 44 217 000 | 31 318 000 | 22 681 000 | 23 467 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 28 377 000 | 9 533 000 | 9 533 000 | 23 465 000 | 17 093 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 25 999 000 | 12 593 000 | 6 099 000 | 8 439 000 | 10 477 000 | 15 570 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 25 999 000 | 40 970 000 | 15 632 000 | 17 972 000 | 33 941 000 | 32 663 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 805 000 | 2 922 000 | 7 162 000 | 7 043 000 | 5 365 000 | 13 532 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 51 273 000 | 65 573 000 | 68 033 000 | 57 170 000 | 62 729 000 | 70 007 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 59 029 000 | 69 618 000 | 72 981 000 | 65 440 000 | 72 842 000 | 82 120 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 42 631 000 | 51 281 000 | 38 221 000 | 37 606 000 | 48 144 000 | 45 503 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 42 631 000 | 51 281 000 | 38 221 000 | 37 606 000 | 48 144 000 | 45 503 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 43 131 000 | 51 781 000 | 38 721 000 | 38 106 000 | 48 644 000 | 46 003 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 9 612 000 | 7 420 000 | 11 074 000 | 9 949 000 | 6 378 000 | 8 298 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 2 271 000 | 1 448 000 | 803 000 | 580 000 | 2 636 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 423 000 | 3 427 000 | 7 028 000 | 5 956 000 | 5 286 000 | 6 850 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 6 000 000 | 2 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 762 000 | 4 619 000 | 8 610 000 | 8 026 000 | 11 855 000 | 18 233 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 15 797 000 | 17 737 000 | 34 160 000 | 27 234 000 | 24 099 000 | 36 017 000 |
|
|
| Sum gjeld | 15 897 000 | 17 837 000 | 34 260 000 | 27 334 000 | 24 199 000 | 36 117 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 59 029 000 | 69 618 000 | 72 981 000 | 65 440 000 | 72 842 000 | 82 120 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -17,2% | 33,8% | 12,9% | 11,8% | 11,7% | |||
| Resultat av driften i % | -14,3% | 10,1% | 6,1% | 3,4% | 7,9% | 13,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,7 | 2,1 | 1,6 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 37,7% | 52,5% | 50,6% | 59,9% | 64,5% | 51,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | -12,1% | 19,5% | 6,2% | 7,3% | 9,4% | 14,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -24,0% | 53,0% | 22,2% | 18,1% | 19,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -18,2% | 46,5% | 17,2% | 16,1% | 15,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 3,2 | 3,0 | 2,6 | 2,7 | 4,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 | 3,7 | 2,0 | 2,1 | 2,6 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,2 | 3,6 | 2,0 | 2,1 | 2,6 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 65,2 | 62,7 | 68,1 | 52,6 | 46,1 | 228,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 5,8 | 6,1 | 4,8 | 6,5 | 5,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 73,1% | 74,4% | 53,1% | 58,2% | 66,8% | 56,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 47,2% | 42,0% | 26,8% | 34,2% | 50,4% | 28,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 159,0% | 178,4% | 342,6% | 273,3% | 242,0% | 361,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 4263,8% | 5274,1% | 3317,6% | 3576,6% | 5220,3% | 9852,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,3 | 0,9 | 0,7 | 0,5 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 26,8% | 25,5% | 46,8% | 41,6% | 33,1% | 43,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 121 000 | 0 | 935 000 | 868 000 | 865 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
